Anneler gününde Anneye Nasıl Sürpriz Yapılır?

Anneler gününde Anneye Nasıl Sürpriz Yapılır?

  2015 yılının anneler gününe yaklaşık 1 hafta gibi kısa süre kaldı. 10 mayıs günü kutlanacak bu kutsal günde anneme hediye haricinde nasıl ufak sürprizler yapabilirim diye düşünceler içindeyseniz bu yazımızda tüm detaylarıyla bu bilgilere ulaşabileceksiniz. Sürprizler her daim ufak ya da büyük olsun insanı her daim mutlu etmiş şaşırtıcı enstantenelerdir. Hiç beklenmedik bir anda yapılan şaşırtıcı aktiviteler ya da ufak hediyeler sürpriz yapılan kişiyi her zaman sevindirmiştir. Bu yüzden bugünkü yazımızda bizleri doğuran,büyüten ve gelişmemizde her daim fedakarlılar gösteren annelerimize nasıl ufak sürprizler yapabiliriz ve o günü nasıl daha kaliteli şekilde sadece annemize vakit ayırarak geçirebiliriz onları inceleyeceğiz. Aslında anneler gününde annemize sadece ” seni seviyorum, her şey için çok teşekkür ederim annecim” desek bile yeterlidir. Bu davranışımız bile annemiz için sürpriz niteliği taşısada bizler bununla yetinmeyip annemize o günü kraliçeler gibi yaşatabileceğimiz birbirinden özel sürprizler hazırlamalıyız.

  Annenizle Birlikte Kaliteli Bir Gün Geçirin.

  anneye-anneler-gununde-yapilabilecek-surprizler

  Annenize yapacağınız sürpriz için her zaman belli başlı metaryallere ve ufak hediyelere gerek yoktur. Bazen en güzel sürpriz zamandır. 10 mayıs günü cep telefonunuzu kapatın ve sadece annenizi düşünecek planlar yapın. Annenizle birlikte dışarıya çıkın. onun dertlerini dinleyin, siz kendi dertlerinizi anlatın. Eşinizle ya da sevgilinizle birlikte yaptığınız güzel aktiviteleri ona anlatın hatta aynı şeyleri annenizle birlikte de yapın. O günü iki arkadaş gibi geçirin. Hatta istanbulda yaşıyorsanız o gün annenizi alın ve vialand tema parkına gidin ve adrenalin yüklü oyuncaklara binip annenizle çocuklar gibi eğlenin.

  Annenize Sormadan Evi Süpürün.

  anneye-anneler-gununde-yapilabilecek-surprizler-2

  Ev hanımı olan annelerin en büyük derlerinden birtanesidir ütü yapmak ve evi toplayıp,silip süpürmek. İşte size annenize sürpriz yapmak için bir fırsat daha. 10 mayıs günü annenizden önce kalkın, evin her yerini mutfaktan oturma odasına kadar her yerin tozunu bir güzel alın , hatta annenizin uykusu ağırsa açın elektrikli süpürgeyi bir güzel evi süpürün. Ütülenmeyi bekleyen gömlek,pantolon ve elbise varsa alın ütüyü elinize hepsini ütüleyin ve annenizi bir güncük de olsa sıkıcı işler kurtarın.

  Annenize Sürpriz Akşam Yemeği Hazırlayın.

  anneye-anneler-gununde-yapilabilecek-surprizler-3

  Annenizin haberi olmadan , annenizin birlikte vakit geçirmekten hoşlandığı arkadaşlarını ya da yakın akrabalarınızı arayıp o gün annenize sürpriz bir akşam yemeği hazırladığınızı ve sizlerinde aramızda olmanızı istediğinizi söyleyin. Büyük ihtimalle sizi kırmayıp çağırdığınız yakınlarınız akşam yemeğe gelecektir. Misafirlerinizi çağırma işlemi tamamsa , organizasyon aşamasına geçebilirsiniz. Akşam yemeğini siz hazırladığınıza göre yemekleride sizin hazırlamanız gerekmektedir. Annenize hiçbirşey söylemeden bu akşam yemekleri sizin yapacağınız söyleyin ve annenizin yemekten büyük zevk aldığı yemeklerin listesini çıkarıp yemek kitapları ya da internetin de yardımıyla elinizden geldiğince en güzel şekilde hazırlayın. Yemeklerinizde hazırsa akşam misafirlerinizi karşılayın ve koyu bir sohbete hazırlıklı olun.

  Annenize Mektup Yazın!

  anneye-anneler-gununde-yapilabilecek-surprizler-4

  Anneye en ucuz ve en etkili sürpriz, anneniz için kalbinizden geçen sözleri kağıda dökmektir. Alın elinize kağıdı ve kalemi annenizle birlikte yaşadığınız komik hikayeleri, mutlu anılarınızı ve ona nasıl teşekkür edeceğinizi bir sayfa dolusu şeklinde mektup yazın. Mektubunuzun köşelerini çiçekler ve küçük fotoğraflar ile süsleyip annenize hiç beklemediği bir anda verip , okuduktan sonra duygulanmasını ve ona sarılıp onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyebilirsiniz.

  Klasiklerden Olan Annenize Sabah Kahvaltısı Hazırlayın.

  anneye-anneler-gununde-yapilabilecek-surprizler-5

  Anneniz erke kalkıyorsa siz ondan erken kalkmak için saatinizi kurun ve erkenden uyanın. Mükemmel bir hahvaltı hazırlamanız şart değil fakat en azından yumurta kırabilme kabiliyetine sahipseniz, annenize sucuklu bir yumurta yapın. Yumurtanın yanında peynirini,zeytinini ve domates, salatalığını eksik etmeyin. Hatta kızarmış tost ekmeğinin üzerine bal ya da çokokrem sürüp tüm bu yaptıklarınızı bir tepsiye koyup anneniz uyanmadan yatağının başına gidip annenizi uyandırın ve ona kahvaltı hazırladığını söyleyin. Her anneler gününde yapılan klasikleşmiş bir sürpriz gibi gözüksede 10 mayıs sabahına uyanan annenizi çok mutlu edebileceğinden emin olabilirsiniz

  Anneler Günü Klasiği Çiçekler

  anneye-anneler-gununde-yapilabilecek-surprizler-6

  Anneler günü hediyesi dendiğinde ilk akla gelen hediye çiçektir.  Bu yüzden bu yılda klasiği bozmak istemiyorsanız annenize çiçek hediye edebilirsiniz. Online mecrada yüzlerce hediye sitesi olduğu gibi çiçeği de istediğiniz günde teslim eden websiteleri var. Bu yüzden anneler gününün klasik sürprizlerinden olan çiçeği annenize hediye edebilirsiniz. Peki anneler gününde ne tür çiçekler hediye edebilebilir? Anneler günü için en popüler ve en çok tercih edilen çiçek modelleri; orkide,gül,karanfil,lale,papatya ve Nergislerdir.

  Annenizle Birlikte Akşam Dışarıya Çıkın

  anneye-anneler-gununde-yapilabilecek-surprizler-7

  Anneniz ister gece gezmelerinden hoşlansın ister hoşlanmasın 10 mayıs gecesi kesinlikle annenizle birşeyler yapmak için dışarıya çıkın. Sakın annenizin ” Evde herşey var dışarıya çıkmaya gerek yok” , ” Ne gerek var sinemaya/tiyatroya o kadar para vereceğiz” gibi sözlerine aldırış etmeyin. Annenizi o akşam şık bir restoranta yemeğe, vizyonda olan güzel bir sinema filmine ya da annenizin en sevdiği şarkıcının konserine götürebilirsiniz.

  Evin Bir Köşesini Çiçek Bahçesine Dönüştürün.

  anneye-anneler-gununde-yapilabilecek-surprizler-8

  Çiçek bakmaktan ve onları aynı sizin gibi şevkatle büyütmekten hoşlanan bir anneye sahipseniz, onun için yapabileceğiniz en güzel sürpriz, sevdiği çiçeklerden oluşan bir köşe oluşturmaktır. Evinizin yakınındaki ziraat dükkanlarından ya da ikea gibi mağazaların bahçe-dekorasyon bölümlerinden alabileceğiniz çiçek tohumlarını rengarenk saksılara ellerinizle dikip, anneler gününde annenize çok orjinal bir sürpriz yapabilirsiniz.

  Evinizi Anneniz Evde Yokken Dip Bucak Temizleyin

  anneye-anneler-gununde-yapilabilecek-surprizler-9

  Anneniz 10 mayıs günü evden dışarıya çıkarsa, bunu bir fırsat bilip annenizi çok mutlu edecek bir sürpriz yapabilirsiniz. Fakat bunun için biraz efor sarfediceğinizden haberdar olmalısınız. Çünkü evinizi dip bucak olacak şekilde camlardan tutun halıya , halıdan tutun bulaşıklara temizlemeniz gerekecek. Eğer sabır eder ve tüm bu temizlikleri yapabilirseniz annenizi o sıkıcı işlerden kurtarıp bir gün boyunca koltuğa rahatça uzanıp keyifli bir gün geçirmesini sağlayabilirsiniz.

  1 YORUM

  1. Annem varken onu öpmek bile aklıma gelmezken şimdi mezarına gidip ağlayarak bağırıyorum anne kalk da sana sarılayım yüzbinlerce kez öpeyim…

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.