Bodrum’da Neler Yapılabilir?

Bodrum doğası

bodrum resmi

Ege bölgesi bilindiği gibi tatil zamanlarında en çok tercih edilen yerlerdendir. Özellikle Güney-batı Ege’de bulunanMuğla tatilcilerin göz bebeği haline gelmiştir. Sizde Muğla’nın eşsiz güzellikteki tatil beldelerine gitmeyi düşünüyorsanız ancak bir fikriniz yoksa bu yazıyı sonuna kadar okumanızda fayda var. Muğla gerek Bodrum gerekse Fethiye gibi tatil beldeleriyle oldukça meşhurdur. Yerli, yabancı fark etmeden tüm dünyanın tatil tutkunlarını her sene kendisine çekmektedir. Peki Muğla’nın bu kadar etkili bir tatil yeri olmasında ki en büyük etken nedir? Bunu açıklamak aslında çok kolaydır. Bodrum’un ve Fethiye’nin mükemmel iklimi diyebiliriz. Özellikle Bodrum’un karşı konulamaz doğal özellikleri sizi Muğla/Bodrum’da tatil yapmaya doğru itmektedir. Gelin şimdi Bodrum’da ne gibi doğal özellikler varmış bunlara bir göz atalım. Daha sonra ise Bodrum’da aile, grup veya bireysel olarak eğlenebileceğiniz mekanlarla ilgili öneriler ve tavsiyede bulunacağız.

 

Bodrum’un Mükemmel Doğal Güzellikleri ve İklimi

Bodrum evleri

Bodrum yaz aylarında özellikle bronzlaşmak isteyen açık tenliler için biçilmiş bir kaftandır. Bodrum’un aşırı etkiye sahip adeta yakıp kavurucu güneşi sayesinde yaz tatiliniz boyunca en iyi şekilde bronzlaşabilirsiniz. Ayrıca güneşten alınan tüm vitaminleri aracısız doğrudan güneşten vücudunuza Bodrum’un yaz aylarında daima açık olan havası sayesinde alabilirsiniz. Vücudunuzu güzelleştirecek ve sağlığınızı olumlu yönde etkileyecek bu yaz iklimi ile güzel bir yaz tatili geçirebilirsiniz. Ancak eğer yazları çok sevmiyorsanız ve aşırı sıcaklardan hoşlanmıyorsanız Bodrum size alternatif ve serin bir tatil daha teklif etmektedir. Bodrum’a bahar aylarında gittiğiniz takdirde öğle vakitlerinde ılık olan havasında kavurucu olmayan ama sıcak olan havasıyla size göre bir tatil yerini bulmuş olursunuz.

Bodrum Gün Batımı

Akşama doğru serinleyen havası ile biraz üşüyebilirsiniz bu yüzden akşamları üstünüze giyebileceğiniz hafif kalın giysiler yani standart bahar giysileri almanız sizin için iyi olacaktır. Yine aynı şekilde yaz aylarında artan nüfusu ile Bodrum çok kalabalıklaşmaktadır ve tabiri caizse adım atacak yer bulamazsınız ve bu bazı insanları bunaltırken bazılarına mutluluk verir eğer mutlu kalabalıkta mutlu olanlardansanız yaz aylarında Bodrum’u tercih edebilirsiniz. Ancak kalabalığı sevmiyorsanız yine bahar aylarında tercihinizi Bodrum’dan yana kullanmak sizin için iyi olacaktır. Şimdi gelelim Bodrum’un bu özelliklerinden sonra eğlence mekânlarına. Aşağıdaki alt başlıklarımızda size en iyi şekilde bilgi verecek bir rehber oluşturduk. Kendinize en uygun ve bütçenizi zorlamayacağını düşündüğünüz eğlence mekanlarını arasından seçip tercih edebilirsiniz.

 

Bodrum’da Eğlence Mekanları

Bodrum eğlence mekanları

Bodrum tam anlamıyla eğlencenin kalbi diyebileceğimiz bir yerdir. Sizde ziyaretinizde büyük ihtimal eğlenmek ve kafa dağıtmak için geleceksinizdir. Ancak her eğlence mekanının olduğu gibi Bodrum’daki eğlence mekanlarının da bazı kuralları ve hitap ettiği kesimler bulunmaktadır. Bu nedenle Bodrum’da da diğer yerlerde olduğu gibi bir eğlence merkezini veya mekanını tercih etmeden önce o mekân hakkında detaylı bir araştırma yapmanız sizin için iyi olacaktır. Biz ise sizin için bu araştırmaları yaptık ve herkese uygun şekilde alt başlıklar haline getirdik. Burada aileler için, gençler için, deniz tutkunları için sizlere başlıklar halinde yazıyoruz. Sizde kendi kriterlerinize en uygun eğlence yerlerini ve çeşidini buna göre seçebilirsiniz. Bodrum’un bu mükemmel mekanlarında kendime göre bir yer bulamam diye sakın tedirgin olmayın. Çünkü Bodrum’da her kesime hitap eden eğlence mekanları bulunmaktadır.

 

Bodrum’da Aileler İçin Eğlence Mekanları

Bodrum eğlence mekanları

Bodrum’a ailecek geldiyseniz, ailenizle güzel ve hoş vakitler geçirmek istiyorsanız size bu başlık altında en iyi şekilde hep birlikte eğlenebileceğiniz öneriler sunacağız. Öncelik olarak eğer tatil boyunca ailenizle birlikte aileler için uygun olan eğlence mekanlarında zamanınızı geçirecekseniz kalacağınız otel veya konaklama yerini o mekanlara yakın yerde tutmanızda fayda vardır. Özellikle yaz günleri gelen turistlerle birlikte artan nüfus nedeniyle uzaklara ulaşım oldukça kilitlenmiş bir hal almaktadır.

Bodrum Plajları

Gelelim şimdi Bodrum’da bulunan ve ailelere özel olan eğlence mekanlarına. Bodrum’da aileniz ile birlikte yapabileceğiniz ilk ve en basit aktivite deniz ve plajlarda bulunmaktır. Bu plajlarda ailecek denize girebilir, kumsalda yürüyebilir, kaleler yapabilir, uzanıp dinlenebilirsiniz, Plajlarda bundan hariç aqua parklar bulunmaktadır. Aileniz ile birlikte aqua parklara giderek orada sular içerisinde serinleyerek eğlencenin hazzını alabilirsiniz. Aqua parklar ile ilgili detayları aşağıdaki başlığımızda bulabilirsiniz.

 

Bodrum’da Aquapark Hizmetleri ve Fiyatları

Bodrum aquapark

Eğlenmek isteyenler için yazları en güzel aktivitelerden birisi olan aqua parklarda su ve aksiyon bir arada bulunmaktadır. Bu mükemmel birleşim ile ise her yaş grubuna hitap eden bir eğlence fırsatı ortaya çıkmaktadır. Bodrum’da aqua park oldukça fazla bulunmaktadır. Aqua park kaykaylar ve türevi şeylerle havuz veya denizi birleştirmek ve eğlence yaratmaktır. Bodrum’da bu aktiviteyi yapmak ise uygun fiyatlara bulunmaktadır. Aqua parklarda seans ücreti 35 liradan başlamakta ve 150 liraya kadar çıkmaktadır. Tabi bu yine sizin isteklerinize ve bütçenize göre değişiklik göstermektedir. Ancak 35 lira olan aqua parklarda oldukça kaliteli ve güzel bir hizmet vermektedir.

 

Bodrum’da Gençler İçin Eğlence Mekanları

Bodrum eğlenceleri

Bodrum’a genç birisi olarak geldiyseniz ve eğlenmek istiyorsanız aile ve diğer gruplara göre daha fazla imkânınız bulunmaktadır. Arkadaş grubuyla veya tek gelmeniz fark etmez. Gece kulüpleri, müzik ve dans hizmeti veren mekanlar, tekne turları, yelkenli turları, yapay raftingler, doğa yürüyüşleri, aqua parklar, restoranlar, motorlu taşıt aktiviteleri ve daha sayamayacağımız onlarca çeşit aktivite türü vardır. Eğer geçseniz ve kanınız kaynıyorsa rafting yapabilirsiniz, dans edebilirsiniz, aqua parklarda eğlenebilirsiniz veya ATV motorları ile güzel bir tur atabilirsiniz.

Bodrum doğası

Bunlara ek olarak bisiklet turu ve daha birçok şey yapabilirsiniz. Bodrum’daki firmalar herkese bu konuda onlarca hatta yüzlerce çeşit hizmet sunmaktadır. Burada seçim size ve sizinle birlikte tatil için bulunan grubunuza kalmaktadır.

 

Bodrum’da Doğa ve Deniz Tutkunları İçin Eğlence İmkanları

bodrum deniz

Bodrum’da doğa hayranı olan birçok ziyaretçi turist bulunmaktadır. Sizde Bodrum’a bu amaç doğrultusunda geldiyseniz sizin içinde birçok alternatifli aktivite ve eğlence listesi bulunmaktadır. Doğada yürüyüş yapmayı çok severim derseniz, treaking hizmeti sağlayan ve sizi bir gruba dahil ederek rehber eşliğinde Muğla ve Bodrum’un eşsiz güzelliklerini dolaştıran ve dolaşırken bu mükemmel temiz havayı solumanızı, kuşların cıvıltısını dinlemenizi ve bitki örtüsünün mükemmel kokusunu hissetmenizi sağlamaktadırlar. Ayrıca doğayı isterseniz hızlı bir şekilde ATV motorları ile gezebilme imkânınız da bulunmaktadır.

bodrum denizi

Bu motorlarla doğa birleşince mükemmel ve aksiyon dolu bir eğlence sizi bekliyor olacaktır. Eğer motorlu araç kullanarak doğaya zarar vermek istemeyenlerden iseniz sizlere özel bisikletler de tahsis edilmektedir. Bu bisikletler ile Bodrum’un mükemmel doğasını karış karış gezebilirsiniz. Bu gezinti sırasında hiçbir sıkıntı yaşamayacağınız dağ bisikletleri size verilmektedir. Eğer ben karadaki doğayı değil de denizdeki ve altındaki doğanın meraklısıyım, denizin ortasındaki adaların meraklısıyım diyorsanız da Bodrum’da çok güzel aktiviteler sizi bekliyor. Tekne turları ile Bodrum’un sahillerini dolaşarak hiç görmediğiniz güzelliklerini görebilirsiniz. Ayrıca dalış hizmetisunan mekanlar sayesinde Bodrum’un altını fersah fersah gezerek denizaltındaki canlıları da inceleyebilirsiniz. Kısacası Bodrum size iyi gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir