El Yapımı Instagram Kutu Sürprizi

kutuda instagram fotoğraf sürprizi

Sosyal medya araçlar gün geçtikçe hayatımıza daha çok girmekte! Özellikle Instagram bunların başında geliyor! Instagram profil sayfasına yaşadıklarımızı çekip atmak veya yediğimiz içtiğimiz şeyleri göstermek adeta diğerleri ile bir yarış gibi! Bu kıyasıya rekabet içinde atılan fotoğraflar da bir o kadar önemli oluyor işte! Hangi fotoğraf kaç beğeni almış, kaç yorum almış bunlar çok önemli! Hayatımızda bu kadar yeri olan Instagram ile güzel bir DIY projesi yapabiliriz diye düşündük! Özel kutuda Instagram fotoğrafları nasıl yapılır, bu DIY projemizde öğreneceğiz! İster yılbaşı hediyesi olarak isterseniz de yıl dönümlerinde bu güzel projenizi sevdiklerinize armağan edebilirsiniz! Kişiye özel tasarlayacağınız bu ürün sevdiklerinizin daha da mutlu olmasını sağlayacak! Peki, özel kutuda Instagram fotoğrafları nasıl yapılır? Daha önce böyle bir DIY projesi yapmadıysanız endişelenmenize hiç gerek yok! Sizlere en ayrıntılı ve resimli bir şekilde bu projenin nasıl yapıldığını anlatacağız! Çok fazla vaktinizi almayacak olan bu DIY projesini bitirdiğinizde ortaya harika bir sonuç çıkacak! Kesinlikle! Öyleyse sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan özel kutuda Instagram fotoğrafları yapılışına geçelim!

Mod Podge

INSTAGRAM FAYANSLARI İÇİN MALZEMELER

  • 10×10 cm parlak beyaz fayans
  • Bastırılmış Instagram resimleri (8×8 cm boyutlarında bastırılabilir.)
  • Yapıştırıcı
  • Boyutsal sihir

ÖZEL KUTUDA INSTAGRAM FOTOĞRAFLARI YAPILIŞI

Öncelikle fotoğrafları bastıracağınız bardakaltlıklarını yapmak ile işe başlayınız!
Bardak altlıklarını ve basılmış resimleri su geçirmez hale getirmek için boyutsal sihri kullanın! Bu sayede çıkartılan fotoğraflar oldukça gerçekçi bir görünüme sahip olacak! Daha sonra bunları küçük bir kutuya yerleştireceğiz!

instagram kutusu sürprizi

1. Instagram resimlerinizi yazdırın ve uygun boyutlarda kesin.

kutuda instagram fotoğraf sürprizi

2. Yapıştırıcı ile tutkalladıktan sonra, küçük bir boya fırçasıyla resmin ön ve arka tarafını astar ve karo üzerine yerleştirin. Resmin arkasını da kaplayarak resmi karonun üzerine harika bir şekilde merkeze oturtmak için fayansın çevresindeki fotoğrafın hareket etmesine izin verebilirsiniz. Daha sonra parmaklarınız ile fotoğrafın üzerindeki tüm hava kabarcığını yok edin! Fotoğrafın kenarlarının altındaki hava kabarcıklarına basarak sıkıca merkezden dışa doğru bastırın. Hava kabarcıkları çıktıktan sonra yapıştırıcıyı bir fırça ile pürüzsüzleştirmek için kullanabilirsiniz! Daha sonra kuruyana kadar bekleyin.

kutuda instagram fotoğraf sürprizi

3. Her fotoğrafı korumak için boyutsal sihri üst katlara uygulayın. Küçük bir boya fırçası kullanarak ve düzgün vuruşlarla, fayansın üst kısmını tamamen kaplayın! Boyutsal sihir parlak olduğu için ışıkta fırça vuruşlarını görebilirsiniz. Bu yüzden onları çok düzgün yapmaya dikkat edin. Bardak altlıklarını kutuya istiflemeden önce boyutsal sihrin kurumasını bekleyin! Çünkü fotoğrafların birbirlerine yapışmalarını istemezsiniz değil mi?

kutuda instagram fotoğraf sürprizi

4. Bardak altlığının altındaki yüzeyi korumak için her birinin köşesinde olmak üzere, keçe ayaklarını ekleyin!

KUTULARI HAZIRLAMA

İstediğiniz kutu boyutu için doğru parçaları seçmelisiniz! Düz olduğundan emin olmak için her parçayı kontrol ettiğinizden emin olun çünkü bazıları biraz eğrilebilir. Tabanlar için dört kat fazla satın alın. Tabanlar yaklaşık 12 cm genişliğinde, kenarlar ise yaklaşık 6 cm genişliğinde olacak! Bu nedenle kereste açısından 13 cm genişliğinde ve 7 cm genişliğinde ahşap kesmeniz veya almanız gerekiyor!

İpucu: Ölçüm yapmadan önce tahtanın kaba ucunu daima ilk kesin. Her iki ucunu da kesmek hata yapmanıza sebep olabilir!

Not: Bu adımların her biri için, nihai ahşap genişliği değişiklik gösterebileceğinden hassas ölçümler vermiyoruz. Ayrıca, kutuya yerleştirmeyi planladığınız bardak altlıklarının sayısıyla eşleşecek şekilde her bir kutuyu özel olarak ölçmeniz gerekiyor! Yalnızca tek kiremit bardak altlıkları için değil aynı zamanda her birinin altındaki keçe ayaklarına da hesaba kattığınızdan emin olun! Yine de, bu adımlar size kendiniz yapabilmeniz için kolay bir rehber olacaktır!

kutuda instagram fotoğraf sürprizi

1. Tabanları uygun şekilde ölçün ve kesin. Fayans yaklaşık 12 cm genişliğinde, bu nedenle alt olarak 13 cm ahşap kullanın. Kutu size bakacak olursa, alt kısım genişliği öne arkaya gidecek. Bu nedenle, ayakla uygun sayıda fayans yerleştirmek için alt kısmı kesmelisiniz!

2. Şimdi de kenarları uygun şekilde ölçün ve kesin! İki kısa ve iki uzun kenar bulunduğunu unutmayın! Uzun kenarları kesmek oldukça kolay! Kenarları kestiğinizde, bunların ön ve arka yan parçalara düzgün bir şekilde oturmasını sağlayın!

kutuda instagram fotoğraf sürprizi

3. Özel tasarım kutuların alt parçasını bir çalışma masasına yatırın! Yanına da uzun kenarı yatırın ve biraz ahşap tutkal ekleyin! Son olarak çivi ile iyice sabitleyin ve işlemi bitirin. Ardından, aynı işlemi karşı taraftaki uzun kenarı ile daha kısa kenarı da ahşap yapıştırıcı kullanarak maruz kalan taraf boyunca yapın! Ve tutkalın kuruması için yeteri kadar bekleyin!

Yapacağınız işlemlerin ve montajların harika olmasına gerek yok! Eğer yaptığınız işin mükemmel olmadığını düşünüyorsanız hiç endişelenmeyin! Çünkü yaptığınız proje bir sanat eseri değil! Sadece yeteri kadar sağlam ve dikkat çekici olsun yeter!

4.Sıradaki işlem boyama! Önce kutuyu boyamak en mantıklısı! Kenarları pürüzsüzleştirmek ve yıpranmasını önlemek için zımpara kullanabilirsiniz!

5. Yapılacak son şey ise süsleme! Çıktıları eski moda bir kamerayla kullanarak biraz vinil keserek, “Peynir” veya “Gülümse” yazan bir kelimeli kabarcık grafik ekleyin ve kutuya uygulayın Sonra kutunun altına keçe ayakları ekleyin!

Ve bitti! Özel kutuda Instagram fotoğrafları hazır! Fotoğraflarınızı böyle güzel bir anı albümüne çevirmek oldukça eğlenceli ve kolay değil mi? İster kendiniz için isterseniz de sevdikleriniz için bu projeyi tasarlayabilirsiniz! Şimdi, özel tasarımlı kutusunda bulunan Instagram fotoğraflarını bir kâğıda sarın ve sevdiklerinize armağan edin! Oldukça yaratıcı olan bu hediye karşısında sevdikleriniz adeta şok olacak! Ellerinize sağlık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir