El Yapımı Metal Anı Köşesi

Modern ve dekoratif armağanları sevenlerden biri iseniz, bu 14 Şubat Hediye fikri sizin ilginizi çekecek türden. Sevip değer verdiğiniz kimselerin evini süsleyecek olan bu hediye fikrimizi hazırlamaktan müthiş zevk duyacaksınız. Sevdiklerinizle birlikte bütün hatıralarınızın, kişisel notlarınızın ve sevdiğiniz eşyaların yer alabileceği el emeği metal anı köşesi hediyesini kendiniz bizzat hayata geçirebilirsiniz. Bu armağanı ister dikey olarak dilerseniz de yatay olarak hazırlayabilirsiniz. Bu her şeyi ile sizin tercihiniz bir seçim olacaktır. Göz kamaştırıcı ve çağdaş görünümüyle ilgi odağı haline gelecek olan bu armağanın hazırlanması ekonominizi bir tık zorlayabilir. Lakin kendi el emeğinizi katarak hazırlayacağınız bu armağanın bütçesini düşünmemelisiniz. Zira bunca vakit satın almış olduğunuz hediyelere daha fazla para harcadığınızı sizler için anımsatmak isteriz. 14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyorken sevdiklerinizle birlikte en özel hatıralarınızın yer alacağı bu özel el emeği anı köşesini yapmak için harcayacağınız miktar 50-60 TL’yi geçmeyecektir. Metal anı köşesi hediyesini hazırlarken üstün bir el yeteneğine sahip olmanıza da lüzum yok. Sizin bu konuda yapmanız gereken en önemli husus kreatif yönünüzü açığa çıkartmak olacaktır. Gerisini mandallar ve hazırlayacağınız resimler, ufak notlar tamamlayacaktır. Değer verdiğiniz herkes için yapabileceğiniz bu hediye yanı sıra iş yeri hayatında iş yapan kişiler için de çok uygun bir armağan olacak. Zira yanı sıra hatırlatma köşesi olarak da kullanılabilmektedir. Bu sebeple iş yapan tanıdıklarınız için de bu armağanı hazırlayabilir ve sevgililer gününde Ona hediye verebilirsiniz.

Bu Projeyi Hazırlamak İçin Size Gereken Malzemeler:

Siyah beyaz polaroid fotoğraf
Renkli kalemler
Renkli kağıtlar
Ufak mandallar
Süs objeleri
Metal çerçeve

1 Aşama

Fotoğrafları asın. Metal çerçevenizin dikey mi yatay mı olarak duracağına kararlaştırın. Bu kararı verdikten sonra sırasıyla aşamaları uygulamaya devam edebilirsiniz. Metal çerçeve üstünde ne kadar fotoğraf olsun isterseniz o kadar fotoğrafın yazdırın. Sevdiklerinizle birlikte çekilmiş en özel resimlerinizi çıkartmayı aklınızdan çıkartmayın. Şayet resimlerinizin bir hatırası var ise bu anıları 2 aşamada bulununan notlara yazabilirsiniz. Ufak mandallar suretiyle metal çerçevenin üstüne resimlerinizi asın.

 

2 Aşama

Notlarınızı hazırlayın ve asın. Metal çerçevenin üstüne bir tek resimlerinizi asmayacaksınız ! Sevgililer Günü konulu bir hediye hazırlamış olduğumuz için rengarenk kağıtlarınızı beyaz, kırmızı ve yeşil tonlarda seçebilirsiniz. Bu vesileyle sevgililer günün için romantik renkleri hediyenizde kullanmış olacaksınız. Isterseniz bütün not kağıtlarınızı beyaz olarak tercih edebilir ve el emeği sevgililer günü hediyesi notlarınıza rengarenk kalemler suretiyle süsler yapabilirsiniz. Bu her şeyi ile hayal etme yeteneğinize endekslidir. Ne gibi bir tasarım yapmak veya hediyenizin ne şekilde görünmesini isterseniz o şekilde notlarınızı ayarlayabilirsiniz. Notlarınızı hazırladıktan sonra yine ufak mandallar suretiyle metal çerçevenin üstüne asabilirsiniz. Notlarınıza hissettiklerinizi cümleleri yazmayı da unutulmamalıdır ki hediyeniz daha özel bir manaya kavuşsun!

 

3 Aşama

Süslerle güzelleştirme. Bu adım her şeyi ile sizin tercihiniz. Notlarınızı da astıktan sonra süslerle güzelleştirme yapmak istemiyorsanız hediyenizin yapımını 2 aşamada bitirebilir ve bitirebilirsiniz. Bu noktada romantik süsler kullanmanızı öneriyoruz. Çerçeve Işıklandırmalarını metal çerçevenizin çevresinden dolayabilir, ışıklandırmalı bir anı köşesi hazırlayabilirsiniz. El emeği hediye hazırlarken en önemlisi hayal etme potansiyelinizi somut olarak çıkarmaktır. Bu sebeple yapacağınız süslemelerde hayal etme potansiyelinizi kullanmaya dikkat edin. Romantik süslemeler ile süsleyeceğiniz metal çerçeveyi paketlemek için naylon perdeler değerlendirebilirsiniz. Ancak paketlemenizi tavsiye etmiyoruz. Direkt şekilde hediyenizi eş, dost, akrabalarınıza bu biçimde götürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir