Erkekleri Anlama Yöntemleri

Erkekleri anlamak denilince çoğu insan erkekleri anlamakta ne var demektedir. Ama ilişkilerde “Acaba evlilik onu korkutuyor mu?” “Hayatıma karışması doğru mu?” “Benimle ciddi bir ilişki yolunda ilerlemiyor mu yoksa?” sorularıyla erkekleri yıllardır irdeleyen kadınlar “erkekleri anlamak çok kolay” demelerine rağmen bu sorularla baş etmek zorunda kalıyorlar. Kadınları anlamak erkekleri anlamak kadar kolay ama acaba erkeklerin hareketleri cidden sizin düşündüğünüz gibi mi? İşte erkekleri anlamanın en kolay 6 yolu.

Gereksiz Sorular İle İlişkilerinize Zarar Vermeyin!

Erkekler çoğu zaman ilk buluştuğunuz mekânı, üzerinizdeki giysiyi, buluştuğunuz tarihi unutabilir. Bunun için onlara kızmayın suç tamamen fazla detay hatırlayacak kadar zihinlerinin sağlam olmaması. Kadınlar kadar detaylı düşünemez kadınlar kadar her şeyi hatırlayamazlar. Bu tarz sorular ile ilişkinizdeki erkeğin size olan karşı hislerini zedeler ve ufak naz oyunları yapacağım derken kaybedebilirsiniz. Aman dikkat!

Beklentilerinizi Yüksek Tutmayın

Trip mi atıyor? Acaba cidden yapmamı istiyor mu? Neyi kastetmek istedi? gibi soruları çoğu zaman akıllarından geçirirler ama asla cevaplarını bulamazlar. Eğer erkeklerden bir şey yapmalarını istiyorsanız bunu kastetmeyin direk söyleyin. Ama ben ona defalarca bunu yapması için ima etmiştim diyerek sadece kendinizi üzersiniz.

Onlar Evlilikten Korkmaz Onları Korkutan Sizlersiniz.

Erkekleri anlama yolları 3. aşaması ise evlilik. Erkeklerin evlilikten korktukları evlenseler bile daima bekar hayatlarını özleyecekleri gibi yıllardır süre gelen bir söylenti var. Tamamen yanlış! Erkekler de evlenmek, sevdiği kadın ile her dakika yan yana olup aynı evin içinde eğlenceli dakikalar geçirmek ister.  Erkekler evlilik kararının doğru zaman ne zaman olacağının kararını vermek ister. Bu yüzden ilişkinizden ve erkek arkadaşınızdan emin iseniz evlenmek için onları zorlamayın. Onlar doğru zamanda en güzel teklifi size yapacaklardır.

Erkek Arkadaşlarınıza Zaman Tanıyın

Erkekleri anlama önerileri arasında belki de çoğu kadının hatası erkeklerin kendilerine de vakit ayırması gerektiğini anlamamaları. Erkekler futbol oynamak ister dışarıda arkadaşlarıyla gezmek ister veya yalnız kalıp kafa dinlemek ister. Bunların altında “Acaba beni artık sevmiyor mu?” “Benimle vakit geçirirken eğlenmiyor mu?” gibi soruları aklınızdan çıkarın. Önce aklınıza getirmeniz gereken şey o bir birey ve sizin içinde bulunmadığınız bir arkadaş ortamı daha var. Onlarla vakit geçirip eğlenmek istemek tamamen en doğal hakkı. Hatta tam aksine herkesten kendini izole edip yalnız kalıp kendine vakit ayırmak isteyebilir. Onlara bu istekleri doğrultusunda destek verin ve üstlerine gitmeyin.

Onları Oldukları Gibi Kabul Edin

Erkekleri anlama yöntemleri arasında size en kolaylık sağlayacak tavsiye. Değiştirmeye çalışmayın! Erkek arkadaşınızın birtakım özelliklerini sevmiyor olabilirsiniz. Hatta o özelliklerinden nefret ediyor o özelliğini değiştirmesi için ısrarcı oluyorsanız bunu yapmayın. Erkek arkadaşınız siz onu beğenip sevdiğinde de o özelliği vardı ve siz ne kadar istemiyorum değiştir deseniz bile onu bir süreliğine sadece bastırmış olursunuz o tekrar ortaya çıkacaktır. Zaten zamanla göreceksiniz ki o beğenmediğiniz özelliğini bir süre sonra fark etmemeye başlayacaksınız. Onun ile yaşamayı öğreneceksiniz.

 Onlara Sevdikleri Yemeklerden Yapın

Evet erkekleri anlama yolları son ve en önemli madde. Erkeklerin kalplerine giden yolların midelerinden geçer kelimesi tamamen doğru. Erkekler yapılan yemeğin tadına veya en sevdiği yemek olup olmadığına bakmazlar o yemek ile kendilerine değer verildiğini onu düşünerek bir şeyler yaptığınızı düşünürler. Sevgilileriniz size ufak bir hediye veya çiçek aldığında nasıl düşündüğünü hissediyorsanız sizin de onlara yemek yapmanız aynı şekilde hissettirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir