El Yapımı Öpücük Tablosu

el emeği ile öpücük tablosu yapmak

el emeği ile öpücük tablosu yapmak

Sevgililer gününde veya sevgilinizin doğum gününde yapabileceğiniz el yapımı hediye fikirleri arasında bulunan öpücük tablosu ile sevgilinizi çok mutlu edebilirsiniz. Oldukça hoş ve güzel bir hediye olan öpücük tablosunun yapımı son derece kolaydır. Bu hediyeyi yaparken önceden bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur. Evinizdeki malzemeler ile el yapımı öpücük tablosu hediyesini sevgilinize hazırlayabilirsiniz. Birbirinden farklı rujlarınız ile süsleyebileceğiniz öpücük tablosunu evinizin duvarına, sevgilinizin odasına asabilirsiniz. Dilerseniz küçük bir çerçeve kullanarak, iş yerindeki ofis masasına koyabilirsiniz. Bu hediyeyi yaparken tüm yaratıcılık size ait olacaktır. Hazırsak tablomuza başlayabiliriz.

Öpücük Tablosu İçin Gerekli Malzemeler

• 1 adet beyaz karton
• Farklı renkte rujlar
• Makas
• Kurşun kalem ve siyah tahta kalemi
• Cetvel
• İstediğiniz büyüklükte 1 adet fotoğraf çerçevesi

1.Adım: Kartonu Hazırlama

el yapımı öpücüklü tablo

Öncelikle çerçevemizin boyutuna göre kartonumuzu kesiyoruz. Dilerseniz karton yerine bir A4 kağıdı da kullanabilirsiniz. Çerçevemize kartonumuzu koymadan önce bir kalem ve cetvel yardımı ile içerisine dikdörtgen bir alan çiziyoruz. Bu dikdörtgen alanının içerisine öpücüklerimizi konduracağız. Ne kadar çok öpücük koymak istiyorsanız, o kadar dikdörtgeni büyük tutabilirsiniz. Kartonumuzun üzerine çizdiğimiz dikdörtgenimizin etrafını siyah kalem ile kalınlaştırıyoruz. Bu sayede daha perspektif bir görüntü elde etmiş olacağız. Ardından çeşitli renkteki rujlarımızı alıyoruz. Pembe ve kırmızı tonlarındaki rujları kullanmanızı tavsiye ederiz. Çok daha etkili bir tablo edebilirsiniz. Sürpriz hediyeler açısından öpücük tablosu yapmak, sevginizi belli etmenin en güzel yolu olacaktır. Çünkü hediyeniz ile birlikte bir sürü öpücük de ona ulaşmış olacaktır. Hem de kendi dudaklarınızdan…

2. Adım: Öpücüklerinizi Kondurun

el yapımı sevgiliye hediye öpücük tablosu

Dudağınıza sırası ile farklı renklerdeki rujları sürün ve karton üzerine yaptığımız dikdörtgen alanı öpmeye başlayın. Dilediğiniz pembe ve kırmızı tonlarını tercih edebilirsiniz. Arzu edenler kahverengi gibi diğer tonları da kullanabilirler. Öpücüklerinizin birbiri üstüne geçmemesine dikkat edin. Her öpücüğü ayrı ve birbirinden bağımsız yapın. Eğer dudaklarınız küçük ise daha fazla öpücük kondurabilirsiniz. Sevgiliye yapılabilecek hediyeler içerisinde olan öpücük tablosunu evinizdeki ruj ve kağıtlar ile kolayca hazırlayabilirsiniz. Bu sayede sevgililer günü veya sevgilinizin doğum günü için hem hesaplı hem de manevi değeri fazlasıyla olan bir hediye vermiş olursunuz.

3. Adım: Çerçeveleme

el yapımı öpücüklü tablo

Bu adımda yapacağımız işlem ise fotoğraf çerçevemizin içerisine kartonumuzu ya da A4 kağıdımızı yerleştirmek. Küçük bir dikdörtgen alanına öpücüklerimizi kondurduğumuz için kartonun çevresi boş kalacaktır. Boş kalan kısımlara dilerseniz küçük küçük notlar yazabilirsiniz. Hatta bu notları minik renkli kağıtlara yazıp tabloya da yapıştırabilirsiniz Burada tasarım tamamen size ait olacaktır. Dilerseniz çerçevenizin etrafına renkli kartonlardan kalpler yapıştırabilirsiniz. Hediyeniz daha canlı ve daha güzel gözükecektir. Çerçeveleme işlemini fotoğraf çerçevesinin içerisine öpücüklerinizi kondurmuş olduğunuz karton veya kağıdı koyarak yapabilirsiniz. Fotoğraf çerçevesinin camına yaptığınız kağıdı iyice bastırın. Rujlar sayesinde kağıdınız veya kartonunuz cama yapışacaktır. Bu sayede daha net bir görüntü elde edebilirsiniz. Sevgililer günü için erkeğe özel hediye arıyorsanız bu hediyeyi rahatlıkla yapabilirsiniz. Maliyeti oldukça düşük olan bu hediyenin manevi değeri fazlasıyla yüksek olacaktır. Evinizdeki malzemeler ile kolayca hazırlayabilir ve güzel bir hediye paketi yaparak sevgilinize hediyenizi sunarak gizli mesajı da beraberinde gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir