El Yapımı Cep Telefonu Şarj Kılıfı

El Yapımı Cep Telefonu Şarj Kılıfı

  el_yapimi_telefon_cepligi

  Günümüzde cep telefonlarının akıllı hale gelmesiyle beraber, şarj cihazlarının da kabloları kısalmaya başladı. Bunun nedeni; muhtemelen güvenlik ya da benim bilmediğim başka gerekçelerden kaynaklanmaktadır. Neyse konumuz bu değil! Bu yazımızda hediyetavsiyeleri.com’un sıkı takipçilerine yapımı ve hazırlanması oldukça kolay olan Telefon Şarj Tutucu hazırlanmasını anlatacağız. Evde atıl halde duran kumaş parçaları ve basit bir şekilde iğne iplikle hazırlayabileceğiniz el yapımı cep telefonu & şarj cihazı tutucu ile telefonunuzu elektrik prizinize kolaylıkla asabilirsiniz. El yapımı şarj & telefon tutucuyu İster priz askısı olarak kullanın, ister kapaklı ve önüne düğme yaparak telefon kılıfı olarak kullanın! Aynı zamanda kalp motifli desenleriyle hazırlayacağınız el yapımı telefon kılıfını sevgilinize de hediye edebilirsiniz. Eminim ki yapmak için Siz de acayip derecede heyecanlısınız! O halde adım adım nasıl yapıldığını resimleriyle gösterelim.

  el_yapimi_telefon_sarz_kilifi

  Çok fazla dikiş nakış işleri gözünüzü hiç korkutmasın! Biraz el becerisi olanlar için 30 dakikayı bile geçmeyecek bir sürede Sizin de harika bir cep telefonu kılıfı olabilir.

  Gerekli Malzemeler;

  • Polar Kumaş 2 parça Ön ve arka yüz için 2 adet
  • Kurdele
  • Şeffaf Asetat
  • Metal Perde Halkası
  • Düğme. İsteğe bağlı

  ADIM 1: Başlamak için, tüm kumaş ve polar parçalarını cep telefonunuzun boyutlarına uygun olarak kesin. iPhone 4-ve iPhone 5 cep telefonu için kılıf hazırlıyorsanız, ortalama cep genişliğinizi kulaklıklarınızı da içerisine yerleştirebileceğiniz şekilde 15 cm x 10 cm genişliğinde ayarlayabilirsiniz. Samsung Galaxy için telefon kılıfı yapacak iseniz de 15 x 10 cm iç cep genişliği uygun olacaktır. (Vermiş olduğumuz bu ölçülere kapak kısmı dahil değildir.

  el_yapimi_telefon_sarz_kilifi_2

  Öncelikle cep kısmının dış desenli yüzeyini oluşturacak olan polar kumaşa, iç kumaş dikiyoruz! Polar kumaş ile ince kumaş arasına aynı ölçülerde kesilmiş olan şeffaf asetat koyarak daha sağlam dikiş tutmasını ve telefon kılıfımızın daha hacimli durmasını sağlıyoruz. Polar kumaşın iç yüzeyine her iki parçayı da kapsayacak şekilde dikiş ipliğiyle dikin!

  el_yapimi_telefon_sarz_kilifi_3

  Cep kısmını oluşturan polar kumaşın üst tarafına ince dikiş ipliği ile kurdele dikin! Kurdele renk tercihinizi yaparken polar kumaş üzerinde kullanılmış olan desen renkleri ile çok tezatlık oluşturmayacak şekilde (göz yormayacak veya aşırı derecede sırıtmayacak) renkler tercih etmeniz yararınıza olacaktır:)

   

  el_yapimi_telefon_sarz_kilifi_4

  ADIM 2: Şimdi sıra el yapımı telefon kılıfımızın kapak kısmını hazırlamaya geldi. Kapak kısmı için de yine yukarıda yapılan işlemin bir benzeri yapılacak! Ancak bir farkla; Kapağın uç kısımlarını biraz ovalimsi şekilde kesin ve yine cep hazırlarken yapmış olduğumuz Polar Kumaş + Asetat + İç Kumaş  şeklinde dikerek hazırlayın! Ardından kapak kısmı ile cep kısmını birleştirin! Bir diğer yöntem ise kumaşınızı 3 eşit parça halinde katlayarak (kapak + cep kısmının ön ve arka yüzeyi) birlikte hazırlamak. Hangisi kolayınıza geliyorsa o yolu deneyebilirsiniz.

  el_yapimi_telefon_sarz_kilifi_5

  ADIM 3 : Polar kumaştan hazırladığınız telefon kılıfının etrafını dantellele veya hazır olarak satılan kumaş kenar süsleri ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca el yapımı telefon kılınızı prizde askı olarak kullanmak istiyorsanız, perde halkası olarak da bilinen yuvarlak metallerden yararlanabilirsiniz.  Çantanızda taşımak veya erkek arkadaşınıza hediye etmek için düşünüyorsanız, cep kısmına pembe tonlarda bir düğme ve kapak kısmına da düğme yuvası yaparak bu şekilde de hazırlayabilirsiniz. İyi günlerde kullanmanız dileğimle….

  el_yapimi_telefon_sarz_kilifi_6

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.