El Yapımı Babalar Günü Hediyesi

El Yapımı Babalar Günü Hediyesi

  Babalar Günü Yaklaşıyor, Ufaklıklar kadar büyüklerinde içini tatlı bir hediye bulma ya da yapma telaşı sardı. Babanıza pahalı babalar günü  hediyeleri için ayıracak bütçeniz yok ve el becerinize de çok fazla güveniyorsanız, babanıza el yapımı bir hediye fikri kulağınıza çok hoş gelebilir. Fakat tek sorununuz babanıza nasıl bir hediye yapacağınızı bulamıyorsanız, Biraz sonra size en iyi 10 el emeğinizi verebileceğiniz yaratıcı ve en güzel babalar günü hediye fikirlerini vereceğim.  Eğer ingilizce bilginiz var ise, hiç zorlanmadan adım adım anlatılışları paylaşacağım yabancı sitelerin linklerinde buluabilirsiniz. Fakat yeterli ingilizceye sahip değilseniz bile fotoğraflar ile okadar açık şekilde anlatılmış ki herhangi bir sorun yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz.

  Babalar Günü Ne Zaman?

  Bu yıl babalar günü Haziran ayının 16’sı Pazar günü kutlanacak. Bu yüzden elinizi çabuk tutun çünkü çok az bir az bir süre kaldı. Son olarak babalar günü ile ilgili ilginç bir bilgi paylaşmak istiyorum sizinle: babalar günü ilk defa abalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910 kutlanmış, Amerikada ise 1966 yılında O zamanın başkanı Lyndon Johnson tarafından haziranın 3. haftası kutlanılmasına karar verilmiştir.  Lyndon Johnson Aldığı karar itibriyle babalar günü kutlanmaya başlanmış. Neyse Lafı daha fazla uzatmadan babanıza yapabileceğiniz en yaratıcı el yapımı hediye önerilerime geçebiliriz.

  Babaya El Yapımı Evde Ne Hediye Yapılabilir?

  1-Küplerden Resimli Puzzle: 9 adet parça küp ve babanızla birlikte çekilmiş olduğunuz bir fotoğrafınızdan çok hoş bir el yapımı babalar günü hediyesi yapabilirsiniz. Daha önce el yapımı anneler günü hediyesi yazısı altında paylaştığım hediyenin detaylı yapım işlemlerine burdan bakabilirsiniz:

  el_yapimi_babalar_gunu_hediyesi

  2-Babaya Fotoğraflı Küp Yapımı: Üzerine babanızla beraber çekilmiş olduğunuz anısı büyük fotoğraflardan yapabileceğiniz fotoğraflı küp babanız için çok güzel el yapımı hediye olabilir. Detaylı yapımını burdan inceleyebilirsiniz.

  babalar_gunune_kup_yapimi

  3-Bıyık Baskılı Kupa Bardak Yapımı: Eğer babanızın bıyıkları var ise, ona hem espirili hemde çok yaratıcı bir hediye yapabilirsiniz. Yapımı için sadece düz bir kupa bardak ve çıkmaz keçeli kalem gereken bu el yapımı hediye ile babanıza ne kadar yaratıcı olduğunuzu gösterebilirsiniz. Detaylı yapımı ingilizce anlatılmış olsa dahi fotoğraflara bakarak çok kolay şekilde yapabilirsiniz. Detaylı yapımını burdan inceleyebilirsiniz.

  biyik_baskili_bardak

  4-Seni Çook Seviyorum Babacım Kartı Yapımı: Küçükken çocuklara babayı ya da anneyi ne kadar çok seviyorsun dendiğinde kollarını kocaman açarak buuu kadar büyük seviyorum derler. İşte aynı onun gibi babanıza iki adet el ve ortasında seni çok seviyorum yazılı akordiyon el yapabilirsiniz. Yapımını Burdan İnceleyerek daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

  seni_cok_seviyorum_babacim_kart_yapimi

  5-El baskılı Aile Ağacı Yapımı: Ailenizde kaç birey var ise; onların ellerininin izlerinden aile ağacı çerçevesi yapın. Peki bu el yapımı babalar günü hediyesi nasıl yapılır? Çok basit. A3 Ya da A4 boyutlarındaki resim kağıdına aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi bir ağaç çizin ve ailenizdeki kişi sayısı kaç ise ona göre dallarını yapın. Daha sonra dalların yapraklarını betimleyecek olan elleri, elinizi yağlı boya ile boyararak her bir dala farklı renklerle bastırın. Erkekler için erkek rengi olan mavi , kızlar içinse pembe rengi seçebilirsiniz.  , Son olarak kağıdınızın alt kısmına babalar günün kutlu olsun yazısı yazıp ve çerçeveleterek, babanıza unutulmaz bir el yapımı babalar günü hediyesi vermiş olabilirsiniz.

  el_baskili_agac_yapimi

  Babalar Gününe Özel Hediye Önerilerim:

  Bu sene haziran ayının 3. haftasına denk gelen babalar günü ,yazın başlangıcı olan haziran ayının 16’sında kutlanacak. Yani yaklaşık iki hafta kadar bir süreden bahsediyoruz. Fakat babanız için hala babalar günü hediyesi alma konusunda bir fikir sahibi olmadıysanız, burada babalara alınabilecek hediyeler ile ilgili fikirlerin olduğu yazı tam size göre. Bugün sizlere babalar gününde ne hediye alınır? sorusuna cevap verebilecek hediye tavsiyelerinde bulunacağım. Bu yüzden babaya alınabilecek en güzel 10 hediyeyi kategoriler halinde sizlere sunacağım. Babalar günü için hediye çeşidi her ne kadar çok az olsa da biz hediyetavsiyeleri.com olarak babalar gününün en güzel ve bol çeşit halinde sizlere sunucağımıza emin olabilirsiniz. 4 kategori altında topladığım babalar günü hediyeleri hem kullanışlı,hem evde yapılabilecek,sadece babanıza özel,ödül ve plaketlerin dahi bulunduğu birbirinden özel hediyeler ile babaya hediye konusundaki sorununuza çare olacaktır. Çok iddalı konuşuyorum, burada paylatığım hediyeler ile başka sitelerde babalar günü hediyesi aramanıza gerek kalmayacak buna emin olabilirsiniz. Hediye fikirlerime geçmeden evvel tüm babaların, babalar gününü kutlar, bu yılın onlar için sağlık,mutluluk ve para getirmesini dilerim…

  isme_ozel_cüzdanisme_ozel_kalemisme_ozel_gomlek

  babalik_sertifikasibabaya_ozel_madalyonbabalik_tescil_belgesi

  super_baba_akrilik_odul babalar_gunune_akrilik_odulbabalar_gunu_plaketi

  yilin_en_iyisi_oskari_erkekyazili_odul_kupasien_baba_tavla_ustasi

  isme_ozel_sigara_tabakasikisiye_ozel_hediye_setikisiye_ozel_kol_dugmesi

  kisiye_ozel_matarakisiye_ozel_kalembabalar_gunune_ozel_saat

  babaya_deri_hediye_seticanim_babam_cercevecok_amacli_set

  klasik_baba_sozleri_bardak cakmakli_kol_saatiicecek_sapkasi

  9 YORUMLAR

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.