Anneye Verilebilecek En Güzel Çiçekler

Anneye Verilebilecek En Güzel Çiçekler

  Annemize Alabileceğimiz En Güzel Çiçek Önerileri Nelerdir? Bizleri dünyaya getiren, her koşulda yanımızda olan ve bizi karşılık beklemeden seven annelerimizi mutlu etmek yine bizlere düşer. Bir anneye en güzel hediyeyi ancak çocuğu verebilir. Bu hediye bir öpücük de olabilir, bir sıcacık sarılma da… Yani kısacası bizler annelerimize her ne hediye verirsek verelim ya da hiçbir hediye vermeyelim onlar yine de bir şekilde mutlu olurlar. Kıymetli annelerimizi mutlu etmenin bir diğer yolu da onlara çiçek almaktır. Çiçekler de tıpkı annelerimiz gibi çok güzel varlıklardır. Annelerimize dilediğimiz gibi çiçek alabiliriz. Dünya üzerinde var olan bir sürü çiçek çeşidi vardır. İşte o çiçeklerden bazılarının adlarının geçtiği liste bu yazı içerisinde yer almıştır. Annemize alabileceğimiz en güzel çiçek önerileri yazıda anlatılmıştır.

  Lilyum/Zambak

  anneye çiçek

  Lilyum çiçeği beyaz oldukça naif bir duruşa sahip bir çiçektir. Bu nedenle saflığı ve temizliği nedeni ile bize anneleri ifade edebilir. Masumca duyulan bir sevgi için en güzel örnek, annelerin duyduğu sevgidir. Tek başına dahi oldukça asil bir duruş sergileyen bu çiçek, birkaç çiçek ile birleştiğinde oldukça hoş bir buket olabilir. Farklı renkte çiçekler ile birlikte annelere sunulması da oldukça hoş bir seçimdir.

  Gül

  anneye çiçek

  Güller sevgiyi temsil eden yegane çiçeklerdir ve insanlar yüzyıllardır bu çiçeği sevgi amacıyla kullanırlar. Bu çiçeğin en büyük avantajı neredeyse her renkte çeşidinin bulunmasıdır. Annemize alabileceğimiz en güzel çiçek olarak nitelendirilmesi mümkün olabilir. Annenizin en sevdiği rengi bilmeniz sadece onu mutlu etmeye yetecektir. Güller ile birlikte birçok çiçek aranje edilebilir, kırmızı gül ile beyaz bir çiçeğin birleşimi oldukça güzel bir görünüm sağlayacaktır.

  Orkide

  anneye çiçek

  Bu çiçeğin zaman içerisinde birçok farklı renk alternatifi ortaya çıkmıştır. Mavi, beyaz ve mor renkte olanlarına kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Beyaz olanı özellikle daha yaygın olarak bulunur ve genellikle hediyelerde tercih edilir. Dalı oldukça incedir ve zarif bir şekilde büyür. Bu nedenle zarif bir anneye layık olabilecek en güzel çiçek orkide olarak ifade edilebilir.

  Karanfil

  anneye çiçek

  Karanfil ilk oluştuğu andan itibaren anneler gününü ifade eden bir çiçektir ve bu günde özel olarak tercih edilir. Genellikle kırmızı rengi bulunsa bile beyazı daha çok araştırılır. Bunun nedeni ise beyaz saf oluşu ve sevgiyi ifade etmek için en doğru renk olarak düşünülmesidir. Ancak annemize alabileceğimiz güzel çiçekler içerisinde kırmızı karanfil seçeneği de yer alır.

  Papatya/Gerbera

  anneye çiçek

  Eğer abarttı sevmeyen bir anneye sahipseniz tercih edebileceğiniz bir çiçektir. Yeşil dalının üzerinde uçuşan beyaz yaprakları ile daima sevgiyi anlatır. Birçok fala da konu olan bu çiçek, sevgiyi sade olarak anlatmanın en güzel yoludur. Sade bir beyaz papatya buketi, beyaz dış kaplar ile süslenir ise oldukça hoş bir görünüm sağlanabilir. Sarı ve mor gibi çeşitleri de bulunur, kişiler isterler ise birkaç farklı renkte papatya ile buket yaptırabilirler.

  Sardunya

  anneye çiçek

  Annemize alabileceğimiz en güzel saksı çiçeği olarak nitelendirilmesi mümkün olabilir. Kolay bakımı ile solmayacak ve annenizin üzülmesini engelleyecektir. Farklı renklerde açan çiçekleri ile bulunduğu alana renk katar ve görünümü estetikleştirir. Ev içerisinde bulunan mobilyalar ile aynı renkte tercih edilebilir, bu sayede çiçek artık baş köşede yerini alacaktır. Bu çiçeğin en önemli özelliği tek ton değil, İki ton birden açmasıdır. Üstelik çiçekleri de neredeyse her mevsim üzerinde olacaktır. Kalıcı ve evin görünüme katkıda sağlanabilecek oldukça zarif bir hediyedir. –

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.