Babaya El Yapımı Bardak Altlığı

Babaya El Yapımı Bardak Altlığı

  babaya hediye el yapımı bardak altlığı

  Babalar Günü geldi çattı! Babanıza olan sevginizi ve ilginizi sadece bir gün ile kısıtlayamazsınız elbette ki! Fakat bu özel günde babanızın biraz şımartılmaya ihtiyacı var sanki! Evin geçimini sağlayan, çocuklarının kahramanı olarak görülen babalar için harika bir DIY projemiz var! İş dönüşü güzel bir yemeğin ardından ailecek içilen çay veya kahvenin tadı bir başka olur! Fakat babanıza bu içeceklerin artık daha özel olmasını sağlayabilirsiniz! Kupa bardakların, çay fincanlarının en uyumlu dostu tabii ki de bardak altlıkları! Babanız için tasarlayacağınız bir bardak altlığı onu eminiz ki oldukça mutlu edecektir! Babalar günü için el yapımı bardak altlıkları yapımı ise oldukça basit! Eğer daha önce bir DIY projesi yapmadıysanız korkulacak hiçbir şey yok emin olun! Sizlere bardak altlıkları yapımını en ayrıntılı ve resimli bir şekilde anlatacağız! Centilmen babalarınız için centilmen bardak altlıkları, babanıza verebileceğiniz en güzel babalar günü hediyelerinden biri olacak! Sözü daha fazla uzatmadan babalar günü için el yapımı bardak altlıkları nasıl yapılır gelin hep birlikte öğrenelim!

  babaya hediye el yapımı bardak altlığı

  EL YAPIMI BARDAK ALTLIKLARI İÇİN MALZEMELER

  • Yazılı ve şekilli şablonlar
  • 4 adet siyah taş bardak altlığı
  • Bronz renk kalem
  • İspirto

  EL YAPIMI BARDAK ALTLIKLARI YAPILIŞI

  babaya hediye el yapımı bardak altlığı

  Eğer malzeme listesini hazırladıysanız babanız için el yapımı bardak altlığı yapımına başlayalım!

  babaya hediye el yapımı bardak altlığı

  ADIM 1: ilk olarak şablonları temizleme ile işe başlayalım! Şablonlardaki ve bardak altlığındaki toz ve kiri temizlemek için ispirto ile iyice temizleyin. Bu sayede çizeceğiniz şablonun dağılma riski de bir o kadar azalacaktır!

  babaya hediye el yapımı bardak altlığı

  ADIM 2: Temizleme işleminden sonra sıra geldi baskıları yerleştirmeye! Bardak altlığında baskıyı uygulamak istediğiniz yere getirin ve şablonu yerleştirin!

  babaya hediye el yapımı bardak altlığı

  ADIM 3: Şablonu yerleştirdikten sonra renkli kalem ile şablonu boyayın! Siyah ile en uyumlu bronz renk olacağını düşündük ve biz o renk tercih ettik! Dilerseniz farklı renkler deneyebilirsiniz!

  babaya hediye el yapımı bardak altlığı

  Bardak altlıklarının bir kısmı gözenekli olduğundan dolayı, şablon boyama işlemi gerçekleştirirken yazının biraz bulanık çıkması ihtimaller dâhilindedir! Fakat endişelenecek hiçbir şey yok! Bunu düzeltebilmek için bir numara keşfettik!

  babaya hediye el yapımı bardak altlığı

  İspirto ile ilk başta temizleme işlemi yapmıştık! İspirtoyu şimdi yine kullanmanın vakti geldi! Temiz bir bezin üzerine biraz ispirto dökerek bardak altlığının üzerini silin! Yazılar silinir diye nazikçe davranmanıza gerek yok, korkmayın!

  Gördüğünüz üzere bulanıklıklar tamamen kayboldu! İspirto ile temizlenene bardak altlığının fotoğrafını aşağıda görebilirsiniz!

  babaya hediye el yapımı bardak altlığı

  Ve bitti! El yapımı bir ürün oluşturmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz artık! Bizim sizler için seçtiğimiz şablonlar bu şekildeydi! Tabii ki sizler dilediğiniz şablon veya yazıları seçebilirsiniz! Hatta babanıza özel kişisel tasarımlar bile oluşturabilirsiniz! Babanıza kendi ellerinizle hazırlayacağınız bir hediyeden daha güzeli ne olabilir ki!

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.