El Yapımı Anneler Günü Hediyesi

Anneler günü yaklaşıyor, Minikler kadar büyükleri de tatlı bir telaş sarmaya başladı. İnternetteki ve mağazalardaki anneler günü hediyeleri size sıradan geliyor ve el becerinize güveniyorsanız annenize el yapımı bir hediye verebilirsiniz. Ayrıca internetteki birçok pahalı hediyeye ayıracak kadar bütçeniz de yoksa el emeğinizi vererek yapacağınız hediyeler hem paranızın cebinizde kalmasını sağlar hem de anneniz için birçok pahalı hediyeye nazaran daha değerli bir hediye yapabilirsiniz. Şimdi anneler gününe özel küp resim hediyesinin yapılışını adım adım sizlere anlatacağım.

Gerekli Malzeme Ve Araç Gereçler: Eşit parçalara bölünmüş ahşap küp, yapıştırıcı(tutkal ya da ağaç yapışkanı),Makas, Cetvel, Kurşun kalem ve ailenizle beraber çekilmiş olduğunuz 6 fotoğraf ile anneler günü için çok güzel bir el yapımı hediye yapabilirsiniz.

el_yapimi_anneler_gunu_hediyeleri

 

Adım Adım yapılışı:

İlk olarak bilgisyarınızın printerinden ya da fotoğrafçılardan aileniz ile birlikte çekilmiş olduğunuz 6 adet fotoğrafı bastırınız. Bastırmış olduğunuz bu fotoğrafları Küplerinizin boyutlarına orantılayarak 9 eşit parçaya, her küpe bir parça gelecek şekilde cetvel ile çizin.

 

Fotoğrafın arkasına kurşun kalemle çizdiğiniz izleri 9 eşit parçaya kesin.

el_yapimi_anneler_gunu_hediyeleri_3

Daha Sonra kestiğiniz her parçayı, küplerin yüzeylerine denk gelecek şekilde tutkal ya da ağaç yapıştırıcısı ile yapıştırın. Küpün diğer yüzeylerine de diğer 5 fotoğrafı aynı şekilde kesin ve yapıştırın.

el_yapimi_anneler_gunu_hediyeleri_4

6 yüzeyde 6 farklı fotoğraf birnevi puzzle halini alan bu küpleri annenize el yapımı anneler günü hediyesi vermek için beyaz ince bir tül ile paketleyin ve üstüne kurdale yaparak paketleme işlemini tamamlayın.

el_yapimi_anneler_gunu_hediyeleri_5

 

Anneye Uygun Anneler Günü Hediyeleri

El Emeği hediye yapacak kadar el becerim yok ve el emeği verilmiş gibi hazırlanan hediyeler neler olabilir diye düşünüyorsanız aşağıda önereceğim hediyeler, annenize anneler gününde sanki sizin ellerinizden çıkmış hissi uyandırabilir.  Ya da annenize anneler günü için ucuz ve çok pahalı olmayan hediyelerden arıyorsanız aşağıdaki anneler günü ile ilgili yazmış olduğum ve içerisinde onlarca anneye alınabilecek uygun hediyenin bulunduğu makalelerimi incelemenizi tavsiye ederim.

1-Anneye Anneler Gününde Ne Hediye Alınır?

2-Anneye Alınabilecek Ucuz Anneler Günü hediyeleri.

 

  1. :D müzik sever diyor ki:

    ben kuzenime bir pjama alıcağım birde mp3 çalar yanında kulaklık ve saatte alıcağım birsürü petito ve sakız koyucağım bir kutunun içine rula şeklide kağıtlara söler yazıp hediye ediceğim güzel fikir diil mi 😀 😀 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir