Ahşap Yılbaşı Ağacı Süsleri Nasıl Yapılır?

yılbaşı süsleri nasıl yapılır

yılbaşı süsleri nasıl yapılır

Sadece 10 dakikada hazırlayabileceğiniz harika bir el emeği hediye projesi önerisi ister misiniz? Cevabınız “evet” ise bu proje tam da sizlere göre! Ahşap dilim Noel süsleri, yapmaktan oldukça keyif alacağınız bir proje olacak! Ne kadar hızlı ve kolay olduğunu yazının ilerleyen yerlerinde anlayacaksınız! İster kendi evinize isterseniz de sevdiklerinize yeni yıl hediyesi olarak bu güzel ahşap süsleri verebilirsiniz! El emeği ile oluşturacağınız Noel ahşap süsler, sevdiklerinizi çok daha mutlu edecektir! El emeği ile oluşturulan hediyeler kadar güzeli var mı? Bu yüzden bu eğlenceli projeyi bir an önce yapmalı ve bir tane ile asla yetinmemelisiniz! Ahşap dilim Noel süslerini nasıl yaparım diye endişe ediyorsanız, hiç gerek yok! Sizlere en ayrıntılı ve resimli bir şekilde ahşap dilim Noel süsleri nasıl yapılır, anlatacağız! Yılbaşı ağaçlarını en güzel şekilde süsleyecek olan ahşap dilim Noel süslerinin yapılış aşamalarına bir an önce geçmeye ne dersin? Önce malzemeler…

AHŞAP DİLİM NOEL SÜSLERİ İÇİN MALZEMELER

• Ahşap dilimleri (çam olabilir)
• Siyah ultra ince işaretleme kalemi
• Altın (veya diğer tatil renkleri) boya kalemi
• Bir çeşit sızdırmazlık maddesi (yapıştırıcı, tutkal)
• Asmak için demir halka
• Kurdele

AHŞAP DİLİM NOEL SÜSLERİ YAPILIŞI

yılbaşı süsleri nasıl yapılır

Eğer ahşap dilimlere sahipseniz geri kalan tüm malzemeler çok kolay! Bu yuvarlak dilim ahşapları kendiniz kesemiyorsanız bir marangozdan temin edebilirsiniz! Ahşap dilim Noel süslerine başlamak için ahşap diliminizde siyah işaretleme kalemi ile bir desen çizin. “Mutlu Yıllar” veya “Yeni Yılınız Kutlu Olsun” gibi mesajlar yazabilirsiniz! Bu tamamen sizin tercihinize kalmış! Her mesajın sol tarafına biraz süslü hale getirmek için birkaç desen yapabilirsiniz! Bu DIY projesinde yaratıcılığınızı konuşturmak serbest! Eğer el yazınızın güzelliğine pek güvenmiyorsanız yine çözüm oldukça basit! Mühür veya hazır şablonlar satın alarak ahşap dilimlerin üzerine uygulayabilirsiniz!

yılbaşı süsleri nasıl yapılır

Sıra geldi ahşap dilim süsleri biraz renklendirmeye! Altın rengi veya seçtiğiniz herhangi bir renk ile yazdığınız mesajın ve süslemelerin üzerinden geçin! Fakat en çok altın renginin yakıştığını söyleyebiliriz! Çok daha asil ve gösterişli duruyor! Daha sonra kalemin kuruması için bir müddet bekleyin!

yılbaşı süsleri nasıl yapılır

Renkli kalem tamamen kuruduktan sonra, ince bir tabaka yapıştırıcı uygulayın. Sızdırmaz yapıştırıcı kuru hale geldikten sonra ahşap dilimleri asmak için demir halkanın ucunu da yapıştırıcı uygulayın, ardından ahşap dilimin tepesine yerleştirin! Noel süslerini asmak için kullanabileceğiniz güzel bir kurdele veya bir ip bulun ve halkaya bağlayın! Artık ahşap dilim Noel süsleriniz ağaçları süslemek için hazır!

yılbaşı süsleri nasıl yapılır

Ve bitti! Hepsi bu kadar basit! Bir etiket ve birkaç süsleme ekleyerek ahşap dilim Noel süslerinizin iki kat daha süper ve şirin olmasını sağlayabilirsiniz!

yılbaşı süsleri nasıl yapılır

Güle güle kullanın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir