Doktora Ne Hediye Alınır?

Doktora Ne Hediye Alınır?

  Doktorluk mesleği belkide dünya üzerinde yapılabilesi en zor fakat bir o kadar da kutsal mesleklerin başında gelir. Doktorluk mesleğini icre eden doktorlar da yıllardır okumanın vermiş olduğu bilgiyi ve tecrübeyi kullanarak kendilerinden çok sizleri düşünen, hastalıklarınıza derman olmaya çalışan ve bizleri eski sağlıklı günlerimize kavuşmamızı sağlamak için elinden geleni yaparlar. Gerekirse acil servislerde sabahlara kadar nöbet tutup uykusuz kalır saatlerce ameliyatlarda elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırlar. Onca emeğin karşısında ise; bizlerin onlara verdikleri bazen bir teşekkürdür. Bazense teşekkür yerine bizlerden hakaretler duyarlar.  Oysa bizi ya da sevdiğimiz kişiyi ameliyat eden onu eski sağlıklı günlerine dönmesini sağlayan doktorlara küçük de olsa bir teşekkür mahiyeti taşıyan hediye almak, onun mesleğine daha sıkıca sarılmasını ve yorgunluğunun azalmasını sağlayacaktır. Hediye alacağınız doktor ister sizin tedavinizde baş rol oynamış bir doktor olsun, isterse sevdiğiniz bir yakınınız, istersede tıp fakültesinden yeni mezun olmuş bir doktor adayı. Bir doktora hediye vermek , sizin için sarfettiği emeğin karşılığında neredeyse devede kulaktır. Bu yüzden siz siz olun doktorunuza ufak da olsa bir hediye almaktan kaçınmayın. Doktora ne hediye alınır? sorusuna gelir isek; akla ilk gelen hediyelerin başında hem muayene edebileceği hemde reçetesini yazabileceği ışıklı dolma kalem.  Kalem, steteskop gibi ürünler doktora alınabilecek en sıradan doktor hediyeleri olarak gözüktüğü için sizler için hem ilginç hemde doktorluğun simgelerini üzerinde taşıyan hediyeleri sizler için derledik.

  Işıklı Doktor Kalemi

  doktora-hediye

  Genellikle kulak burun ve boğaz doktorları boğazınıza bakarken küçük fakat bir okadar da güçlü bir ışık kullanırlar. İşte bu ışıklı doktor kalemide hem muayene esnasında ışığı kullanılmasını olanak sağlıyor hemde muayene sonrasında yazılacak reçete de kullanılmasını sağlıyor. Bu ışık kaynağı doktor kalemini kulak burun ve boğaz doktoru olan bir yakınınıza ya da sevgilinize yapmış olduğu mesleği takdir etmek için ya da 14 mart tıp bayramında hediye edebilirsiniz.

  Doktorlara Özel Kupa Bardak

  doktorlara-ozel-kupa-bardak

  Gece nöbeti tutan doktorlarımıza alınabilecek en güzel hediye, geç vakitlere kadar uykusuz kaldıklarından dolayı uykularını açacak ve dinamik kalmalarını sağlaması için içtikleri kahvelerin konuldukları kupa bardaklardır. Fakat bu kupa bardakları ayıran özellik üzerinde doktorluğun simgesi olan bir görselin ve doktorun isminin yazılı olmasıdır. Yoğun tempoda çalışan ve sürekli nöbete kalan bir cerraha alınabilek en güzel hediye kupa bardaktır.

  Serum Şeklinde Lamba

  drip_bag_usb_led_light_serum_lamba-15058

  Ufak bir rahatsızlık geçirdiğimizde hastaneye gittiğimizde doktorlar bizlere muayene sonrasında ilaç yazalar ya da hastalığımızın şiddetine göre serum bağlayabilirler. Bu serum gibi görünen aslında ilginç tasarıma sahip olan lamba da ilginç hediyeler almaktan hoşlanan bir doktora alınabilecek en değerli ürünlerden. 25×15 cm boyutlarında usb ile çalışan bu lambayı muayenenizde ya da hastenedeki odanızda ister masanızda isterseniz asılı bir şekilde kullanabilirsiniz

  Cerrah Şeklinde USB Bellek

  doktor-usb-bellek

  O ameliyat masası senin bu ameliyat masası benim diye saatlerce farklı farklı ameliyatlara giren doktorunuzun yüzünü biraz güldürecek bir hediye vermeye ne dersiniz? Yeşil ya da mavi önlüklü hayat kurtaran kahramanlar kim diye size sorsak, kesinlikle cerrahlar cevabını vereceğinizden eminiz. İşte o denli önemli bir konuma sahip sorumluluğu yüksek doktorluk mesleğini yapan sevdikleriniz kullanışlı fakat bir okadar da ilginç usb bellek hediye edebilirsiniz.

  Yılın Doktoru Oskar Ödülü

  yılın-en-iyi-doktoru

  Sizi muayene eden ve sizi eski sağlığınıza kavuşturan doktorunuzun ,sizin gözünüzde yılın en iyi doktoru olduğunu düşünüyorsanız, teşekkür hediyesi olarak üzerinde yılın en iyi doktoru ve isim yazılı oskar ödülü hediye edebilirsiniz.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.