Bir Yılbaşı Ağacı En İyi Nasıl Süslenir?

Bir Yılbaşı Ağacı En İyi Nasıl Süslenir?

  Yılbaşı’nda yılbaşı ağacı süslemek bazıları için çok önemli bir hobi, bazıları içinse çocuklarını mutlu edebileceği bir aktivite olabilir. Bu yüzden en güzel ağacı ve en güzel süslemeleri bulmak için detaylı bir araştırma yaparız. Seçtiğimiz süslemelerin ağacımızla bir bütün içerisinde olmasına özen gösteririz ve yılbaşı ağacımızı evimizin en güzel köşesine koyarız.

  Yılbaşı Ağacının Lokasyonu

  Yılbaşı ağacınızı koyacağınız alan çok önemli. Bunun sebebi ise yanlış yere koyulan ağacınızın hoş durmayacak olmasıdır. Ağacınızın güzel gözükmesi ve herkesin dikkatini çekmesi için ağacınızı en doğru yere yerleştirmeniz gerekiyor. Doğru yere yerleştirdiğiniz ve doğru süslemeleri yaptığınız ağacınız konulduğu yere farklı bir hava katacaktır.

  Ağacınız Kabarık Olmalı

  Plastik yılbaşı ağaçları kullanıldıktan sonra gelecek sene kullanılmak üzere kutuya geri konur. Tekrar kullanmak için çıkardığınız yılbaşı ağacınızı süslemeden önce dallarını kabartmanız gerekiyor. Bunu yapmanızın sebebi ise yılbaşı ağacınızın üzerine koyacağınız süslemelerin daha hoş gözükmesini sağlamaktır.

  Süslemelerin Renklerinin Birbirine Uyması

  Yılbaşı ağacınızın hoş gözükmesini istiyorsanız kullandığınız süslemelerin bir uyum içerisinde olması çok önemlidir. Yılbaşında sıkça kullanılan yeşil, kırmızı ve altın sarısı rengini birlikte kullanırsanız oldukça hoş bir görüntü sağlayabilirsiniz. Bu renklerle sınırla kalmak istemiyorsanız, birbirine uyan başka renkler tercih ederek süsleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Yılbaşı Ağacınızın Aydınlatması

  Yılbaşı ağacınızı süslerken yılbaşı ağacınıza dolayacağınız ışıklandırmalar oldukça hoş gözükecektir. Bu ışıklandırmaları yerleştirirken en tepeden başlayarak ağacın etrafına dolamanız gerekiyor. Ağacınıza doğru bir şekilde yerleştirdiğiniz ışıklandırmalar süslemelerle bütünleşecektir.

  Yılbaşı Ağacınızın Tepe Noktası

  Yılbaşı ağacınızın en tepesine koyduğunuz süs güzel ve uyumlu olmalıdır. Genellikle ağacın üst kısmına yıldız konulsa da sizler kendi zevkinize göre başka alternatifler deneyebilirsiniz. Tercih edeceğiniz süsün ağacınıza uymasına ve yılbaşı ağacınızın tepesinin çökmesine sebep olacak bir süs olmamasına dikkat etmelisiniz.

  Yılbaşı Ağacınızın Dip Kısmı

  Ağacınızı güzel bir şekilde süsledikten sonra dibine güzel bir örtü serebilirsiniz. Serdiğiniz bu örtünün üzerine ise sevdiklerinizi mutlu etmek için aldığınız yılbaşı hediyelerine yerleştirerek ortama farklı bir hava katabilirsiniz. Yılbaşı hediyeleri koyduğunuz kutuların ağacınızla bütünleşmesine de dikkat etmelisiniz.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.