Evinizi Süsleyecek Dekoratif DIY Vazolar

Eş, dost, akrabalarınıza armağan edebileceğiniz 26 el emeği vazo önerisi bu makalemizde sizlerle. Mağazalardaki ürünler bariz bir şekilde çok fabrika çıkışlı olmaya başladı ki neredeyse birçok kimsenin evinde aynı tarz objeleri görebilirsiniz. Hal böyle olunca bundan böyle el emeği hediyeler çok daha ilgi çekici olmaya başladı. En özel ev armağanları içerisinde da vazolar bulunuyor. Vazo hazırlanması sizlere bundan böyle hiç güç değil. ışıltılı boya taş ve mermer efektlere geometrik desenlere kadar dekor tarzı için kusursuz bir tasarım fikir bulacağınızdan inanabilirsiniz. İster eşiniz için ister kardeşlerinize dilerseniz de anneniz için. El emeği vazoları eş, dost, akrabalarınıza armağan etmenin mutluluğunu yaşayın. Eş, dost, akrabalarınıza armağan edebileceğiniz 26 vazo düşünceyi sizlerle.

1 Altın Renginde Folyo Kaplama Vazo

kendin yap süslü vazolar

Pratik şekilde yapılabilen dekoratif vazolar. Abartıdan uzak bir cam vazoda taze çiçekleriniz için kusursuz olan altın renk efektini kullanarak lüks bir dokunuş ekleyin. Altın kaplama vazo hazırlanması sandığınızdan çok daha basit. Cam vazo ve altın rengarenk sprey boya ile şahane bir hediye yapabilirsiniz. Ev dekorasyonlarında hadise yaratacak bu güzel vazoyu eş, dost, akrabalarınıza armağan ederek bu kişileri mutlu edin. İçine de birkaç çiçek eklemeyi ihmal etmeyin elbette ki. Şöyle ki bu şahane vazo modelini öğretmenler gününde sevgili öğretmeniniz için yaratıc bir öğretmenler günü hediyesi da düşünebilirsiniz.

2 Holografik Efektine Sahip Dekoratif vazo

kendin yap süslü vazolar

Son yıllarda holografik ürünler bir hayli gözde. Neredeyse her yerde görebileceğiniz holografik efektini hediye seçiminizde de kullanın. Bu holografik eğilimi ev dekoruna uygun bir biçimde dâhil etmenin basit yöntemi bir cam vazo çevresinde holografik vinil film uygulamaktır. Yalnızca tek harekette somut olarak şahane neticeler çıkartabilirsiniz. Holografik vazo armağan edeceğiniz birçok kimseyi bir hayli sevindirecektir. Evler ışıl ışıl görünüyorsa anlayın ki bu sizden dolayı. Gören birçok kimsenin dikkatini çekeceği ve beğenisini kazanacağı bu vazoları bir an evvel yapmaya başlayın.

3 Neon Efektli Dekoratif Vazo

kendin yap süslü vazolar

Masanın üstünde cesur göz alıcı neon renginde ve arka planda “tomurcuklar” ya da “büyümek” yazan çiçek vazosunu hazırlayarak hediyenize biraz mizah ekleyin. Eş, dost, akrabalarınıza bu sezon el emeği hediyeler vererek bu kişileri hayretler içinde bırakın. En özel yeni yıl hediyesi de elbette ki vazolar. Neon rengarenk yazılı vazolar hazırlanması hem çok zevkli hem de çok pratik. Neon rengarenk sprey boya kullanarak vazonun dilediğiniz kısmını boyayın ve sonrasında yazılı şablonları üstüne yapıştırın. Işte bu denli kolay. Böylesine güzel bir vazoyu el emeğiniz ile yaptığınıza kimse inanamayacak.

4 Mermer Görünümü Verilmiş Dekoratif Vazo

kendin yap süslü vazolar

Şimdiki armağan vazo hazırlanması bir hayli pratik. Yapacağınız vazo hediyesi dış yüzeyinden bakıldığında hakiki bir mermer gibi görünüyor olsa da gerçekte her şeyi ile sahte. Mermer görünümlü sprey boya ile hediye vazonuza mermer görünümü verin. Dışarıdan bakan hiç kimse bunun sahte mermer olduğunu anlamayacak. Eş, dost, akrabalarınıza el emeğiniz ile yapacağınız bu etkileyici hediye bu kişileri sevindirmeye fazlasıyla yetecektir. El emeğiniz ile yapacağınız her hediye bir hayli kıymetli. Ancak bu vazolar evlerin havasına dikkat çekici bir şıklık katacak. Hem çok havalı hem çok pratik hem de oldukça ekonomik. E daha ne olsun.

5 Grafik Desen Hediyelik Vazo

 

kendin yap süslü vazolar

Grafik şekillerini kullanarak hazırlayabileceğiniz şahane bir vazo hazırlanması fikri daha sizlerin huzurunda. İster bantları kullanarak sprey boya ile güzelce boyayın dilerseniz de desenli kâğıtlar ile vazoyu kaplayın. Her iki türlü de netice şahane. Eşiniz için dostlarınıza veya eli öpülesi değerli annenize yönelik zamanlarda hediye olarak bu güzel vazoyu yapmayı düşünebilirsiniz. Yapılışı ise bir hayli kolay. Zamanınızı hiç almayacak bu şahane projesini şiddetle denemenizi öneriyoruz.

6 Süt Şişelerinden Vazo Yapılabilir mi? İşte Cevabı

kendin yap süslü vazolar

Bir dahaki sefer marketlerde boş cam süt şişeleri arayın. Projeleri için hazır bulunmaları gerekli şahane bir eşyadır. Arka bahçenizden birkaç çiçek koymak için kusursuz olan vintage cazibesi olan bir vazo oluşturmak için bu kişileri boyaya batırın. Şayet yaşadığınız mekanda boş süt şişeleri varsa bu kişileri değerlendirmenin tam sırası. Tanıdıklarınızı özel zamanlarda bu kişileri özel hissettirmek isterseniz el emeği hediyeleriniz ile bunu başarabilmeniz mümkün. Rengarenk sprey boyalar ile şişelerin diplerini istediğiniz şekilde boyayın ve sonrasında içini mis kokulu çiçekler ile doldurun. Eş, dost, akrabalarınıza armağan edebileceğiniz en özel armağanlardan bir tanesi bu. Inanıyoruz ki gören birçok kimsenin de memnuniyetini kazanacak.

7 Mekanınıza Güzel Bir Enerji Verecek Desenli Vazo

kendin yap süslü vazolar

Bu vazo projesi için kendi yaratıcılığınızı kullanın. Vazoya yapışkan kullanarak metalik detaylar eklemek için seramik vazoya altın folyo uygulayın. Bu altın rengarenk folyolar hediye vazonuza bir hayli farklı ve güzel bir dikkat çekici bir şıklık katacak. Anneniz için eşiniz için ya da kız canınızdan çok sevdiğiniz kardeşinize hediye edeceğiniz bu güzel vazo gören herkesi kıskançlıktan çatlatacak kadar güzel. Içini de güzel çiçekler ile doldurmayı sakın aklınızdan çıkartmayın. El emeğiniz ile yapacağınız bu hediyeden daha güzeli mümkün değil.

8 Çiçek Severlere Özel Duvar Asmalı Çiçek vazosu

kendin yap süslü vazolar

Evdeki abartıdan uzak duvarları emsalsiz asma çiçek vazosu ile süsleyin. İçine koyacağınız taze çiçekler ile eş, dost, akrabalarınıza armağan edebileceğiniz en özel armağanlardan bir tanesi olacaktır. Tek olarak çiçeklerin sergilenmesi için kusursuz biz vazo. Hazırlanması ise bir hayli kolay. Yalnızca birkaç dakikanızı alacak bu şahane projesine vaktinizi muhakkak ayırın. İster anneniz için anneler günü hediyesi dilerseniz de eşiniz için yıl dönümü hediyesi bu güzel el yapımı hediyenizi verebilirsiniz. Karşınızdakine kıymet verdiğinizi hissettirmek için el yapımı armağanlardan yararlanın.

9 Eski Şişelerinizi Vazo Olarak Yeniden Değerlendirebilirsiniz & Boyalı şişe vazosu

kendin yap süslü vazolar

Eski cam şişelerinizi geri çevirmek için basit ve şahane bir yol. Etiketleri soyup kendilerine cesur ve ışıltılı dekoratif şerit dizaynı vererek boyayın. Her eve yakışacak olan bu vazolar el emeğiniz olduğundan çok daha ilgi çekici olacaktır. Dilediğiniz sayıda ve dilediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Masanın üstünde harikalar yaratacak bu vazolar eş, dost, akrabalarınıza armağan edilmeyi hak ediyor. Yapılışı da bir hayli kolay. Şerit biçimini yapabilmek için sağlam bantlardan faydalanabilirsiniz. Etrafına renk saçan el yapımı şeritli vazolar en özel armağanlardan bir tanesi. Bu projesi için uygun şişe bulamıyorsanız evde yer alan süt şişelerini değerlendirebilirsiniz.

10 Evinizi Bu Vazo ile Kolay Bir Şekilde Süsleyebilirsiniz

kendin yap süslü vazolar

Bakır ayrıntılarıyla eşleşen bir vazo oluşturarak lalelerdeki sıcak tonları somut olarak çıkarın. Bu bakır vazoyu geometrik desenli şablon suretiyle yapabilirsiniz. Şablon içinde kalan yerleri boyayın ve sonrasında şablonu kaldırın. Somut olarak çıkan netice hakikaten şahane. Düz beyaz rengarenk bir vazo üstünde geometrik desenlerinizi deneyimleyebilirsiniz. El emeğiniz ile yapacağınız bu vazo hediyesi tanıdıklarınızı çok sevindirecek. Anneler günü için şahane bir hediye önerisi olabilir.

11 Büyüleyici Bir Görünüme Sahip Konfeti Glitter Vazo

kendin yap süslü vazolar

Bu güzel konfeti ışıltılı vazo bir parti ya da düğün için kusursuz olacak. Çiçek düzenlemelerine havalı bir biçimde ışıltı katan bu şahane vazoyu tanıdıklarınız için yapmak ister misiniz? son yıllarda parıltılı modeller bir hayli gözde. Bu popülerliliği kullanarak el yapımı konfeti glitter vazo yapmanın tam sırası. Yapmanız gerekenler ise bir hayli kolay. Ilk önce vazonun dış bölümünü glitter sprey boya ile güzelce boyayın ve sonrasında boya kurumadan üzerini konfetiler ile kaplayın. Boyanın kurumasını beklerseniz konfetiler yapışmayabilir. Bir başka metod ise boya kuruduktan sonra tutkal ile konfetileri yapıştırmanız. Neticesi gördüğünüzde siz de kendiniz yaptığınıza çok şaşıracaksınız.

12 Çiçeklerle Gelen Huzur & Mini Teneke Vazo

kendin yap süslü vazolar

Evdeki boş teneke kutularını değerlendirmek için şahane bir fırsat. Eş, dost, akrabalarınıza el emeği hediye araştırması içerisindeyseniz sıradaki projemiz sizler için gelsin. Mini rengarenk teneke vazo yapmaktan büyük bir keyif alacağınız bir kendin yap hediye DIY projesi. İhtiyacınız olan şey ise yalnızca sprey boya. Teneke vazonuzu ister tek renge ister çok sayıda renge istediğiniz gibi boyayın. Ardından içerisine güzel kokulu çiçekler ekleyerek eş, dost, akrabalarınıza hediye edin. El emeği bu proje hediyeniz bir hayli kıymetli ve anlamlı.

13 Evinizin En Güzel Dekoru Olmaya Aday Vazo

kendin yap süslü vazolar

Emsalsiz bir dekoratif tasarım yaratarak bakır bant şeritleri üstüne yapışarak vazolarınızın görünümüne şahane bir şıklık katabilirsiniz. Düz cam vazolar bu el emeğiniz yardımıyla bambaşka bir hale evrilecek. Içine çiçek koyarak armağan edebileceğiniz bu vazo sevip değer verdiğiniz kimselerin çok memnuniyetini kazanacak.

14 Puantiye Desenli El Yapımı Vazo

kendin yap süslü vazolar

Ve işte yine farklı bir kendin yap hediye diy projesi ile huzurunuzdayız. Çarpıcı bir siyah beyaz vazo oluşturmak için bir nokta motif damgasını kullanın. Kullanacağınız bu damga yardımıyla puantiyeler çok daha muntazam bir görünüme sahip olacak. Aynı işlemi sünger ile yaparsanız daha dağınık bir görünüm somut olarak çıkabilir. Düz beyaz rengarenk bir vazo üstüne siyah noktalar ya da düz siyah rengarenk bir vazo üstüne beyaz noktalar yapmayı deneyimleyebilirsiniz. Ev dekorasyonlarına değişik bir tarz katacak olan bu etkileyici hediye vazoyu muhakkak deneyin.

15 Ondan Kimse Gözlerini Alamayacak & Harf Vazo

kendin yap süslü vazolar

Bir el emeği harfli ahşap vazoda heyecanla sunulan çiçeklerle sevip değer verdiğiniz kimselerin doğum günlerini yıl dönümlerini ya da başka özel günlerini kutlayın. Ahşap harfleri ister hazır sipariş verin istiyorsanız kendi el emeğiniz ile yapın. Ahşap harfleri kesebilmeniz için kafi ekipmanınızın olması gerekli elbette. Ahşap harfleri rengarenk sprey boyalar ile boyayın ve sonrasında üstünü çiçekler ile süsleyin. Içi boşluklu ise içine de yerleştirebilirsiniz. İşte bu denli kolay.

16 Minimal Dekoratif Yatay Vazo

kendin yap süslü vazolar

Bir gece yemeği partisi için kusursuz olan bu uzun ahşap vazo yemek odası çalışma masasında çiçek sergilemek için kusursuz. Eşit boylarda 3 uzun iki kısa ahşap parçasını bir araya getirerek bu güzel vazoyu tamamlayabilirsiniz. İsterseniz sprey boya ile istediğiniz renge boyayabilirsiniz. El yapımı minimal uzun vazo tanıdıklarınızı sevindirmenin en özel yollarından bir tanesi. İçine taze kokulu çiçekler koyarak tanıdıklarınızı hayretler içinde bırakın.

17 Çift kalpli Romantik Vazo

kendin yap süslü vazolar

Birlikte yaşadığınız kişiyi el emeği bir çift kalp vazo ile hayretler içinde bırakın ki bu sevecekleri duygulu bir hediye. Çift kalp vazo hazırlanması sandığınızdan çok daha kolay. Evde kendiniz ahşap kalp kesemiyorsanız dükkanlardan hazır kalp satın almayı düşünebilirsiniz. Rastgele bir vazonun ön bölümüne ilk olarak büyük olan yüreği yapıştırın ve sonrasında ufak olanı da büyük kalbin önüne yapıştırın. Kalplerin renkleri değişik olursa görüntü çok daha etkileyici ve ilgi çekici olacak. Ardından vazonun içini çiçekler ile doldurun ve eş, dost, akrabalarınıza hediye edin. Hayat arkadaşınız ya da sevgilinize çift kalp vazo şahane bir yıl dönümü hediyesi.

18 Buz Efekti Kazandırılmış Cam Vazo

kendin yap süslü vazolar

Çiçekleri sergilemek için hakikaten şahane bir yol rastgele bir cam vazoya buzlu cam efekt eklemek. Bunun için mağazalarda satılan buzlu cam efektli boyalardan satın almayı düşünebilirsiniz. Eş, dost, akrabalarınıza hediye edebileceğiniz el emeği vazo hediyesi bu kişileri bir hayli sevindirecektir. Buzlu cam efektinden sonra vazonun üstüne istediğiniz mesajı ya da adı yazdırabilirsiniz.

19 Örgü Şekli Kazandırılmış Vazo

kendin yap süslü vazolar

İlk görüşte söylemek güç fakat bu mini halat vazolar gerçekte ip gibi görünmesi için yapılmış heykel kil ile yapılır. Tamamlandığında bu küçücük kil ip vazoları normal bir vazo etrafına sarabilirsiniz. Hakikaten hayret verici öyle değil mi? gören herkes ipten yapıldığını sanacak ancak yaklaşınca işin hakiki yüzünü öğrenecekler. Böylesine güzel bir armağanı eş, dost, akrabalarınıza armağan etmek için sakın şüphe etmeyin.

20 Anne veya Öğretmeninize Hediye Dekoratif Vazo

kendin yap süslü vazolar

Teneke kutularınızı geri dönüşüm kutusuna atmayarak sonrasında süslemek için bir kenara koyun. Ev hediyesi eş, dost, akrabalarınıza armağan edebileceğiniz şahane bir hediye sizlerle. Süslü vazo gören birçok kimsenin beğenisini kazanacak ve bütün ilgileri üzerine toplayacak. Yapmanız gerekenler ise bir hayli kolay. İlk önce teneke kutuyu istediğiniz renge boyayın. Sonrasında üzerini kumaş parçası ile kaplayın ve son olarak fiyonk ile süsleyin. Işte bu denli kolay. Süslü vazo evlere dikkat çekici bir şıklık katacak.

