El Yapımı Fotoğraflı Küpler

Selamlar. Sizlerle bir kez daha harika bir el emeği hediye önerisini paylaşacağız. Bu armağanı dilediğiniz sevdiğiniz için yapabilirsiniz. Kız arkadaşınıza, annenize, babanıza, veya arkadaşlarınıza kısacası aklınızda kim varsa onun için bu armağanı hemen kolaylıkla tasarlayabilirsiniz. Gönlünüzde yer edinen birçok kimseyi bu hediyemiz ile rahatlıkla sevindirebilirsiniz.

Özel zamanlarda el emeği hediye armağan etmenin ne kadar anlamlı olduğunu daha önceki yayınlarımızda anlatmıştık. Insan emeği verilmiş anılan bu armağanları bir tek özel zamanlarda değil istediğiniz rastgele bir günde de hazırlayarak armağan edebilirsiniz. Basit malzeme temini keyifli yapım adımları ve çok çabuk bir biçimde meudana getirebilir olmalarını göz önünde bulundurarak her gününüzü özel bir gün olarak kutlamanızı diliyoruz. Siz de değişik el emeği hediye önerileri yazılarımızı takip ederek özelliksiz günlerinizi unutulmaz bir hale getirebilirsiniz.

Hayal etme potansiyelinizi ve yaratıcılığınızı kullanarak oluşturacağınız bu hediyelerde kendi isteklerinize uygun bir biçimde değişiklikler yapabilir ve çeşitli alternatiflerle hediyelerinizin yapımına eklemeler katabilirsiniz. Isterseniz sizler için sunmuş olduğumuz bu el emeği hediye düşüncelerini kendinize de hazırlayabilir evinize yeni dekorasyonlar ve dizaynlar ekleyebilirsiniz. Evlerinizdeki ihtiyaç duymadığınız veya atıl durumdaki malzemeleri birlikte dişe dokunur objelere dönüştürmeye ara vermeden çalışmaya devam edeceğiz. Siz tamamsanız hemen şimdi harekete geçelim mi?.

Gereken malzemeler.

** 9 adet ahşap küp
** Bir adet dilediğiniz bir fotoğrafın çıktısı.
** Değişik renkte ahşap boyalar.
** Fırça.
** Yapıştırıcı.
** Maket bıçağı.

Aşama -1 resmi çıkartın. Bir printer suretiyle ahşap küpünüzün üstünde yer alacak olan resmi çıkartmanız gerekiyor. Bunun için kırtasiyeye gidebilir veya fotoğrafçıya giderek çıkarttırabilirsiniz.

Ekonominiz kısıtlıysa printer yardımıyla kırtasiyeden çıkartmanızı tavsiye ediyoruz.

2 Aşama ahşap küpleri boyama. İsterseniz küplerinizi boyamak mecburiyetinde değilsiniz. Ancak hediyenizin rengarenk bir görünüme sahip olması daha etkileyici bir görüntü yaratacak ve dikkat çekecektir. Istediğiniz renkte sipariş vereceğiniz iki veya 3 değişik ahşap boyasını değerlendirebilirsiniz. Fotoğraf bir üzeri kaplayacağı için kalan 5 adet üzeri değişik renklerde boyayabilirsiniz. Bunun için 5 adet değişik renkte ahşap boyası satın almanız gerekmektedir.

Bizler hediyemizin yapımında kırmızı sarı yeşil mor ve mavi olmak üzere 5 adet değişik renkteki ahşap boyasını kullandık. Akrilik boya da kullanılabileceğini aklınızdan çıkartmayın. Sünger fırça suretiyle ahşaplarınızı boyayın. Sünger fırça kullanırken baskılama yöntemi denemelisiniz. Bunun için aralıksız fırça darbeleriyle küplerinizi boyamaya dikkat edin.

Boyadığınız küplerin her bir yüzeyini kurumadan başka yüzeyini boyamaya başlamayın. Boyanız kuruması halinde boyamadığınız yüzeyleri aynı açıda yönlendirin.

3 Aşama fotoğrafların almak dilediğiniz alanlarını belirleyerek makasla kesin. Printerden çıkartmış olduğunuz fotoğrafı küplerinizin üstüne koyun ve cetvel ile kurşun kalem suretiyle keseceğiniz alanları belirleyin.

Belirlediğiniz alanları makas suretiyle kesin. Her bir küp üstüne kare şeklinde fotoğraf parçası gelmesi gerekiyor. Bu karenin büyüklüğü sizlerin ahşap parçalarınızın dolayısıyla de puzzle hediyenizin ölçülerine göre değişecektir.

Arkasından yapıştırıcı ve yine sünger fırça suretiyle resimlerinizi küp üstüne yapıştırın. Yapıştırma işleminden sonra kuruyana kadar bekleyin.

4 Aşama hediyenizi süsleme. Süsleme işlemini her şeyi ile arzunuza göre şekillendirebilirsiniz. Isterseniz boyamış olduğunuz her bir yüzeye özel mesajlarınızı yazdırabilirsiniz. Alfabetik harfler yazarak özel mesajınızın küpler birleştirildiğinde okunmasını sağlayabilir ve hediyenizin daha manevi yönü güçlü bir duruma gelmesini başarabilirsiniz. Simli boyalar ile süslemeye devam edebilirsiniz.

Ayrıca isterseniz her bir küpün ortalarından delerek hepsini bir kurdele ile birleştirmeyi deneyebilirsiniz. Yapboz parçalarını iç içe tutacak olan kurdele ile yanı sıra daha zarif bir görünüm de temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir