Çocuklara Okuma Bayramı Hediyeleri

Çocuklara okuma bayramı hediyeleri için aklınızda herhangi bir hediye seçeneği yoksa bu yazımız tam size göre! Çocukların okuma yazmayı öğrenmesi hem gelecekleri açısından hem de o an ki duygusal dünyaları için oldukça önemli bir konu. Okuma yazma öğrenen öğrencinin ödüllendirilmesi için hediye almak bu konun ne kadar önemli olduğunu çocuğa yansıtmak anlamına geliyor. Biz de sizin için bu önemli konuda yardımcı olabilecek hediye önerileri olan bir liste hazırladık. Bu listemizde okuma bayramı olan çocuğunuzun hoşuna gideceğini düşündüğümüz hediyeleri sizin için sıraladık. O zaman başlayalım…

1.Tekerlek Şeklindeki Masa Saati

okuma bayramı hediyeleri

Özellikle erkek çocukları arabalarla ilgili eşyaları çok severler. Bu bakımdan okuma bayramı olan bir çocuğa hediye olarak araba tekerleği şeklindeki masa saatini tercih ettiğinizde ne kadar mutlu olacağınızı düşünün. Ayrıca bu saat alarmlı olduğundan sabahları uyanmakta sorun yaşamazlar. Üzerine isterseniz çocuğunuzun ismini yazdırabilirsiniz.  Böylece çocuklara okuma bayramı hediyeleri nelerdir diye düşündüğünüzde araba tekerleği şeklindeki saat güzel bir hediye seçeneği olur. Özellikle erkek çocukların araba olduklarını düşünürsek bu onları çok mutlu edecek bir hediye seçeneği.

2.Çocuklara Özel LED Kol Saatleri

okuma bayramı hediyeleri

Çocuklara hediye önerilerine kol saatleri ile devam ediyoruz. Bu saatlerin en önemli özelliği LED ışıklara sahip olması ve birbirinden güzel renk seçeneklerinin olmasıdır. Bu renk seçeneklerinden sizin çocuğunuza en uygun olanı seçebilir ve onu mutlu edin. Bu kol saatlerinden istediğiniz renkte sipariş verebilirsiniz. LED ışıkları saat göstergesindedir. Ve bu LED renklerine de siz karar verebilirsiniz. Yani bu sayede tam da sizin çocuğunuza göre bir hediye seçebilirsiniz. Çocuklara okuma bayramı hediyeleri denildiğinde bu saatlerden bahsetmemek bizce olmazdı. Kaliteli malzemelerden üretilmiş çocuğunuz kolundan çıkarmak istemeyeceği bu saatler uzun süre kullanılabilir.

3.Süper Hero Kalemlik

okuma bayramı hediyeleri

Erkek veya kız çocuk fark etmeden bütün çocuklar süper kahramanları çok severler. Bu bakımdan süper kahramanlarla ilgili eşyalara bayılırlar. Dolayısıyla kullandıkları eşyaların süper kahraman figürleri veya baskılı olmasını çok severler. Siz de çocuklara okuma bayramı hediyeleri arayışı içerisindeyseniz çocuğunuzun sevdiği kahramanlara göre bir hediye seçimi yapmanız daha iyi olur. Bizim listemizde bulunan hediye seçeneğinden bir tanesi Super Hero Kalemlik oldukça kullanışlı ve güzel. Bizce bu kalemlik çocuğunuz çok hoşuna gidecek. Üstelik onun ders çalışmak için masada kalmasına yardımcı olacağından eminiz.

4.Ahşap Okul Seti

okuma bayramı hediyeleri

Çocuklar okuma yazma öğrendikten sonra okul eşyalarını daha çok sevmeye başlar. Bu bakımdan kırtasiye malzemesi hediye edildiğinde oldukça mutlu olurlar. Onların mutlu olması istediğinizi biliyoruz. Bizce de çocukların okuma yazma öğrendikten sonra iyi bir kırtasiye malzemesine ihtiyaçları var. Size önereceğimiz 4. hediye metal okul seti. Bu setin içerisinde kalem, defter, cetvel ve benzeri malzemeler var. Üstelik üzerine çocuğunuz ismini yazdırabilirsiniz.  Hatta sınıfını, okul numarasını ve ismini yazmanız kaybolma ihtimaline karşı faydalı olur.

5.İsme Özel Metal Kalem Kutu

okuma bayramı hediyeleri

Çocuğunuza alabileceğiniz hediyeler listemize yine bir kırtasiye malzemesi ile devam ediyoruz. Üstelik bu malzemenin üzerinde sizin çocuğunuzun, yeğeninizin veya kardeşinizin ismini yazdırmanız mümkün. Siz de bu tarz hediyeler benim hediye alacağım çocuğa çok yakışır diyorsanız mutlaka isme özel metal kalem kutudan sipariş vermelisiniz. Ayrıca bu metal kutu kalemlik çocuğunuzun daha düzenli olmasını sağlar. Çünkü içerisine tüm kalemlerini, silgilerini ve diğer kırtasiye malzemelerini koyabilir. Çocuklara okuma bayramı hediyeleri fikirlerinden bir tanesi olan bu metal kalem kutuluk oldukça orijinal bir görünüme sahip.

6.Para Yiyen Köpek Kumbara

okuma bayramı hediyeleri

Çocukların para biriktirmesi sorumluluk duygularının gelişmesini destekler. Ayrıca arada bir ne kadar para biriktirdiklerini bakmak ve paranın çoğaldığını görmek çocuğun başarı hissini artırır. Bu bakımdan saymayı ve okumayı öğrenen çocuğa çocuklara okuma bayramı hediyeleri önerilerimizden bir tanesi kumbaradır. Üstelik bu kumbara oldukça orijinal.  Kumbaranın üzerinde bir köpek var ve bu köpek hidrolik bir sistemle çalışıyor. Para verildiğinde o parayı yiyen ve kumbaranın içine gönderen köpeğe sizce de çocuğunuz bayılmaz mı?

7.İsme Özel Kumbara

okuma bayramı hediyeleri

Çocukların para biriktirmeyi çok sevdiklerini biliyoruz. Bu bakımdan ikinci bir kumbara önermeyi uygun gördük. Bu kumbara silindir şeklinde ve isterseniz üzerine çocuğun beğeneceği herhangi bir hayvan resmi koydurabilirsiniz. Üzerine çocuğun ismi ile kumbaranın ona ait olduğunu belirtebilirsiniz. Sizce de bu çok hoş olmaz mı? Bu hoş isimli kumbara sayesinde çocuğun başarı ve sorumluluk duyguları gelişmekle kalmayıp ayrıca güzel bir dekoratif ürün olarak da kullanılır. Çocuklara okuma bayramı hediyeleri listemizin en güzel hediye önerilerinden bir tanesi. Bu kumbarayı istediğiniz renkte sipariş verebilirsiniz.

8.İsme Özel Suluk

okuma bayramı hediyeleri

Su içmek oldukça önemli olmakla birlikte, özellikle gelişim çağında olan çocukların gün içerisinde bol su içmesi bedensel ve ruhsal sağlıklarını destekler. Bu bakımdan çocuğun su içme alışkanlığı kazanması önemlidir. Siz de çocuklara okuma bayramı hediyeleri arayışı içerisindeyseniz çocuğa su içme alışkanlığı kazandıracak bir suluk alabilirsiniz. Ayrıca bu suluğun sadece onun ismine özel ve istenilen renklerde yaptırılabilmesi mümkün.  Pembe ve mavi renk seçenekleri ile evde iki tane çocuk varsa bu sayede termosların karıştırılma ihtimali de ortadan kalkar.

9. Kupa Bardak

okuma bayramı hediyeleri

Artık okuma yazmayı öğrenmiş bir çocuğun bireysel alanlarının daha önemli olduğunu bilmekte fayda var. Bu bakımdan kendisine ait bir kupa ve üzerinde sevdiği bir figür olmasının onu ne kadar mutlu edeceğini tahmin bile edemiyoruz. Çocuklara okuma bayramı hediyeleri önerilerimizden bir tanesi de unicorn kupadır. Bu kupa pembe renkte ve oldukça göz dolduran bir tasarıma sahip. Bu bakımdan çocuğunuz çok mutlu olacağını düşünüyoruz.

10.İsme Özel Defter

okuma bayramı hediyeleri

Okuma ve yamayı öğrenen çocuğa kırtasiye malzemesi almak gerçekten onu çok mutlu eder. Bundan dolayı biz de hediye listemizde isme özel deftere yer vermeye karar verdik. Bizce çok da güzel bir hediye olur. Hediye almak istediğiniz çocuğun ismini ve karikatürize edilmiş halini defterin üzerinde görmek sizce de çok hoş olmaz mı? Bu defter kareli olduğundan her ders için rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca üzerinde isim soy isim gibi bilgiler olacağından kaybolduğunda geri getirilmesi ve çocuğa teslim edilme ihtimali yüksek.

11. İsme Özel ve Karikatürlü Kupa

okuma bayramı hediyeleri

Çocuklar süper kahramanları çok severler ve pek çok çocuk kendini o süper kahramanların yerinde görmek ister. Bu bakımdan kendilerine bu yönde bir hediye alındığında oldukça mutlu olurlar. Şimdiki hediye önerimizde belki onları süper kahraman yapamayız ama onların süper kahraman şeklinde karikatürize edilmelerini öneriyoruz.  Bu kupa üzerine isim ve çocuğun karikatürünü çizdirmek mümkün. Hangi süper kahramanı seviyorsa ona göre bir sipariş verebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuza özel bir kupa hediye almış olursunuz. Okuma bayramına bundan daha güzel bir hediye düşünebiliyor musunuz?

12. Resimli Duvar Saati

okuma bayramı hediyeleri

Okula başlayan ve okuma yazmayı öğrenen bir çocuk için arkadaşları da çok önemlidir. Okuma yazma sırasında saat okumayı da öğrenen çocuğun artık bir duvar saati edinme vakti gelmiş demektir. Siz de çocuğa böyle güzel bir duvar saati almayı düşünürseniz sıradaki hediye önerimiz tam size. Bu bir duvar saati ama onu diğerlerinden ayıran bir özelliği var. Bu da duvar saatinin üzerine çocuğun arkadaşlarıyla çekilmiş bir fotoğrafını bastırabiliyor olmanız. İsterseniz çocuğun arkadaşlarıyla değil kendinizle çekilmiş bir fotoğrafını da tercih edebilirsiniz. Her iki durumda da çocuklara okuma bayramı hediyeleri arasından bir tanesini seçmiş ve çocuğu mutlu etmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir