El Yapımı Bıyıklı Kupa Bardak Yapılışı

El Yapımı Bıyıklı Kupa Bardak Yapılışı

  Şimdiki DIY projemiz daha çok erkekleri ilgilendiriyor! Babanız ya da eşiniz için eğlenceli bir hediye düşünüyorsanız bu projemiz tam da sizlere göre! El yapımı bıyıklı kupa bardak, gören herkesin beğeneceği türden bir hediye! Böylesine şirin ve kullanışlı başka ne olabilir ki? Üstelik oldukça ucuz! Evde bulunan düz renk kupa bardaklarınızı biraz renklendirmenin tam zamanı! Sadece birkaç malzeme ile ortaya harika sonuçlar çıkartacağınız garanti! El yapımı hediye projesini bitirdiğinizde ortaya çıkan sonuçtan sizler de oldukça memnun kalacaksınız! Daha önce böyle bir DIY projesi yapmadıysanız, hiç endişelenmeyin! Sizlere en ayrıntılı ve resimli bir şekilde el yapımı bıyıklı kupa bardak yapılışını anlatacağız!  Sevdiklerinize el emeğiniz ile oluşturacağınız bir hediyeden daha ne güzel ne olabilir ki? Hem ucuz, hem basit hem de bir o kadar eğlenceli kupa bardakları yapmak için daha ne bekliyorsunuz? Bir an önce el yapımı bıyıklı kupa bardak yapılış aşamalarına geçelim!

  bıyıklı kupa bardak yapılışı

  EL YAPIMI BIYIKLI KUPA BARDAK İÇİN MALZEMELER

  • Açık renk kupa bardak
  • Bıyık şablonu
  • Siyah asetat kalemi
  • Makas
  • Bant
  • Mukavva

  bıyıklı kupa bardak yapılışı

  EL YAPIMI BIYIKLI KUPA BARDAK YAPILIŞI

  Gördüğünüz gibi el yapımı bıyıklı kupa bardak yapabilmek için herhangi bir fantezi ekipmana ihtiyacınız yok! Kesme makinesine ihtiyacım olabileceğini düşünebilirsiniz, ancak kendi şablonunuzu mukavvadan çıkarmak şaşırtıcı derecede kolay! Bıyık şablonları yazıcıdan bastırın ve bıyıkları kâğıttan makas ile kesin! Kesiliş şeklini aşağıdaki resimden görebilirsiniz!

  bıyıklı kupa bardak yapılışı

  Kâğıt bilindiği üzere oldukça ince bir ürün, bu yüzden boyama için yeterli dayanıklılığa sahip değil! Onun için bıyık şablonu için mukavva kullanmak en ideali! Evdeki boş karton kutuları şablon oluşturmak için kullanabilirsiniz! Daha sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bıyık şablonunu kesebilirsiniz!

  bıyıklı kupa bardak yapılışı

  Bıyık görünümünün nereye koyulacağını seçin ve mümkün olduğunca güvenli bir şekilde kupa bardak üzerine bantlayın. Kayma riskini engelleyin!

  bıyıklı kupa bardak yapılışı

  İlk olarak bıyık şeklinin dış kenarlarını kalem çerçeveleyin! Böylece içini doldurmak sizler için daha kolay bir hal alacak!

  bıyıklı kupa bardak yapılışı

  Ve sonra bıyık şablonunun hepsini kalem ile dikkatli bir şekilde doldurun!

  bıyıklı kupa bardak yapılışı

  Kalem ile bıyık şablonu iyice siyah olana kadar birkaç kez üzerinden geçin! Aksi takdirde arka taraftan kupa bardağının rengini görebilirsiniz. Yaklaşık 2 kattan sonra istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz!

  bıyıklı kupa bardak yapılışı

  Şablonu çektiğinizde ufak aksaklıklar yaşayabilirsiniz! Hiç endişelenmeyin! Eğer şablonu çektikten sonra aşağıdaki gibi bir bozukluk görüyorsanız, umudunuzu kaybetmeyin! Çünkü çözümü oldukça basit! Sakince bir sonraki aşamaya geçin!

  bıyıklı kupa bardak yapılışı

  Aseton ile bu ufak kaymaların üstesinden gelebilirsiniz! Kulak çöpüne biraz aseton damlatarak hatalı olan yerleri silin! Göreceğiniz üzere sonuç harika! Temiz kenarları elde etmek ve daha tutarlı bir şekilde siyah yapmak için asetat kalemi ile bıyık şeklini bir kez daha gözden geçirmek faydalı olacaktır!

  bıyıklı kupa bardak yapılışı

  Bıyıklarınızdan tamamen memnun olduktan sonra kupaları 180 derecelik fırında 30 dakika kadar bekletin! Sonra onları çıkarmadan önce fırında soğumalarını bekleyin. Bu aşamada sizlere önemli bir notumuz var! Hatalı yerleri aseton ile temizlediğiniz için sonradan fırına koymanız olası bir yangını tetikleyebilir! Böyle bir risk ile uğraşmamak için aseton ile işiniz bittikten sonra hafif nemli bir bez ile kupa bardağınızı silin! Böylece kendinizi daha garantiye almış olursunuz!

  Çatlamadan endişe ediyorsanız, kupaları ön ısıtmaya devam ederken fırına koyabilir ve daha sonra sıcaklığa ulaştıktan sonra onları yarım saat süreyle saklayabilirsiniz! Daha sonra fırını kapatabilir ve sonra soğumasını bekleyebilirsiniz.

  bıyıklı kupa bardak yapılışı

  Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi kupa bardaklarınız oldukça şirin bir görünüme sahip! Yılbaşı, doğum günleri veya Babalar Günü için böylesine şirin bir hediye fikri ne kadar müthiş! Bıyıklı kupa bardak ile çok iyi pozlar çıkacağına da eminiz! Sıcacık içeceklerini yudumlarken bıyıkları varmış gibi gözükecekler!

  bıyıklı kupa bardak yapılışı

  Ve el yapımı kupa bardaklarınız kullanıma hazır! Sıradan görünen düz renk kupalar ne kadar da eğlenceli bir hale geldi, değil mi? Artık bu kupa bardaklar ile çay veya kahve içmek daha eğlenceli bir hal alacak! Sizler de bıyıklı kupa bardaklarını yapmanın vermiş olduğu gururu sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz! Ellerinize sağlık!

  bıyıklı kupa bardak yapılışı

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.