Dekoratif Askı Yapımı

duvar askısı el yapımı

Evin olmazsa olmazı olan ve özellikle kış aylarında mont, ceket ve çanta gibi günlük kullanımda ihtiyacınız olan eşyaları evinizde konumlandırabileceğiniz askılar bir evde mutlaka bulunması gerekmektedir. Bu askılar sayesinde aslında evin bir nevi dağınıklığı ortadan kalmış ve düzenli bir yaşam oluşmuş olacaktır. Fakat alınan askılar aslında oldukça kullanışsınız yapılmış olup, duvara assanız bile hemen düşerek sizlerin sinirlerini bozuyor olsa gerek. Ya da iyisi olsun diyerek gittiğiniz yerlerde ise oldukça pahalı ürünler ile karşılaşıyorsunuz. Buna sizlere önerebileceğimiz tek çare ise kendiniz şık ve dekoratif askı yapabilirsiniz. Nasıl diye soracak olursanız aslında oldukça kolay bir şekilde! Yazımızın devamını okuyarak dekoratif farklı desenli askıların yapımı hakkında detay alabilir ve bunlardan birini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Dekoratif askı yapımı

Kilitten Dekoratif Askı Yapımı

Eve farklı bir dekor katan ve kullanışlı olan bu ürünün yapımı aslında oldukça kolaydır. Bu ürünü yapabilmek için öncelikle ihtiyacınız olan kapı kilit kısımlarıdır. Bu kısımları istediğiniz renklere boyayarak ve kilitleri içerisine monte ederek duvara sağlam şekilde konumlandırabilirsiniz. Bu şekilde anahtar kısımları dışta kalır ve istediğiniz eşyaları düşme korkusu olmadan asabilirsiniz. Şık ve farklı bir dekor elde ederek kolayca yapılabilir bir üründür. Resime detaylı bakarak fikir alabilirsiniz.

Dekoratif askı yapımı

Tahta Kıyafet Askısından Askı Yapımı

Düz bir tahtanın üzerine yarısı kesilmiş şekilde olan kıyafet askısını monte ederek kolay şekilde iki türlü kullanacağınız askı yapabilirsiniz. Sağlam şekilde monte etmeniz sağlıklı şekilde düşme korkusu olmadan kullanmanızı sağlamaktadır. Fotoğrafta da inceleyerek kolay bir şekilde askı yapabilirsiniz. Bu askı evinize dekoratif bir görüntü de sağlamaktadır.

Dekoratif askı yapımı

Odun Parçalarından Askı Yapımı

Kenarları çıkık olan odun parçalarını dikdörtgen şeklinde yapmış olduğunuz kutunun içeresine sabitleyerek duvara asabilirsiniz. Bu şekilde kenarlardan çıkan dalları askı şeklinde kullanabilir ve aynı zaman da evinizde şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir