El Yapımı Romantik Vazo

Her hediye kıymetlidir, fakat hisleri yansıtan hediye biliyoruz ki çok daha kıymetlidir. Bir de uğraşılarak somut olarak çıkarılmış bir hediye ise kabaca “Tadından yenmez. ” Öyle ya! El emeği armağanın somut olarak çıkarılmasında birçok kimse için kıymetli sayılan zamanlar harcanmış, zahmetlere girmiş, terler dökmüş ve bu biçimde el emeği bir hediye meydana gelmiştir. Yani özetle belirtecek olursak bir kişinin yapabileceği birçok şey varken, el yapımı ile göz nuruyla üstüne birde sevgisini katarak ve sizi hesaplayarak hazırlamış olduğu armağanın adıdır. “El yapımı hediyeler” Eee durum böyle olunca haliyle anlamı da kıymeti de elbette ki de çok farklıdır. Bu sebepledir ki el emeği hediyeler ile normal bir biçimde satın alınarak elde edilmiş armağanları birbiriyle kıyaslamamak gerekir. Sizler de değerli sevgilinize yaklaşmakta olan yaş gününde yıldönümlerinizde ya da sizlere anlamı olan başka özel günlerinizde nevi şahsına münhasır hediyeler vermek istiyorsanız, doğru hediye sitesindesiniz. Aşama aşama nasıl yapılacağını anlattığımız el yapımı göz nuru milyonlarca el yapımı hediye düşüncelerini internet sitemizde zevkinize takdim etmekten onur duyuyoruz.

Bu bağlamda sevgiliye hediye el yapımı ile alakalı birçok fikir edinebilirsiniz. Dahası her bir tanesi rahatlıkla hazırlanabilen etrafınızdaki kolay malzemelerle kendinizi zorlamadan oluşturabileceğiniz el emeği ile oluşturulmuş hediyeler ile onun kalbini yeniden kazanabilir ve Onu dünyanın en mutlu mesut insanı ilan edebilirsiniz. Bu düşüncelerimiz size akıllıca geldi ise ve düşüncelerimize katılıyorsanız haydi görelim. Tembellik yapmak yok. Sizi iş başına alalım. Evet! Bu günkü el emeği hediye konusu sevgiliye el emeği “Sevgiliye romantik vazo” yapmak olacaktır. Bu duygulu vazonun yapımı inanılmayacak biçimde basit. Birkaç kolay çalışma ile sürpriziniz hazır. Üstelikte çok duygulu.

Bu Proje İçin Gereken malzemeler.

** 1 Adet kırmızı keçe.
** 1 Adet büyük iğne.
** 1 Adet yapıştırıcı ya da bant.
** 1 Adet cam kavanoz.
** İsteğe göre beyaz güller.
** Uygun ebatlarda ip.

Kırmızı keçeleri ufak kalpler durumunda keserek işe harekete geçelim. Kavanozun büyüklüğüne göre keçe kumaştan elde edeceğiniz kalp şekillerini ebatlandırabilirsiniz. Büyük kavanoz için büyük ufak kavanozlar içinse ufak kalp keçe kesebilirsiniz bu şekilde zarif yönden daha güzel görünürler. Kestiğiniz kumaş kalp keçelerin tam ortasında iğne suretiyle ipi geçirin ve bu işlemi tüm kalp keçelerin ortasını delerek yapın.

Keçe kumaştan elde ettiğiniz kalp kumaşların hepsinin tam orta yerinden geçirdiğimiz sicimi simetrik bir biçimde kavanozun etrafına dolayalım. Ipler arasındaki mesafenin eşit olmasına özen gösterin. Ipin bir ucunu kavanozun dip tarafına başka ucunu ise kavanozun yukarı tarafına bant veya yapıştırıcı suretiyle sabitleyin.

An itibariyle bundan böyle sıra hazırlamış olduğunuz bu kavanozun içini sevgilinizin hoşlandığı çiçeklerle doldurmaya süslemeye geldi. Sevgilinizin zevkine göre oluşturduğunuz çiçekler ile kavanoz içini doldurduğunuzda bundan böyle sevgiliye özel hazırlanmış bu duygulu kavanozu tamamlamış olacaksınız.

Hazırlamış olduğunuz içi güller ve çiçekler ile dolu bu duygulu kavanozu mini bir not refaketinde yâ da resimdeki gibi anlamlı bir çerçeve ile birlikte sergilemek fazladan bir tesir yaratır. Burasını bundan böyle sizlerin yaratıcılığınıza bırakıyoruz ve final paragrafımıza geçiyoruz. Aşkın açıklaması kişiden kişiye topumdan topluma farklılık göstermektedir. Yinede “aşk nedir?” sorusuna birçok değişik yanıtlar verilse de en etkili yanıt galiba “Aşk = Emektir” yani aşk hem seven hem de sevilen kişi açısından çaba isteyen karşılıklı bağlılıktır. Sizi her zaman düşünen değerli sevgilinize büyük veya ufak hiç fark etmez farklı sürprizlerle ilişkinizi canlandıracak sanki ilişkinize fantastik bir hava katacak bu el emeği sürprizleri deneyerek sizler de karşılık vermeyi düşünüyorsanız işte size bir fırsat. Böylesi bir davranışın karşılığında sevgilinizin kalbindeki yeriniz kaya gibi sapasağlam olacak.

Dahası yapımını anlattığımız el emeği armağanları hazırlarken de büyük bir keyif duyacağınızı düşünüyoruz. İnsanları en fazla sevindiren şey kendi emekleri ve alın terleri ile özetle gayret sarf ederek somut olarak çıkardıkları şeylerdir. Sizde el emeği bu sürprizleri hazırlarken dakikaların nasıl geçtiğini hiç anlamayacak ve tamamlanana kadar yalnızca sevgilinizi hesaplayarak bu duygulu el emeği hediyeler hazırlamaktan muhteşem keyif duyacaksınız. Ve bu armağanları tamamlandığınızda duygulu eserinizle de gurur duyacaksınız ve bu sizlerin hakkınız. İşin kolayına kaçıp sevgiliniz için dışarıdan parayla hediyeler satın alabilecekken kendi parmaklarınızla sevgiliniz için duygulu bir hediye yapma düşünceyi sizi de heyecanlandırıyorsa haydi görelim iş başına. O her şeye yakışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir