El Yapımı Kardan Adam Süs

el yapımı kardan adam süs

el yapımı kardan adam süs

Kış ile ilgili DIY projeleri yoğun talep görmekte! Sizlerde kışa hazırlanmak için bu harika el emeği projeyi yapabilir ve kışa daha rahat bir şekilde girebilirsiniz! Bunun için de sizlere harika bir DIY projesi önerimiz var! Kardan adam süsler! Kardan adam süs nasıl yapılır, sizlere en ayrıntılı ve resimli bir şekilde anlatacağız! Oldukça eğlenceli bir proje olan bu süs yapımı, sizlere hiç zorluk çıkartmayacak! İster tek başınıza isterseniz de arkadaşlarınız ile beraber bu DIY projesini yapabilirsiniz! Hatta bir tane ile yetinmeyip tüm sevdikleriniz için hoş bir hediye olarak düşünebilirsiniz! Özellikle bu kardan adam süsler harika bir yılbaşı hediyesi olacaktır! Gören herkesin dikkatini çekecek kardan adam süsleri bir an önce yapmaya ne dersiniz? O halde kardan adam süs yapılış aşamalarına bir göz atalım! Önce malzemeler…

KARDAN ADAM SÜS İÇİN MALZEMELER

• Keten bez parçası
• Çeşitli düğmeler
• Turuncu süveter kumaş parçası
• 3 adet artan ebatlarda çember
• İnce bir parça çizgili kumaş parçası
• Makas
• Sıcak tutkal

KARDAN ADAM SÜS YAPILIŞI

el yapımı kardan adam süs

Gördüğünüz gibi malzemeler oldukça basit! Malzemeleri toparladıktan sonra yapmanız gereken ilk iş çemberlere uygun ebatlarda bez kumaşları kesmek! Nakış halkalarından biraz daha büyük bez parçalarını kesin ve daha sonra tam çember boyutuna dikkatli bir şekilde getirerek kesin! Kumaş parçasında kırışıklıkları gidermek için ütü ile bastırabilirsiniz!

el yapımı kardan adam süs

Kumaşı alt kasnağa koyun ve üstüne iyice yerine oturtun ve gerektiği gibi sıkıştırın. Aşırı miktarda olan kumaşı arka taraftan çıkarın.

el yapımı kardan adam süs

Şimdi sıra geldi kardan adamın yüzünü hazırlamaya! Gözler için birkaç büyük siyah düğme ve ağız için daha küçük olanları tercih edin! Daha sonra onları yüz profiline uyacak şekilde yerleştirin ve sıcak tutkal ile yapıştırın! Dışarıda kardan adam oluştururken genellikle burnu yerine havuç kullanılır! O yüzden bizde bu projede havuca benzer bir görünüm vermek için turuncu renkli süveter kullandık! Turuncu renkli süveter parçasını havuç şeklinde kesin ve yukarıdaki resimdeki gibi göz ile ağız arasına yerleştirin! Daha sonra tutkal ile yapıştırın! Ve kardan adamın yüzü hazır!

el yapımı kardan adam süs

Son olarak kadran adamın vücuduna geldik! Kardan adamın üzerinde palto varmış görünümü vermek için 3 adet düğmeye daha ihtiyacınız olacak! Bu düğmeleri düz siyah tercih etmek yerine biraz daha renkli hale getirebilirsiniz! Düğmelerin üzerini renkli kâğıtlar ile kaplayabilir veya dantel ile şekillendirebilirsiniz! Tamamen zevkinize kalmış! Bu 3 adet düğmeyi renklendirdikten sonra 2. Büyüklükteki çemberin üzerine alt alta olacak şekilde tutkal ile yapıştırın!

el yapımı kardan adam süs

Kardan adam süsleri bitti sayılır! Son olarak süsleme aşamasındayız! Her kardan adamın olduğu gibi bu süslerin de bir fularına ihtiyacı var! Evinizde artık bir kumaş parçasını ince şekilde keserek fular oluşturabilirsiniz! Siyah beyaz çizgili kumaş bu proje için ideal olacaktır! Fuları boyunun etrafından geçirerek kardan adamınızı soğuktan koruyabilirsiniz! Bu fular kardan adam süsünüze ayrı bir hava katacak! Hatta dilerseniz işi daha da ileriye götürebilirsiniz! Kardan adamınızın yanında bir süpürge harika duracaktır! Birkaç ince dal parçası ile kardan adama güzel bir süpürge tasarlayabilirsiniz!

el yapımı kardan adam süs

Ve bitti! Kardan adam süsünüz kullanıma hazır! Tüm bu yaptıklarınızın sonucunda kardan adam süsleriniz harika bir görünüme sahip olacak! Bu kışın en iyi kardan adamı sizde! Ellerinize sağlık!

el yapımı kardan adam süs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir