El Yapımı Mini Tuval Resimler

anneye sürpriz el yapımı hediye

anneye sürpriz el yapımı hediye

Küçük küçük fotoğrafları mini tuvaller üzerine uygulayıp, bu tuvallerden bir sürü hazırlayarak “Anneler Gününde “ annenize sürpriz yapmaya ne dersiniz? Böylesi sıcak samimi bir sürprize kimsenin hayır diyemeyeceğini düşünüyoruz. Birbirinden farklı ve sizin için anlamı olan onlarca resmi size birazdan yapımını anlatacağımız yöntemlerle bir araya getirerek annenize hediye etmek gerçekten de harika bir fikir! Anneler günü için hediyeler ve orijinal sürprizler arayanlar için harika bir fırsat. Sadece anneler günü için uygun bir hediye alternatifi dersek bu projemize haksızlık etmiş oluruz. Bütün sevdiklerinize çok hazırlayacağınız bu mini tuval fotoğraflar ile çok hoş süprizler yapabilirsiniz. Siz iyisi mi en azından yaklaşan anneler günü öncesi önce sevgili anneniz için bu harika sürprizi planlayın. Bu özel günü tadıyla yaşadıktan sonra diğer sevdikleriniz için de düşünebilirsiniz. Yapımını anlatmak bizden, sürprizleri hazırlaması sizden. Hazırsanız başlayalım. Öncelikle bu proje için gerekli malzemeleri sıralayalım.

Bu Proje için gerekli malzemeler:

** Mini Tuvaller
** Mod Podge şeffaf yapıştırıcı
** Boya Fırçası
** Lastik bantlar
** Makas

Bilmediğiniz malzemeleri tanıtmak ve nereden temin edebilineceğiniz hakkında kısaca bilgi verelim. Mini tuvalleri sanat malzemeleri satan hemen her yerde bulmanız mümkün. Mod podge denilen ürün ise neredeyse bütün el yapımı projeleri içinde kullanılan oldukça enteresan bir ürün. Şefaf oluşu ve kuruduktan sonra iz bırakmadan yapıştırıcı etkisi olduğu için oldukça tercih edilen bir malzeme. Uygulandığı yüzeyleri su ve benzeri sıvılara karşıda koruyucu etkisi olması da tercih edilmesi için başka bir sebep. Bu malzemeyi sanat ve hobi malzemeleri satan yerlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Eğer küçük bir kasaba da yaşıyor ve size yazdığımız bu ürünleri bulmakta güçlük çekeceğinizi düşünüyorsanız internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

anneye el yapımı sürpriz

Gelelim bu projenin hazırlık aşamalarına. Öncelikle işe amacınıza için uygun olan fotoğrafları belirlemek. Bunun için fotoğraf arşivlerini tarayarak en çok beğendiğiniz fotoğrafları ortaya çıkarıyoruz. Anneler günü için bir proje hazırlıyorsanız tabiî ki anneniz için ve sizin için anlamlı olan fotoğrafları belirliyorsunuz. İkinci adımımız ise Kaç tane mini tuval üzerine uygulayacağımıza karar vermek. Tercihlerimizi belirledikten sonra şimdi bunları uygulama zamanı.

el yapımı mini resim tuvali

Seçimini yaptığımız fotoğrafların birer kopyasını oluşturun. Mini kare tuvaller üzerine uygulayacağınız için fotoğraflarınız ebatlarını elinizdeki tuvaller göre ölçeklendirmeniz ve ona göre çıktısını almanız gerekebilir. Bu işlemleri yaparak elde ettiğiniz fotoğrafların arka yüzeyine mini tuvali yerleştirin ve kenarlarını kalem ile çizin. Çizdiğiniz bu çizgiler fotoğraf kâğıdını katlamak ve kıvırmak için Kılavuz çizgileri olacaktır. Fotoğrafı tuvalin etrafını saracak büyüklükte bir pay bırakın.

anneye el yapımı sürpriz hediye

Makas ile fotoğrafların kenarlarını kesin. Fotoğraf kâğıdını tuvalin üzerinden kenarlarına doğru kıvıracağınız için önceden fotoğraf kâğıdınızın kalem ile çizdiğiniz yerlerini katlayarak ia oluşturun. Bu şekilde tuvalin üzerine oturduğunuzda önceden katlamış olduğunuz kısımlar çok daha rahat bir şekilde tuval üzerine oturacaktır. Burada bir noktayı daha dikkatinize sunmak, steriz. Fotoğraf kâğıdının köşe kısımları var ya, işte fotoğraf kâğıdının dört köşe noktasından katlama yaptığımız kısıma kadar makas ile çaprazlamasına kesik atıyoruz. Bunu yapmamızın sebebi fotoğraf kâğıdı daha rahat alttaki tuvali kaplasın. Ne söylemek istediğimizi üstteki resmi inceleyerek anlayabilirsiniz.

el yapımı mini resim tuvalleri

mod podge yapıştırıcısını mini bir fırça yardımı ile mini tuvalin tüm yüzeyine uygulayın. Hatta tuvalin arka kısmındaki görünen ahşap çıtaların üzerine de uygulayın. Uygulama bittikten sonra ise önceden katlayarak hazırladığınız fotoğraf kâğıdını mini tuval üzerine oturtun. Yapışkan fotoğraf kâğıdının alt zeminine iyice nüfuz etsin diye bir miktar üst tarafından baskı uygulamak gerekecektir. Bunun için yapmanız gereken işlem fotoğraf kâğıdının üzerinden bir kaş tane lastik gerdirmek olabilir. Bu şekilde bir müddet kalan fotoğraf kağıtları tamamen tuval zemine yapışmış olacaktır.

el yapımı anneler günü hediyesi

Lastikleri mini tuvallerin üzerinden aldıktan sonra sıra en son yapılacak işleme geldi. Biraz önce fotoğraf kâğıdının alt yüzeyine sürdüğümüz mod podge yapıştırıcısını bu defa fotoğraf kâğıdının üst yüzeyine sürün. Korkmayın bu şekilde fotoğraflarınız zarar görmeyecektir. Biraz evvelde belirttiğimiz gibi mod podge ürünü leke ve iz bırakmayan bir yapıştırıcıdır ve bu sebeple fotoğraflarınız zarar görmeyecektir. Bu işlemi, yapmaktaki amacımız ise fotoğrafları olumsuz dış koşullara karşı korumaktır.

anneye el yapımı hediye

İşte final… Nasıl son derece şirin görünmüyorlar mı? Bizce harika görünüyorlar. Ve bu harika görünen mini tuvaller kesinlikle hediye edilmeyi hak ediyorlar. Sevdiklerinizi bu mini fotoğraflardan alı koymayın. Artık yapımını biliyorsunuz ve üzerinizde bir sorumluluk var. Daha fazla karşı koymayın ve bu Anneler Gününde annenizin hiç unutamayacağı harika bir Anneler günü hediyesi hazırlayın. Her yıl para ile dışarıdan aldığınız ruhsuz hediyelerden vazgeçin. Hadi bakalım tembellik etmeyin. Önce kendinize sonrada annenize bu harika tuvallerden hazırlayın. Bir sonraki el yapımı sürpriz anlatımında daha görüşmek dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir