El Yapımı Öğretmenler Günü Hediyeleri

El Yapımı Öğretmenler Günü Hediyeleri

  Bir hediyenin değeri, O’na verilen emek ve zamanla doğru orantılıdır. Yani ne kadar zaman ve emek harcanmışsa, hediyenin etkisi de o denli yüksek olacaktır. O halde, 24 Kasım Öğretmenler Gününde çok sevdiğiniz öğretmeninize kendi ellerinizle değerli bir hediye yapmak ister misiniz? Tek elden çıkmış fabrikasyon üretimiyle yapılmış ve bize kalırsa oldukça basma kalıp sayılabilecek Öğretmenler günü hediyeleri dışında, Öğretmen Sevgisini en güzel şekilde üzerine taşıyabileceğiniz el yapımı hediyelerle Erkek/Bayan Öğretmeninize layığıyla bir armağan hazırlayabilirsiniz. Fikirler bizden, yapması sizden! Yapımı ve hazırlanması pek de zor olmayan  ve çok kısa süre içerisinde hazırlayıp öğretmeninize hediye edebileceğiniz el emeği ürünlerle Öğretmeninize en güzel teşekkür armağanını Siz verebilirsiniz. İşte bu yazımızda sizlere, Öğretmenler Günü için yapılabilecek birbirinden güzel el emeği hediye fikirleri vermeye çalışacağız. Rengarenk kurşun kalemlerden yapılmış kalemliklere, tahta cetvellerden hazırlanmış vazolara, içerisine Öğretmenler Günü kutlama mesajlarınızı yazabileceğiniz dekoratif resim çerçevelerine ve elma desenleriyle hazırlanmış alış veriş çan tasına kadar bir çok farklı kategoride el yapımı öğretmenler günü hediyesi bu yazımızda sizleri bekliyor olacak!

  el_yapimi_ogretmenler_gunu_hediyeleri_1

  Çocuğunuzun öğretmeni için özel bir şey yapmak ister misiniz? Aslında hem tatlı, hem de pratik olan bu kolay ev yapımı öğretmen hediyelerini hazırlamak için süper bir yeteneğinizin olması da işin açıkçası pek gerekmiyor.

  el_yapimi_ogretmenler_gunu_hediyeleri_2

  Herhangi bir mağazadan resim çerçevesi satın alın ve etrafını güzel bir ciltle kaplayın! İçine de yazıcınızdan öğretmenler günüyle ilgili kutlama mesajınızı yazdırın! Çerçevenin bir köşesine ise, renkli iplerle kurdele yapılmış bir kurşun kalem yapıştırın. Yapımı oldukça kolay olan bu özel çerçeve ile Öğretmeninizi çok mutlu edeceğinizi ve O’na benzersiz bir armağan vereceğinize inancımız tam!

  el_yapimi_ogretmenler_gunu_hediyeleri_3

  Kuşun kalem veya pastel boyalarla Öğretmeninize orijinal bir kalemlik de yapabilirsiniz. Konserve kutusu veya cam kavanoz etrafına kalemleri yapıştırarak, O’na her zaman masasının üzerini süsleyecek harika bir hediye hazırlayabilirsiniz.

  el_yapimi_ogretmenler_gunu_hediyeleri_4

  Evinizdeki herhangi bir saksıyla da Öğretmeninize hoş bir hediye sürprizi yapabilirsiniz. Akrilik siyah boya ile saksının etrafını boyayın ve tabaşirle üzerine “Öğretmenim Seni Çok Seviyorum” şeklinde samimi bir mesaj yazın! Saksı içerisine hediye olarak ne koyacağınız da size kalsın! İster teşekkür mesajınızı taşıyan özel bir mektup yazın, İster Öğretmeninizin Öğretmenler Gününü kutlayın! Hem dekoratif ve hem de zarif bir armağan olan el yapımı vazo kolay hazırlanmasıyla da öne çıkan armağanlardan.

  el_yapimi_ogretmenler_gunu_hediyeleri_5

  İşte bu hediye de, Öğretmeninizin hem kalbine, hem de gözlerine hitap ediyor. Çiçek bukleti şeklinde kalemler! Rengarenk kuru boyaları vazo şeklini oluşturacak şekilde biraraya getirin ve etrafını renkli bir kurdele ile sıkıca sarın! İçerisine de Öğretmeninizin en sevdiği taze çiçeklerden koyun… İşte size, öğretmeninizin ömür boyu unutamayacağı harika bir hediye daha!

  el_yapimi_ogretmenler_gunu_hediyeleri_6

  “Öğretmenler Günü ve ELMA arasında ne gibi bir ilişki var acaba?” diye bilmeyenler için hemen bir açıklama getirelim. 1700’lü yıllarda Danimarka ve İsveç’te yoksul aileler 24 Kasım Öğretmenler Gününde Öğretmenlerine hediye alamadıkları için, bunun yerine elma götürürlermiş. O tarihten bu güne Öğretmenlere elma hediye etmek bir gelenek haline gelmiş. Akrilik boya ile yapılmış ve üzerinde yarım elma izi bulunan alış veriş çantası ile Sevgili Öğretmeninize en güzel sürprizlerden birini verebilirsiniz.

  el_yapimi_ogretmenler_gunu_hediyeleri_7

  Öğretmeninize kişiye özel bir duvar saati de yapabilirsiniz. Diğer el yapımı hediyelere göre biraz daha beceri ve emek gerektiren bir armağan! Cetvel, açacak, silgi, ataç, tebeşir, mantar iğnesi gibi Okul malzemeleri kullanarak hazırlayabileceğiniz bu duvar saati ile öğretmeninize acayip etkileyici bir armağan verebilirsiniz. Peki el yapımı Öğretmenler Günü Duvar Saati Nasıl Hazırlanır? Öncelikle resimde gördüğünüz şekilde bir duvar saati satın alın! Saatin çerçevesini, Yel kovan ve akrebi dikkatlice sökün. Photoshop bilginiz varsa kendiniz, yoksa bir arkadaşınızdan rica ederek, saat içerisine aynı ölçülerde çizgili defteri andıran bir zemin hazırlayın! Tabi üzerine de öğretmeninizin ismini ve kişisel mesajınızı yazın! Bir sonraki adımda ise, saatlere karşılık gelen kısımlara okul malzemelerini yapıştırın! Ortaya kusursuz güzellikte ve bol emekli çok özel bir duvar saati çıkacak! Öğretmeninize yaşatacağınız mutluluk, bu duvar saatini hazırlamak için sarf ettiğiniz zamana fazlasıyla değecek!

  el_yapimi_ogretmenler_gunu_hediyeleri_8

  24 Kasım Öğretmenler Günü için pahalı bir çok hediye düşünülebilir. Ancak bir hediyenin fiyatından ya da ne olduğundan ziyade bir Öğretmen için önemli olan galiba daha çok önemsendiğini, saygı gösterildiğini ya da sevildiğiniz bilmektir. İşte size yapımı 1 saatinizi bile almayacak son derece anlamlı bir el yapımı hediye daha! Evinizdeki kullanmadığınız boş bir kavanozu değerlendirerek, içerisine şekerleme, kurabiye veya isteğe bağlı olarak çikolata koyabileceğiniz ve üzerini de yeşil elma ile süsleyebileceğiniz kavanozla Öğretmenler Günü Hediyesi.

  el_yapimi_ogretmenler_gunu_hediyeleri_9

  Kuruboya veya pastel boya ile Öğretmeninizin İsim Baş harfini şık bir resim çerçevesi içerisinde de sunabilirsiniz. Böylesine bir hediyeyi hazırlamak içinse, herhangi bir yapı marketten boş resim çerçevesi satın alarak işe başlayabilirsiniz. Hem dekoratif, hem de oldukça şık!

  el_yapimi_ogretmenler_gunu_hediyeleri_10

  Basit ancak son derece şık bir el emeği hediye seçeneği ise, beyaz bir resim kağıdı üzerine sulu boya ile çizilmiş elma resimleri tablosu! Çocuğunuzla birlikte keyif alarak hazırlayabileceğiniz rengarenk elmalar tablosu, Öğretmenler Gününün en sevimli hediyelerinden biri olacak.

  el_yapimi_ogretmenler_gunu_hediyeleri_11

  Ahşap cetveller kullanılarak hazırlanmış el yapımı Vazo, içerisine ister papatya çiçekleri, isterseniz de beyaz laleler koyarak Öğretmeninizin Öğretmenler Gününü keyifle kutlayabilirsiniz. Evinin baş köşesinde gururla sergileyeceğinden emin olduğumuz El yapımı Cetvel Vazo, oldukça da dekoratif.

  1 YORUM

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.