Etiketlerle Hediye Paketi Nasıl Süslenir

Hediye paketlerinizi daha cıvıl cıvıl veya daha süslü bir forma sokmaya ne dersiniz? 3 Basit yolla yapabileceğiniz hediye paketi süslemeleri ile hediyelerinizi çok daha güzel bir forma sokmabilmeniz mümkün! Aşağıda sizler için derlediğimiz etiketlerle hediye paketi süsleme yönergelerini takip ettiğinizde sizin de tarz hediye paketleriniz olabilir. Şimdi sizlere hediye etiketi yapmanın kolay ve ekonomik yollarından bahsedeceğiz.

1. Metot: Dergileri Kullanarak Hediye Etiketi Yapma
etiketlerle hediye paketi süsleme

Herhangi bir metin ya da yazının olmadığı küçük ve kaliteli görüntüler bulun: Bu aşamada dergilerden güzel, net ve küçük görüntüler bulun. Görüntüyü bir makas yardımı ile kesin: Görüntüyü düzgün ve kusursuz bir şekilde kesip çıkarmaya dikkat edin. Kesilmiş görüntüyü bir kart stoğunun üzerine yapıştırın: Görüntüyü ters çevirin ve kullanmadığınız yüzü güzel bir tutkal ile yapıştırın. Kart stoğunun üzerine düzgün bir şekilde yapıştırmak için ve kabarcıkları engellemek için elinizle bastırın ve kuruması için belli bir müddet bekleyin. Yapıştırdığınız resmi kesin: Yapıştırdığınız orijinal resmi kart stoğu ile beraber dikkatlice kesin.

Mesajınızı hediye etiketinizin arkasına yazın: Bu aşamada etiketinizin arkasına mesaj yazmanız gerekmektedir. Bu mesaj standart bir mesaj da olabilir veya hediye vereceğiniz kimsenin özelliğine göre farklı ve anlamlı bir mesaj da olabilir. Hediye etiketinin üst kısmından bir delik açın: Yazdığınız mesajı delmemeye dikkat edin. Parmak uzunluğunuzun yaklaşık olarak iki katı kadar bir ip parçası kesin: Bu aşamada hemen hemen her türlü iplik türünü kullanabilirsiniz. Dizeyi etiketin içerisinden geçirin: Kesmiş olduğunuz ip parçasını ikiye katlayın. Katladığınız ucu etiketin içerisindeki delikten geçirerek küçük bir halka oluşturun. İpin iki gevşek ucunu ise ilmek boyunca kaydırın ve düğümü sıkmak için hafifçe kaydırın.

etiketlerle hediye paketi süsleme

Etiketi hediyenize ekleyin: İpin iki gevşek ucunu hediye çantanızın sapının etrafına bağlamanız yeterli olacaktır.

2. Metot: Tebrik Kartlarını Kullanarak Hediye Etiketi Yapma

etiketlerle hediye paketi süsleme

Önünde güzel bir görüntü olan bir tebrik kartı bulun: Unutmayın tüm kartı değil daha küçük bir parçasını kullanacaksınız. Karttan bir şekil kesin: Burada istediğiniz her türlü şekli kesebilirsinizi. Kare, dikdörtgen, yuvarlak ya da oval her türlü modeli uygulayabilirsiniz. Sizin zevkinize kalmış durumda. Etiketinizi daha fazla süslemeyi düşünün: Etiketteki resmi metalik ve parlak kalemler yardımıyla daha da belirgin hale getirebilirsiniz.  Etiketin arkasına bir mesaj yazın: Standart bir mesaj kullanabilir ya da daha özel bir mesaj yazabilirsiniz.

etiketlerle hediye paketi süsleme

Hediye etiketinin üstünden bir delik açın. Parmak uzunluğunuzun yaklaşık olarak iki katı kadar büyüklüğünde bir ip parçası kesin: bu aşamada her türlü ipi kullanabilirsiniz. İpi deliklerden geçirin: Öncelikle ipi ikiye katlayın ve ardından katlanmış ucu delikten geçirin böylece bir halka elde edeceksiniz. İpin iki gevşek ucunu ilmek boyunca kaydırın. Düğümü sıkmak için gevşek uçları hafifçe çekin. Etiketi hediyenize ekleyin: İpinizin gevşek uçlarını bir hediye çantasının sapının etrafına bağlayın.

3. Metot: Kart Stoğunu Kullanarak Hediye Etiketi Yapma

etiketlerle hediye paketi süsleme

Renkli kart stoğu bulun: Boş bir kart stoğu kullanabilir ve onu daha sonra kendi tarzınıza göre dekore edebilirsiniz. Yahut onun yerine güzel bir görüntü basabilirsiniz. Kart stoğundan bir şekil kesin: Keseceğiniz şekil arzu ettiğiniz her şey olabilir. Kalp, yuvarlak veya kare aklınıza elen her şey… Etiketinizi süsleyin ve devam etmeden önce kurumasını bekleyin: Dekorasyon işlemini arzu ettiğiniz her türden malzeme ile yapabilirsiniz. Ancak metalik renkler kullanmanız daha göz alıcı bir görünüm için ideal olacaktır. Katmanlı bir etiket yapmayı düşünün: Küçük köpük montaj bantlarını kullanrak etiketinize üç boyutlu ve katmanlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Mesajınızı hediye etiketinizin arkasına yazın: Sevgi mesajı ya da tebrik mesajı yazabilirsiniz. Bu mesaj hediyeyi vereceğiniz kişiye göre değişecektir. Hediye etiketinin üst kısmına bir delik açın.

etiketlerle hediye paketi süsleme

Parmak uzunluğunuzun yaklaşık olarak iki katı kadar uzunluğunda bir ip kesin: Her türlü ip bu aşamada kullanılabilir. İpi delikten geçirin ve etiketi hediyenize bağlayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir