Anneler Günü İçin Farklı Hediye Alternatifleri

Anneler Günü İçin Farklı Hediye Alternatifleri

  Anneler annelerimiz… Çok şey söylemeye gerek var mı? Aslında biz buraları doldurmak isteriz ama ne desek eksik kalacakmış gibi geliyor bize. Yaklaşan anneler günü hediyelerinizi düşündünüz mü? Biz düşünmediyseniz bu anlamda yanınızda olmak ve biraz da olsa fikir vermek için yazmak istedik. Aslında biraz farklı anneler günü oluşturmak derdimiz. Öyle git bi şal al, bir gömlek al değil amacımız. Daha duygu dolu, daha farklı neler yapabiliriz onlara bakalım.

   

  Annenize özel notlar

  Örnekte de gördüğünüz gibi anneleri en iyi anlatan kelimeler var. Bu örnekte ki aslında hemen hemen tüm anneler için geçerli ama siz kendi anneniz için yeniden baştan ve tamamen onu anlatan bir şey yazmaya ne dersiniz? Bazen komik, bazen duygusal kısaca anneniz ile aranızda olan durumları ve anıları da madde madde olarak yazıp ona hediye edebilirsiniz. Bu hediye annenizi hem şaşırtacak hem de sevindirecek. Özellikle onun yasakladıklarını da yazın da hiç değilse bir kulağınızdan girip bir kulağınızdan çıkmadığını anlayarak sevinsin öyle değil mi?

   

  El işi Anne Hediyeleri

  Ben illa el işi ile oluşan bir hediye vermek istiyorum diyorsanız o halde buyurun. Bizde el emeği hediye olarak daha fazla ne var ki? Hem basit hem de annelerin çok seveceği bir obje düşündük. Yapılışı ise oldukça kolay. Kalın bir mukavva ya da ahşap bir kalp kalıp kestirerek ilk adıma başlayabilirsiniz. Kırmızı el işi ya da fon kağıtlarından gül şekilleri vererek kuvvetli bir yapıştırıcı ile tüm kalbi doldurun. Anneniz hediyenin şeklinden ve yapılışından çok zaten verdiğiniz emeğe bakacaktır. Ona sadece yiyip gezmediğinizi ve konu o olunca akan suların durduğunu gösterin. Anneniz el emeğinizin koktuğu bir hediyeden başka ne sevebilir ki? bizce bu anne hediyesi mutlaka evin en güzel yerinde yer alıyor olacaktır.

   

  Anneyi şaşırtın

  Görsel deki resimde küçük bir kız çocuğu var ama onun yerine size de geçebilirsiniz. Yaşınız kaç olursa olsun siz annenizin gözünde hala bir çocuksunuz öyle değil mi? Bu resmi bir papatya ile de yapabilirsiniz bir lale ile de. Tamamen size kalmış. Buna göre resimde ki gibi pozlar vererek çıkartabilir ve sonrasında çiçekleri monte ederek hoş bir anneler günü hediyesi olarak verebilirsiniz.

   

  Anılarınızı Yeniden Yaşatın

  Anneler sizin ile ilgili olan birçok anısını saklar. Özellikle ilk yaptığınız resmi mutlaka saklıyordur diye düşünüyoruz işte size harika bir fırsat. Hemen gidin ve gizlice o resimleri oradan çıkarın. Bunları print ederek biraz da fotoshop ile süsleyerek harika bir moda getirin ve anahtarlık olarak bastırın. İnanın ilk eline aldığında kısa süreli bir şok yaşayacak ama sonrasında hemen anımsayıp kahkahalar ile gülüp sonrasında duygu dolu göz yaşlarına kapılacağı kesin. Anneler ağlamaz demeyin. Anneler asıl böyle sevinç dolu şeylere ağlamalılar.

  Buna bir ek olarak el izinizi de çıkarıp yine aynı şekilde bir anahtarlık olarak ona hediye edebilirsiniz. Çocuk uzaklarda olsanız bile sanki onun yanındaymışsınız gibi hissedeceği kesin.

   

  Anneleri Şaşırtmaca

  Altta ki örnek görsel ile kendiniz de bir çalışma yaptığınızda annenizin çok şaşıracağını söyleyebiliriz. İlk eline verdiğinizde kısa süreli olarak bu ne acaba düşüncesine kapılabilir ama sonrasında işin esprisini anlayınca kahkahalar kesin odada çınlayacak. Aslında biraz zor ve zahmetli olarak görünebilir ama kalp şeklinde fotoğraf kareleri çekmek hiç de zor değil. Örnekte olduğu gibi gereken karede gereken gibi durun ve ortaya onu sevdiğinizi anlatan harika bir kare çıksın. Bunu dilerseniz çerçeve yaptırarak hediye edebilirsiniz.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.