En Sıra Dışı Yılbaşı Ağaçları

Yeni yılın gelişi ile evlere süslenmiş çam ağaçları konulmaya başlandı bile. Daha önce ki yıllarda çam ağacı süslemesi sadece yapay olan ağaçlar ile yapılırken sonrasında bunu yerini canlı çam ağaçları bile almaya başladı. Hatta yıllar geçtikçe çam ağaçlarının bambaşka tarzları da ön plana çıkmaya başladı. Sizlere bugün yılbaşı ağacı süsleme de farklı ve tarz olan birçok örnek sunuyor olacağız. Birçoğu evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz çam ağacı süslemelerinden oluşuyor olacak. O halde gelin ve bu kadar da güzel olamaz ki diyeceğiniz yeni çam ağacı modellerine bir bakalım. Uygun fiyatlı çam ağacı satın almak istiyor ama bulamıyorsanız bizce bu verdiğimiz çam ağacı modellerine bir bakın deriz. Çok ucuza mal edebileceğiniz onlarca farklı tasarı sunuyoruz.

 

KURUMUŞ DALLARDAN ÇAM AĞACI

el yapımı yılbaşı ağaçları

Hiç kurumuş bir daldan çam ağacı olabileceğini düşündünüz mü? O halde bu örnek ile daha yakından anlıyor olacaksınız. Birçok farklı kuru dalı olan bir dalı alarak ters çevirip biraz süsleyip biraz da ışık takarsanız harika bir çam ağacına sahip olmuş olursunuz. Değişik yeni yıl çam ağaçlarına en güzel örnek bizce.

el yapımı yılbaşı ağaçları

Çam ağacı tarzını biraz daha değiştirelim ve farklı uzunluklarda bulabileceğiniz kalın dallardan yapılan çam ağacına bir göz atalım. Bunu yapmak biraz zor olsa da zoru başarmayı sevenler için bizce harika bir yeni yıl çam ağacı tasarımı olacak.

el yapımı yılbaşı ağaçları

Bu ağaç dalları ile yapılan çam ağaçlarını sevdiniz mi o halde çok daha kolay uygulayabileceğiniz bir model daha sunalım olur mu? Bizce birini yapmaya teşebbüs ederek farklılığı ortaya koyabilirsiniz.

KASALARDAN ÇAM AĞACI YAPMAYA HAZIR MISINIZ?

el yapımı yılbaşı ağaçları

Yok yahu daha neler bir kasadan nasıl olurda çam ağacı olur demeyin. Özellikle Pazar tezgahları olarak da bilinen bu kasaları duvara çivileyiniz. Sonrasında beyaz bir boya ile çam ağacı şeklini vererek gelişi güzel yerlerine çiviler çakınız. Bu çivilere hem ışıklandırma hem de yeni yıl süslerini asarak harika bir tasarım yeni yıl ağacı yapabilirsiniz.

KİTAPTAN ÇAM AĞACI YAPMA

el yapımı yılbaşı ağaçları

Kitaplardan çam ağacı yapma bu yıl da çok moda oldu. Özellikle kullandığınız ya da kullanmadığınız kitapları denge sağlayarak çam ağacı şeklinde sıralayabilirsiniz. Kitapların arasına da süsleri sıkıştırarak hoş bir kitap çam ağacı elde edebilirsiniz.

el yapımı yılbaşı ağaçları

Bir diğer örnekte ise kitap sayfalarından çam ağacını gösteriyor olacağız. Elbette bunun için bir kitabı yırtmak değil amacımız. Artık yırtılan ve kullanılamayacak durumda olan kitap sayfalarından yapabilirsiniz. Bunun için alt zemin olarak bir mumluk ya da bir cd kitaplığını baz alarak ayaklık olarak kullanabilirsiniz.

FOTOĞRAFLARDAN ÇAM AĞACI YAPMA

el yapımı yılbaşı ağaçları

Hiç fotoğraflardan çam ağacı olur mu demeyin. Olur elbette. Özellikle sevdiğiniz insanların resimlerini bir araya toplayarak ve hafif ışıklandırarak çok güzel bir yeni yıl ağacı yapabilirsiniz. Örnekte olduğu gibi sıralamayı yaparak çam ağacına benzeyen bir fotoğraf karesi ortaya çıkarabilirsiniz. Aralarına çivi çakarak da ışıkları tutturabilir ve böylelikle en orijinal ve en sevdi dolu yeni yıl ağacını süslemiş olacaksınız.

DUVARA YAPILAN ÇAM AĞAÇLARI

el yapımı yılbaşı ağaçları

Peki ya duvara yapılan çam ağaçlarını hiç gördünüz mü? Bu kez işiniz çok daha kolay. Yapmanız gereken bir yeşil postiş gibi olan çam ağacı süsü ve birkaç çivi. Çivilerini yine zig zag olarak çakacak ve süsü onlara yerleştirerek çam ağacı süs veriyor olacaksınız. Üzerine de yine istediğiniz süslemeyi ve ışıklandırmayı yapabilirsiniz. Hem maliyeti çok ucuz olacak hem de tasarım yeni yıl ağacı elde etmiş olacaksınız.

el yapımı yılbaşı ağaçları

Yılbaşı için sevdiklerinizi mutlu edecek kişiye özel hediyeler ve ilginç ürünler için aşağıdaki görseli tıklayabilirsiniz.

yılbaşı hediyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir