Cep Aynalardan Büyük Duvar Aynası Yapımı

Cep Aynalardan Büyük Duvar Aynası Yapımı

Aynalar evde var olan şıklığın tamamlanmasında ya da ihtiyaç anlamında çok sık tercih edilen eşyalar arasında yer almaktadır. Hemen hemen her evde bulunan büyük aynalar odaların dekorasyonlarının tamamlanması konusunda oldukça fayda sağlamaktadır. Aynı zamanda dış görünüşü kontrol etme açısından da aynalar çok önemli yapılardır. Bu yüzden evlerde, iş yerlerinde, lavabolarda, birçok işletmede aynalara yer verilmiştir. Aynalar bulunduğu ortamın hem daha şık hem de daha geniş görünmesine katkı sağlamaktadır. Bu yüzden artık mobilya tasarımcıları, iç mimarlar, mobilyacılar, dekorasyon şirketleri ayna konusunda daha özenli davranmaya başlamıştır. Artık pek çok evde farklı modelde aynalar bulunmakla beraber aynalar bulunduğu odanın star eşyası olarak da karşımıza çıkabilmektedir. Çünkü aynalar sahip olduğu model, renk ve diğer özellikleriyle artık pek çok şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Ayna konusunda farklı tasarımlar meydana getirilmiş olup gün geçtikçe bu konuda ilginç fikirler ortaya atılmıştır. Artık insanlar değişik yapıdaki eşyaları sevmeye başlamış ve bunları evlerinde bulundurma konusunda eğilim göstermişlerdir. Özellikle ayna konusunda farklı malzemelerden yararlanarak değişik modeller ortaya koyma birçok kişinin ortak fikirleri arasında yer almıştır. Maliyet konusunda bazı insanlara sıkıntı yaşatan yeni ayna alımı bu yüzden kişilerin el emeğiyle ortaya çıkmaya başlamıştır. Yani artık pek çok kişi ayna tasarımını kendisi yapmakta ve bunu yaparken farklı eşyalardan yararlanmaktadır. Bu yüzden ayna tasarlama konusunda da kişilerin kendi tercihi doğrultusunda hareket ettiğini söylemek mümkün olacaktır.

Cep Aynalardan Büyük Duvar Aynası Yapımı

Cep ayna kullanarak büyük ayna nasıl yapılır?

Cep aynalar oldukça küçük olduğu için bunların büyük bir ayna olarak kullanılması çok zordur. Bu yüzden birçok cep ayna birleştirilerek ortaya büyük bir duvar aynası yapmaya çalışmaktır. Bunu yaparken de nasıl bir ayna istediğinizden emin olun ve daha sonra bununla ilgili gereken malzemeleri hazırlayın. Bu aynanın farklı cep aynalardan mı yoksa aynı model ve aynı boyutta var olan aynalardan mı oluşmasını istediğiniz konusunda bir karar verin. Daha sonra eğer aynı model aynalardan oluşmasını istiyorsanız büyük aynanın boyutu konusunda da bir tasarım meydana getirin. Eğer çok büyük olmasını istiyorsanız çok fazla ayna almanız gerekecektir. Bu yüzden aldığınız aynaları farklı şekillerde bir araya getirin ve duvara monte işlemini yapın. Bunu yaparken yapıştırma seçeneğinikullanmalısınız ki aynalar zarar görmesin.

Cep Aynalardan Büyük Duvar Aynası Yapımı

İlk olarak ahşap üzerine kuvvetli bir yapıştırıcı (silikon, tutkal) gibi ürünlerle kuvvetli bir şekilde sırası ile yapıştırın.

Dilediğiniz boyutta yapıştırma işlemini bırakarak aynanızı kurumaya bırak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Farklı ayna tasarımları

Cep Aynalardan Büyük Duvar Aynası Yapımı

Ortada yuvarlak cep aynaları kenar kısımlarda da kare şeklinde yer alan cep aynaları oldukça farklı bir tasarım olabilecektir. Bunun yanında daha sade olmasını isterseniz hepsinin aynı modelde olmasına özen gösterin. Örneğin hepsi yuvarlak ya da kare olsun. Eğer gösterişten ve farklı tasarımlardan hoşlanıyorsanız da farklı şekillerdeki cep aynalarından faydalanabilirsiniz. Dilerseniz cep aynalarının renkli kenar kısımlarını çıkarmayarak o şekilde yapıştırabilirsiniz. Böylece ortaya renkli bir tasarım çıkmış olacak ve herkesin dikkatini çekecektir. Bu tarz tasarımlar sizin kendi zevkiniz ve el becerilerinizle yakından alakalıdır. Eğer fazla gösterişten hoşlanmıyorsanız daha sade cep aynaları kullanarak bunları büyük bir hale getirmelisiniz. Ancak göz alıcı yapılar seviyorsanız birçok farklı çeşitte bulunan cep aynalarını bir araya getirin. Bu aynaları bir araya getirirken ortay uyumlu bir görüntünün çıkmasına özen gösterin.

Cep Aynalardan Büyük Duvar Aynası Yapımı

Aynaları bir araya getirirken aralardaki geçişlere dikkat edin ve oradaki uyumun kaybolmamasına özen gösterin. Aksi halde özensiz yapılmış bir ayna evinizdeki şıklığı tamamlamaz hatta hoş olmayan bir görüntü yaratır. Bu yüzden onları bir araya getirirken özen gösterin ve boyutunu dilediğiniz şekilde ayarlayarak duvara sabitleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir