Evde Hazırlanabilen 10 Mini Hediye

Evde Hazırlanabilen 10 Mini Hediye

  Eşe,dosta,sevgiliye ya da anneye durduk yerde mini minnacık da olsa verilen hediye her zaman mutlu edebilir. Çünkü insanın beklemediği bir anda aldığı hediye şaşırtıcı etki yarattığından  mutluluk katsayısı en yüksek hediyelerdir bu mini hediyeler. Bu yüzden bizde bu makalemizde çok az para ile çok mutlu edecek evde kendinizin hazırlayabileceği 10 farklı mini hediyeyi paylaşmak istedik. Çok vakit harcamadan, yüksek hediye bütçesi ayırmadan hazırlayabileceğiniz bu mini hediyeler ile sevdiklerinizi bir anlık da olsa dünyanın en mutlu insanı yapabilirsiniz. Tüm mini hediyelerin detaylı yapım aşamaları yabancı websitelerinde anlatılmıştır bu yüzden ben detaylı bir şekilde sizlere nasıl yapıldıklarını anlatmayacağım. Her üründen sonraki linkte tıkladığınızda siteye yönlenerek nasıl yapıldıklarını inceleyebilirsiniz. İngilizcem yok ben nasıl bu mini hediyeleri yaparım diye düşünmeyin çünkü hepsini fotoğrafları inceleyerek dahi yapabilirisiniz.

  Ponpon Şeklinde Kitap Ayracı

  ponpon-kitap-ayraci

  Evinizde babanenizin ya da anneannenizin ördüğü kazaklardan ya da liflerden arda kalan renkli yünleriniz var ise; kitap okumaktan hoşlanan arkadaşlarınıza sevimli mi sevimli renkli ponpon kitap ayracı hazırlayabilirsiniz. Yapılışını buradan inceleyebilirsiniz.

  Fotoğraflı Kitap Ayracı

  kisiselletirilmis-kitap-atraci

  Ponponlu kitap ayracı yerine daha kişisel bir kitap ayracı yapmak isterseniz; printer,fotoğraf kağıdı ve makas bunu hazırlamanız için yeter de artar bile. Kitap ayracını yapacağınız kişinin fotoğrafını 240 Gr ya da daha fazla ağırlıkta olan bir fotoğraf kağıdına basın. Ardından vücut hatlarını oluşturan yerlerden makas yardımıyla kesin. Kestiğiniz kağıdın üst kısmından bir delik açın ve renkli iplerden geçirip kişisel fotoğraf baskılı kitap ayracınızı hazırlamış olun. Hediye alma konusunda yeterince vaktiniz yok fakat el beceriniz ve pratik zekanız varsa işte evde hazırlanabilecek en güzel hediye

  Mini Defter Ya da Fotoğraf Albümü

  evde-hazirlayabileceginiz-hediye

  Ana okuluna gitmiş her çocuk renkli el işi kağıtları ile çiçek,böcek,kuş ve ev gibi birçok yaratıcı eşyalar ve hayvanlar yapmıştır. Bu evde hazırlanabilecek mini kitap da origami tekniğiyle hazırlanmakta. Origami demişken gözünüz sakın korkmasın! Kağıdı yüzlerce kez katlayıp sizden gül buketi yapmanızı istemeyeceğiz. Origami tekniğinin en kolay halini kullanarak sevdiklerinize içine küçük notlar yazabileceğiniz ve mini fotoğraflar ekleyebileceğiniz bir defter yapmanızı isteyeceğiz.  Origami mini book olarak bilinen bu ürünün detaylı yapımını buradan bulabilirsiniz.

  Evde Hazırlanabilen Dudak Parlatıcısı

  evde-hazirlanabilen-dudak-kremi

  Dudaklarınızın kış aylarında sürekli çatlaması sizi rahatsız ediyor fakat dudak parlatıcılarına para ödemek istemiyorsanız , evde hazırlayabileceğiniz dudak kremi kendinize evde hazırlayabileceğiniz en pratik ve yararlı hediyelerden.  Bir çay kaşığı ruju bir kabın içine koyun ve üzerine el ve ayak çatlamalarına birebir gelen vazelin ekleyin. Ateşte bu iki karışımı bir güzel eritin. Ardından üzerine bir miktar tarcın ilave edip karıştırın. İşte size maliyeti hafif ama işlevi büyük bir dudak kremi.

  Çiçekleriniz İçin Mimi Hamur Saksılar

  evde-yapabileceginiz-hediyeler

  Teraryum; bildiğiniz gibi ufak bitkilerin,böceklerin ya da deniz canlılarının ufak cam fanus gibi akvaryumlarda beslenme modası olarak bilinmektedir. Sizde bu modaya ayak uydurup evde beslediğiniz bitkileriniz için mini saksılar hazırlayabilirsiniz. Çocukluğumuzda yaratıcılığımız artsın diye anne ve babalarımız tarafından alınan oyun hamurlarının geri dönüşlerini almanın vakti geldi! Bitki meraklısı ve çiçek bakmaktan büyük keyif alan arkadaşlarınıza evde dakikalar içinden hazırlayabileceğiniz bu mini hamur saksılarının yapım aşamasını buradan inceleyebilirsiniz.

  Ataçlardan Çok Şık Küpeler Yapın.

  atactan-yapilan-kupe

  Birden çok kağıdı ya da evrağı tutturmak için kullandığın o basit ataçlardan son derece yaratıcı küpeler hazırlayabilirsiniz. Birkaç bükme ve sarma işleminden sonra hazırlayabileceğiniz üçgen küpeler ile takı takmaktan hoşlanan arkadaşlarınıza kendi ellerinizle yaptığınız küpeleri hediye edebilirsiniz.

  Dudak ve Bıyık Şeklinde Lolipop

  lolipop-biyik-ve-dudak

  Nişan ve söz organizasyonlarında kullanılan dudak ve bıyıkların yerini bundan böyle lolipoplu versiyonları alacak. Bu modeller hem tatlı hemde daha eğlenceli. Keçeleri dudak ve bıyık şeklinde kestiktan sonra lolipopun çubuğunu keçenin tam ortasından delip geçirin. İşte size düşün ve söz organizasyonlarında çekileceğiniz selfilerde kullanbileceğiniz lezzetli aksesuarlar.

  Mini Polaroid Çerçeve Şeklinde Kolye

  polaroid-kolye

  Yüzlerce lira ödeyip gümüş ya da altın kolye almak istemeyen baylar ekran başına. Eskilerin polaroid makinalarında kullanılan fotoğraf kağıtlarının bir benzerini artık kolye olarak hazırlayabileceksiniz.  Polaroid çerçevesi şeklinde hazırladığınız kolyenin içine istediğiniz fotoğrafı koyma konusunda da özgürsünüz. sevgilisine maneviyatı büyük fakat maliyeti küçük mini bir sürpriz hazırlamak isteyen erkekler için en güzel hediye seçeneği.

  Çikolata ve Şekerlerden Hazırlanmış Hediye Buketi

  sevgiliye-cikolata-ve-seker-sepeti

  Hiçbir bayan çikolata ve şekere hayır diyemez. Bu yüzden çıkın dışarıya ve bir markete girip , jelibon,gofret,çikolata,lolipop gibi bilumum atıştırmalıklardan alın. Daha sonra evde bulabildiğiniz herhangi bir kutuyu hediye paketi ile güzelce sarıp içine bu aldığınız yiyecekleri doldurun. Kutunuza biraz da romantiklik katıp kalp şeklinde kestiğiniz kağıtlara birkaçtane aşk mesajı yazıp içine atın. İşte size bir kızı saatlerce sevindirmeye yeterli olacak bir hediye.

  Evde Hazırlayabileceğiniz Bayan Tokası

  sevgiliye-tel-toka-yapimi

  Beyaz mukavvaları 3 adet olacak şekilde ok şeklinde kesin. İstediğiniz renk ojeyi kullanarak kestiğiniz okları boyayın ve kurumaya bırakın. Kuruyan okları tel tokanın üzerine silikon ya da farklı bir yapıştırı vasıtasıyla yapıştırın. İşte size bir bayana hediye edebileceğiniz evde hazırlamış olduğunuz mini hediye.

  4 YORUMLAR

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.