Akıllı Telefonların Karşılaştırılması

Akıllı Telefonların Karşılaştırılması

  Piyasada oldukça fazla akıllı telefon marka ve modelleri bulunmaktadır. Neredeyse her gün yeni model ve marka telefonlar üretilmektedir. Artık yeni telefon markaları çok gündeme çıkmasa da bilindik olan markalar sürekli belli bir düzen ile yeni telefon modellerini piyasaya sunmaktadır. Bu yeni telefon modellerinde eskilerine göre daha iyi özellik ve donanımlar bulunmaktadır. Birçok kişi akıllı telefonunu 1-2 senede bir değiştirmekte ve yeni model telefon almaktadır. Fakat bazı kişiler hangi telefonları tercih edeceğini ve bu telefonların avantaj-dezavantajlarını merak etmektedirler. On binlerce telefon modeli olan bir piyasada buna karar vermek oldukça zordur. Yeni ve iyi bir telefon seçmenin birçok püf noktası vardır. Ayrıca telefonlar özelliklerine göre birbirinden ayrılmakta ve buna göre de tercih edilmektedirler.

   

  Akıllı Telefonların Karşılaştırılmalarında Nelere Dikkat Edilir

  akıllı telefonların karşılaştırılmaları

  Akıllı telefon alacak kişiler öncelikle bütçelerine uygun telefonlara bakarak aralarında kararsızlık yaşarlar. Alınabilecek telefon sayısı oldukça fazla olduğundan gerek özellikleri gerekse tasarımı konusunda bu tarz kararsız durumlar oldukça fazla yaşanmaktadır. Ancak telefon alırken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bu konulara dikkat edildiği sürece hem cebe hem de ihtiyaçlara uygun birçok çeşit telefon alınabilir. Dikkat edilmesi noktaları maddeler halinde sıralamamız gerekirse;

  • Yeni model cihazlar almaya özen gösterin
  • Fiyat ve performans açısında en iyi cihazı tercih edin
  • Telefon alırken büyük teknoloji mağazalarını ziyaret etmeyi unutmayın
  • İnternet üzerinden fiyat karşılaştırması yapın
  • Alıp kısa zamanda satmayı düşünüyorsanız, değeri çabuk düşen telefonları tercih etmeyin
  • Akıllı telefonlarda ikinci ele pek yanaşmayın

  Akıllı telefon alacak kişiler yukarıdaki maddelere dikkat ederlerse seçimlerini daha iyi yaparlar. Telefon almayı düşünen birçok kişi internette, akıllı telefon karşılaştırmaları şeklinde aramalar yaparak fikir edinmeye çalışmaktadırlar. Böylelikle bütçelerine en uygun ve en performanslı cihazları bularak seçimlerini iyi şekilde yapmış olurlar.

   

  En Çok Karşılaştırılan Akıllı Telefon Markaları

  akıllı telefonların karşılaştırılmaları

  Akıllı telefon markaları birbirleri arasında oldukça fazla rekabet içerisindeler. Birçok firma ve marka yeni ve iddialı telefonlar üreterek rakiplerini alt etmeye ve onlardan daha çok ürün satmaya çalışmaktadırlar. Bunu ürettikleri telefon modellerindeki özellikler ve fiyatları ile yapmaktadırlar. Ancak bazı kişiler markalara takıntılıdır. Ayrıca piyasada en çok konuşulan markalar arasında kararsız kalan kişilerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Gelelim en çok karşılaştırılan ve konuşulan telefon markalarına.

   

  Samsung ve Apple Avantaj ve Dezavantajları

  akıllı telefonların karşılaştırılmaları

  Piyasada en çok satılan iki markadır. Birbirleri arasında rekabetleri de oldukça fazladır. Birçok kişi bu iki telefon arasında kalarak birini tercih etmekte ve onu kullanmaktadır. İki telefonunda kendine göre avantaj ve dezavantajları oldukça fazladır. İnsanlar ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre bu tercihleri yapmaktadırlar.

  Samsung markası avantajları sıralamamız gerekirse;

  • Samsung telefonlar diğer markaya göre daha düşük bütçeler ile sahip olunabiliyor
  • Samsung telefonlarının her ihtiyaca yönelik modelleri bulunmaktadır. Piyasada oldukça fazla modeli vardır ve her yaşa hitap eder
  • Samsung telefonlarının batarya ömrü Apple marka telefonlara göre daha uzun süre gitmektedir
  • Samsung Android işletim sistemi kullandığından uygulama ve oyun açısından çok daha zengin içeriklere sahiptir

  Apple markası avantajları sıralamamız gerekirse;

  Apple telefonları diğer marka telefonlara göre daha pahalı olsa da diğer marka kadar çabuk değer kaybetmiyor ve kolayca satılabiliyor
  • Birçok farklı modeli bulunmadığından dolayı daha kaliteli ve profesyonel olarak tek bir modele odaklanarak bu telefonu geliştirmektedirler
  • Kasa yapısı ve kalitesi Samsung marka telefona göre daha iyi olmakta ve tasarımı da oldukça fazla kişi tarafından beğenilmektedir
  • İşlemcisi sadece bu Apple markasına özel olup sıradan işlemciler gibi kasmamakta ve Apple marka telefonlar oldukça istikrarlı çalışmaktadır
  • İOS işletim sistemi Android sisteme göre içerik konusunda daha az olsa da, Android işletim sisteminden çok daha hızlı çalışmaktadır
  • Apple marka telefonlarda virüs vb. gibi telefon sorunları yaşanmamaktadır. Oldukça korunmakta ve bu konuda ayrı bir hassasiyet gösterilerek üretilmektedir.
  • Apple marka telefonların kendine has tasarımı ve özellikleri bulunmaktadır. Yedekleme ve belge koruma konusunda oldukça hassastır. En yeni modellerinde oldukça güzel özellikler bulunmaktadır.
  • Apple markasının bambaşka bir garanti anlayışı vardır. Garanti sürecinde oldukça hızlı ve kaliteli çözümler sunmaktadırlar. Bazı küçük arızalarda bile kullanıcıya yeni telefon gönderimi yapmaktadırlar. Sırf bu nedenden dolayı bile oldukça fazla tercih edilmektedir.

  İki telefon markasının avantajlarını karşılaştırdığımızda birbirleri arasındaki dezavantajlar da belli olmaktadır. İhtiyaçlara ve bütçeye göre iki telefon markası da tercih edilmektedir.

   

  Xiaomi Markasının Diğer Markalara Göre Avantaj ve Dezavantajları

  akıllı telefonların karşılaştırılmaları

  Her zaman piyasada en çok satılan markalar tercih edilmektedir. Yukarıda da belirtiğimiz gibi akıllı telefon piyasasında oldukça fazla marka tutunmakta ve güzel satış rakamlarına ulaşmaktadırlar. Bütün telefon markaları kendilerine göre oldukça iyi satış rakamlarına ulaşmaktadırlar. Dünya üzerinde var olan milyonlarca insan sürekli telefonunu yenilemekte ve farklı marka tercihlerinde bulunmaktadır. Tercih edilen ve ülkemizde az bilinen markalardan biriside Xiaomi markasıdır. Akıllı telefon karşılaştırmaları arasında sıradaki markamız Xiaomi’dir.

  • Xiaomi diğer marka telefonlara göre daha uygun ve daha kaliteli çözümler sunmaktadır
  • Ülkemizde çok tercih edilmese de Japonya ve Çin gibi gelişmiş ülkelerde oldukça fazla kullanılmaktadır
  • Çok daha düşük bütçelere diğer telefonlara göre çok daha kaliteli ve özelliğe sahip modeller elde edilebiliyor
  • Android işletim sistemi kullanılmakta olduğundan odlukça fazla uygulama ve oyun içeriklerine sahip olmaktadır
  • Yüksek özellikli ram ve işlemci kullanıldığından yeni modeller oldukça hızlı ve istikrarlı çalışmaktadır

  Oldukça kaliteli ve güzel tasarımlara sahip olan Xiaomi telefonlarının tek dezavantajı ülkemizde fazla kullanılmamasıdır. Fakat yeni yeni ülkemizde yaygınlaşmakta ve servis konusunda herhangi bir sıkıntı çekilmemektedir. Ayrıca yedek parça ve kılıf gibi aksesuarlara da kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

   

  Dünyada En Çok Kullanılan Akıllı Telefon Markası Hangisidir

  akıllı telefonlar artı ve eksileri

  Akıllı telefonlar arasında bilinen sayılı markalar vardır. En çok kullanılan marka Samsung’tur. Samsung markası çok uzun bir geçmişe sahip olmakta ve oldukça fazla modeli bulunmaktadır. Dünya üzerinde bu markayı kullanan kişi sayısı 77 milyona kadar ulaşmıştır. Bunun nedeni arasında ise birçok modelinin bulunması ve her yaşa her ihtiyaç ve bütçeye de uyum sağlamasıdır. Dünya pazarında oldukça fazla bir kitleye hitap etmektedir. Marka sadece telefon üretmemektedir. Televizyon, beyaz eşya, küçük ev aletleri ve kişisel eşyalar gibi birçok alanda da faaliyet göstermektedir.

  Dünya üzerinde en çok kullanılan ikinci telefon markası da Apple olmaktadır. Apple ile Samsung arasında çok uzun zamandır rekabet bulunmaktadır. Fakat Samsung kullanıcıları Apple’dan neredeyse iki kat daha fazladır. Ancak Samsung telefonun onlarca modeli bulunurken Apple senede sadece bir model piyasaya sürmekte ve onunla bu kullanıcı kitlesine sahiptir. İki marka arasında kendilerine göre kalite ve özellik farkları bulunmaktadır. Apple kendine has İOS işletim sistemini kullanırken, Samsung Android işletim sistemi kullanmaktadır. İşletim sistemleri arasında da kendilerine özgü avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu avantajlar ve dezavantajlar değerlendirilerek ihtiyaçlara göre tercih edilmelidir. İki işletim sistemi de birbirinden oldukça farklı çalışmakta olup farklı amaçlar için kullanılabilmektedir.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.