Bebek Mevlidinde Dağıtılabilecek Hediyeler

Bebek Mevlidinde Dağıtılabilecek Hediyeler

  Bebek mevlidi organizasyonu düzenleyeceğiniz zaman unutmamanız gereken ayrıntılardan biri de organizasyon esnasında dağıtılacak hediyelerdir. Bu hediyeliklerin çok fazla çeşitliliği olmasından ötürü karar vermeniz oldukça zor olacaktır. Organizasyonu düzenlemeden 1-2 hafta önce bu hediyeliklere karar vermeniz, sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Bu nedenle hediyeliklere önceden karar vermeniz gerekir çünkü buna göre sipariş sayısı bildirmeniz gerekecektir. Organizasyonu düzenleyeceğiniz zaman dilerseniz birkaç çeşit hediyelik seçerek herkese farklı farklı hediyeler dağıtabilirsiniz. Bu daha fazla hediyeliğinizin olmasını ve her çeşitten sipariş etmenizi sağlayacaktır. Dilerseniz bir çeşit sipariş verebilirsiniz dilerseniz de hepsinden ayrı ayrı sipariş verebilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize bağlıdır.

  bebek mevlidinde dağıtılacak hediyeler

  Bebek mevlidi, bebekler doğduktan kısa süre sonra kur-an okutularak yapılan bir organizasyondur. Bu organizasyona katılan davetliler, genelde akraba ve yakın arkadaşlardan oluşur. Kişi sayısına göre sipariş edilen hediyelikler, organizasyonun olduğu ortamda ki masaya düzenli bir şekilde yerleştirilmelidir. Organizasyon günü, misafirlere özel olarak dağıtılmalıdır. Hem bugüne özel bir hatıra olarak kalması hem de bu sevaba nail olmak için yapılması gereken şeylerden biri küçük hediyelikler dağıtmanız olacaktır. Siparişlerinizi kendi tercihlerinize göre oluşturabilirsiniz fakat araştırma yapmadan sipariş vermeniz doğru olmayacaktır, öncelikle hangi hediyenin organizasyonunuza daha uygun olduğuna karar vermelisiniz, ardından örnek modellere bakarak seçiminizi yapmalısınız.

  bebek mevlidinde dağıtılacak hediyeler

  Bu şekilde vereceğiniz kararlar çok daha doğru ve organizasyonunuza uygun olacaktır. Siparişleri oluşturduktan sonra bir diğer önemli evre de ikramlıklar olacaktır, mutlaka ikramlıklarınıza da günler öncesinden karar vermiş ve ayarlamış olmalısınız. Bu sizin işinizi daha da kolay hale getirerek düzenli bir organizasyon yapmanızı sağlayacaktır.

  Dualı Magnetler

  Bebek mevlidi hediyelikleri konusunda kararsız kalmanız çok doğaldır, öyle güzel ve anlamlı hediyelikler var ki insan neyi seçeceğini şaşırıyor ama mümkün olduğunca anlamlı hediyelikler seçmeye özen gösterin, bu hediyelerde duaların olması gerekmektedir. Aslında bu durum da sizin tercihinize bağlı ama tavsiye verecek olursak, magnetlerin dualı olması organizasyonunuza daha çok uyum sağlayacaktır. Bu hediyelikler çok fazla yer kaplamazken, misafirlerin de dualı hediyeler almaları çok hoşlarına gidecektir. Mümkün olduğunca hediyelikleri dualı olanlardan tercih etmelisiniz. Dilerseniz bu hediyelere bebeğinizin adını ya da doğum tarihini yazdırabilirsiniz fakat organizasyonunuz açısından dua çok daha anlamlı olacaktır. Duanın gücü herkese huzur verecektir ve daha hoş bir ortam oluşmasını sağlayacaktır. Tercih edebileceğiniz en güzel ve anlamlı hediyeler duaların yazılı olduğu hediyeler olacaktır. Mevlidin amacına en uygun şekilde hediye seçmeniz çok doğru olacaktır. Bunun için fazlasıyla araştırma yapmalı ve öyle karar vermelisiniz acele etmemenizi öneririz.

  bebek mevlidinde dağıtılacak hediyeler

  Bebek okuması yapacağınız zaman hediyelikleri çok daha önceden hazırlamalısınız asla son günlere bırakmayın, oluşabilecek aksi bir durumda, olayı toparlayabilmeniz için 2-3 güne ihtiyacınız olacaktır. İşinizi şansa bırakmamalısınız. Tercih edebileceğiniz en güzel hediyeliklerden biri, dualı magnetlerdir. Bu magnetler buzdolabı gibi eşyalara yapıştırılabilir nitelikte hediyeliklerdir. Magnetlerin üzerine hem dua yazdırarak hem de altına bebeğinizin ismini yazdırarak misafirlerinize taktim edebilirsiniz.

  Bu hediye hemen hemen herkesin hoşuna gidebilecek bir hediyedir. Bu hediyelikleri sipariş ederken bebeğinizin cinsiyetini göre renk seçebilirsiniz, magnetin ana rengini belirleyip üzerine beyaz harfler ile ayet yazılmasını isteyebilirsiniz fakat bu hediyeliklerde bebeğinizin adının da olmasına özen gösterin. Mutlaka hediyeliklerinizin altına bebeğinizin ismini ekletmelisiniz, zaten hediyeliklerin amacı da budur, kimden ne için hediye edildiği, hediyeyi alan misafirler için önemlidir ve hediyeyi unutulmaz hale getirir. Çocuğunuzun adını mutlaka hediyenin bir yerine yazdırmalısınız.

  Tespih ve Yasin Kitabı

  Bebek mevlidi okuması yapılacağı zaman seçebileceğiniz hediyeliklerden biri de Yasin kitabı olabilir. Organizasyonunuzun anlamına en uygun hediyeliklerden biri olan isimlik keseli tespihlerdir, hediyelik olduğu kadar da herkesin evinin vazgeçilmezidir. Tespihler, bebek mevlidi fikirleri hakkında araştırma yaparken, hediyelikler için gözden kaçırılmaması gereken bir hediye çeşididir.

  Anneler tarafından en çok tercih edilen hediyelik tespihlerdir. Dilerseniz sipariş edeceğiniz yerden fiyat farkı ile tespihe özel isimlik kese de isteyebilirsiniz. Hediyeliklerinizin daha şık görünmesini sağlayarak, kitabı da korumuş olacaktır. Annelerin en çok bu hediyeyi tercih etmesinin sebebi de mevlit için çok daha uygun bir hediyelik olduğunu düşünmeleridir. İçerisinde ayetlerin kutsallığı ile misafirlerinize taktim ettiğiniz hediye çok beğenilecektir.

  Bir diğer hediyeliklerden biri de Yasin kitabıdır, bu güzel kitap mevlit organizasyonları için vazgeçilmez ve en sık tercih edilen hediyeliklerden biridir. Organizasyonları düzenleyen annelerin direkt olarak düşündüğü hediyeliklerden biri Yasin kitabıdır. Bebeğinizin cinsiyetine uygun bir renk seçerek kitabı kadife ile kaplatabilirsiniz. Bu dekor misafirlerinizi de fazlasıyla hoşuna gidecektir. Kitabın altında küçük bir bölüme çocuğunuzun adını ve mevlidini yazarak hediyeyi daha anlamlı bir hale getirebilirsiniz. Mevlit hediyesi olarak seçebileceğiniz en güzel hediyeliklerden biri Yasin kitabıdır, kesinlikle tercihinizi bu yönden kullanmalısınız. Hediye modelleri seçerken unutmamanız gereken ve kesinlikle tercihleriniz arasında olması gereken hediyeliklerden biri Yasin kitaptır.

  bebek mevlidinde dağıtılacak hediyeler

  Bebek mevlidi ikramlıkları da hediyelikler gibi 4-5 gün önceden kararlaştırılmalı ve araştırılmalıdır. Bu gibi hazırlıkların son aşamalara bırakılması sorun arz edebilir ve size daha çok zaman kaybettirebilir, organizasyon kararı alır almaz detaylı bir araştırma sonucunda neler yapacağınıza karar vermeli ve elinizi çabuk tutmalısınız, ikramlıklarınız organizasyon günü masa üzerinde yerini almalı ve gelen misafirlere özenle ikram edilmelidir. Dilerseniz ikramlıkları da kişiye özel şekilde yaptırabilir bebeğinizin adını yazdırabilirsiniz. Ama daha çok hediyelikler üzerine yazılması mantıklı olacaktır, hem hediyenin kim tarafından verildiğine dair hem de böyle güzel bir hediyelikte bebeğinizin adının geçmesine dair oldukça güzel bir karar vermiş olacaksınız.

  Bebek Mevlidi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Bebek mevlidi yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri hediyeliklerdir diğerleri de ikramlıklardır. Mutlaka günler öncesinden hazırlıklarınızı yapmalı ve organizasyonunuza özel hediyelikler seçmelisiniz. Misafirlerinize özel seçtiğiniz hediyeliklerin, organizasyona uygun olmasına dikkat etmelisiniz, dualı hediyeler taktim etmeniz misafirlerin hoşuna gidecektir ve dikkatlerini çekecektir. Bebek mevlidi yapmaya karar verdiğiniz andan itibaren bebek mevlidi nasıl yapılır gibi araştırmalar yapmanız sizin için çok faydalı olacaktır. Mutlaka araştırma yapmalı ve o şekilde organizasyon hazırlıklarına başlamalısınız. Bu sizin daha doğru karar vermenize ve daha düzenli bir organizasyon yapmanızı sağlayacaktır.

  Bebek mevlidi gibi benzer organizasyonlar içinde uygulanması gereken önemli noktalar aynıdır ve kurallar aynı şekilde geçerlidir. Bu organizasyona benzer şekilde yapılan diş buğdayı organizasyonu da bebek mevlidinin yapılış aşamalarına benzemektedir ve dikkat edilmesi gereken noktalarda hemen hemen aynıdır. Diş buğdayı organizasyonu yaparken en önemli noktalardan biri yine hediyelik ve ikramlıklardır. Organizasyon planı yapmaya başladığınız andan itibaren hediyelik ve ikramlık hazırlıklarını da başlamanız gerekmektedir. Diş buğdayı hediyesi düşünürken dikkat etmeniz gereken şeyler ise, hediyeliklerin üzerinde diş figürlerinin olmasıdır. Bunun sebebi, organizasyona uyum sağlayabilmesi açısından önemli oluşudur. Bu hediyeye karar verirken bebeğinizin cinsiyetini de göz önünde bulundurmanız gerekir çünkü vereceğiniz siparişin rengini bu şekilde belirlemelisiniz daha sonradan üzerine iş figürü ekleyerek siparişinizi oluşturabilirsiniz. Bu tarz orijinal hediyelikler misafirlerinizin çok hoşuna gidecektir.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.