Çikolatalı Şarap Şişesi Yapımı

Çikolatalı Şarap Şişesi Yapımı

  Annelere Yılbaşına Özel Çikolatalı Şarap Şişesi Yapımı Annelere Yılbaşına Özel Çikolatalı Şarap Şişesi Yapımı Her kadın için çikolata ayrılmaz bir parçadır. Çikolatalı yapılan hediyeler ise kadınlar için en mükemmel hediye olacaktır. Eğer sizlerde anneleriniz için onlara özel birer el yapımı yılbaşı hediyesi yapmak istiyorsanız, bu hediye ile hem gönüllerini fethedecek hem de en tatlı sürprizlerden bir tanesi bu güzel çalışmanız sonucunda ortaya çıkmış olacak.  Çikolatalardan şarap şişesi yapımı ile hem yılbaşı gününüz tatlı bir şekilde geçebilir hem de keyifli sohbetler eşliğinde anneleriniz ile mutlu bir akşam geçirebilirsiniz. Bu hediyeyi aynı şekilde arkadaşlarınıza ve diğer sevdiklerinize de yapabilirsiniz.

  Gerekli Olan Malzemeler:

  • Top şeklinde alışveriş merkezlerinden satın alabileceğiniz paketli çikolatalar
  • Yapıştırıcı
  • Alışveriş merkezlerinden satın alacağınız şampanya veya şarap
  • 1 adet gazete kağıdı
  • Kurdele• Yapma süs bitkisi
  • Saydam poşet şeklinde kağıt

  1.Adım:

  Çikolataları Şişe Üzerine YapıştırmaHem görünümü ile ananası andıran hem de çikolatalardan yapıldığı için fazlasıyla tatlı olan el yapımı yılbaşı hediyeleri içerisinde yer alan bu hediye fikrini yapmaktan zevk alacaksınız. Aynı şekilde bu hediyeyi dilerseniz vazolar üzerine uygulayabilir ve annelerinize çiçekli birer vazo da hediye edebilirsiniz. Hediyemizin yapımına şişemizin etrafını gazete kağıdı ile sararak başlıyoruz. Bu gazete kağıdını biraz su ile ıslatmanız gerekecektir. Su ile ıslattıktan sonra kurumasını bekleyin. Gazete kağıdınız tamamen şişenizin üzerine yapışmış bir hale gelecektir. Gazete kağıdı şişe üstünde kuruduktan sonra artık çikolatalarınızı şişenizin üzerine yapıştırabilirsiniz. Marketlerden veya şekerci dükkanlarından kolayca bulabileceğiniz paket halinde satılan yuvarlak çikolatalar ile hediyenizi hazırlamanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede çikolatalar daha büyük olacak ve şişenin etrafını kaplamak için çok fazla çikolataya ihtiyaç duymanıza gerek kalmayacaktır. Yapıştırıcı yardımı ile çikolatalarınızı şişenin en alt kısmından başlayarak gazetenin üzerine sabitleyin. Dilerseniz gazetenin üzerine yapıştırmadan önce sprey boya ile gazetenizi boyayabilirsiniz. Bu sayede çikolatalarınızın arasında güzel bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

  2. Adım:

  Çikolataları SabitlemeÇikolatalarınızı aralarında boşluk kalmayacak şekilde yapıştırdıktan sonra ikinci aşama olan şişe üzerinde çikolataları sabitleme bölümüne geçebilirsiniz. El yapımı yılbaşı hediyeleri içerisinde en tatlı hediyelerden biri olan bu fikir ile sevdiklerinize hem ne kadar tatlı olduklarını hatırlatacak hem de şişe üzerindeki çikolataları yedikçe mutlu olacaksınız. Çünkü unutulmamalıdır ki çikolata vücudun mutluluk hormonu olan endorfin salgılamaktadır! Çikolatalarınızın iyice yapıştığından emin olmadan önce çikolatalarınızın üzerinde buz gezdirebilirsiniz. Bu sayede çikolatalarınız hem erimekten kurtulacak hem de sabit bir şekilde kalacaktır. Bu yöntem ile şişenin üzerinde sabit kalan ve ananas görünümünü andıran bir şişeniz olacaktır.

  3. Adım:

  Şişeyi Paketleme Çikolatalar ile kaplamış olduğunuz şişeyi tam anlamıyla bir ananas görünümüne kavuşturmak istiyorsanız, sırada paketleme işlemimiz olacaktır. Bunun için yapma süs çiçeklerinden yardım alacağız. Yaklaşık olarak 5 adet ve ot bitkisine benzeyen yapma çiçekler kullanarak bu el yapımı hediye fikri için son aşamayı tamamlayabilirsiniz. Çikolatalarını en alttan üste doğru yapıştırdıktan sonra şişenizin en ince bölümünü çikolata ile kaplamayın. Bu bölüme yapıştırıcı yardımı ile süs bitkilerinizi yapıştırın. İyice kurumasını bekleyin. Bitkileriniz şişenin üzerinde sabitlenmesi için bu bölümde yapıştırıcı yerine silikon tabancası da kullanabilirsiniz. Ardından şeffaf ya da saydam bir poşet alarak şişenizin etrafına ve tam olarak bitkilerinizi şişe üzerine yapıştırdığınız noktaya poşetinizi yapıştırın. Bunun için yine yapıştırıcı veya silikon tabancası kullanabilirsiniz. Dilerseniz poşetinizi kıvırarak yapıştırabilirsiniz. Fazlalık kalan poşetin kenarlarını makas yardımı ile kesebilirsiniz. Yapıştırmış olduğunuz bölüme kurdelenizi geçirip, düğüm atın. Hediyeniz hazırdır! Kolay gelsin…

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.