21 Rengarenk Dekoratif Vazo

kendin yap süslü vazolar

Bütün arkadaşlarınızı mutlu edecek şahane bir projesi daha. Bu seferki vazo ahşaptan. Ahşap moda akımı bu kadar yaygınken hediyelerde de kullanmak gerekli. Değişik renklerde istediğiniz kadar ahşap rengarenk vazo yaparak arkadaşlarınızı sevinç yaşatabilirsiniz. İster tek renk ister çok sayıda. Tercih her şeyi ile sizin tercihiniz. İçini rengarenk çiçekler ile doldurmayı da sakın aklınızdan çıkartmayın.

22 Lalelerden Konfeti Efektli vazo

kendin yap süslü vazolar

Kendiniz hazırladığınız konfeti kaplı vazolar ile yaş günü ya da yıldönümü hediyenizi hazır hale getirin. Yemek odası masasına ışıltılı rengarenk çiçekler taşımak için kusursuz. El yapımı böylesine güzel bir armağanı kim hoşlanmaz ki? yapmanız gerekenler ise bir hayli kolay. İlk önce kullanacağınız vazoyu istediğiniz düz bir renge boyayın ve sonrasında tutkal ile üstüne konfetileri yapıştırın. İster tek bir bölgeye ister her yanına. Yaratıcılığınızı kullanarak eş, dost, akrabalarınıza şahane bir hediye hazırlamanın keyfine varın.

23 Deniz Kumundan Dekoratif Vazo

kendin yap süslü vazolar

İlk önce dış yüzeyinden bakıldığında taş bir vazoya benzese de gerçekte her şeyi ile sahte. Taş görünümlü el yapımı vazonuzu eş, dost, akrabalarınıza ev hediyesi sunabilirsiniz. Tamamlanan sahte taş vazo gerçekte çok daha yüksek meblağlı görünüyor. Bu kadar uygun maliyet ile böylesine gösterişli duruşlu bir hediye hazırlamak hakikaten şahane. Taş efektli sprey boyalar kullanarak vazonuzu yapmaya start verebilirsiniz. Gören herkes bu vazolara hayran kalacak.

24 Karpuz Şeklinde Dekoratif Vazosu

dekoratif vazolar

Sırada çok farklı bir kendin yap hediye diy projesi bulunuyor. Bu hediyelik vazo diğerlerine hiç fakat hiç benzemiyor. Karpuzdan bir vazo yapacağınızı demiş olsak inanır mısınız? Hakikaten hiç inandırıcı değil. Evdeki karpuz kabuğunu atmayın. Bir karpuzun bütün iç kısımlarını dışarı atın böylece yalnızca dış kabuğu elde edin. Kabuğu kuruttuktan sonra bundan böyle vazo olarak değerlendirebilirsiniz. İçine koyacağınız rengarenk çiçekler ile karpuz vazo çok güzel bir hal alacak. Gören birçok kimsenin ilgisini çekecek olan bu vazoyu tanıdıklarınız için şiddetle denemenizi öneriyoruz.

25 Disko topu Şeklinde Hazırlanmış Vazo

dekoratif vazolar

Bir parti için kusursuz olan bu hayret verici disko topu vazosu bütün misafirlerinizi etkileyecek. Işıl ışıl görünmeyi sevenler için disko topu vazo çok iyi bir hediye olacaktır. Rengarenk payetler yardımıyla disko topu görünümü temin edebilirsiniz. Tutkal yardımıyla her birini teker teker vazo üstüne yapıştırın ve hediyeniz tamam. El emeği hediye hazırlamak işte bu denli kolay. Partideki bütün gözler sizlerin el yapımı parlak vazonuzda olacaktır.

26 Rengarenk Dekoratif Vazo

dekoratif vazolar

Ve geldik listemizin en son sırasına. Evlerin içini sanki bir bahar havasına bürüyecek olan el emeği bu vazolar gören birçok kimsenin ilgisini çekecek. Rengarenk sprey boyalar kullanarak vazoları istediğiniz gibi boyayın ve istediğiniz görüntüyü verin. Şekiller oluşturmak için bantlardan yardım almayı düşünebilirsiniz. El yapımı olan bu hediyenizin hoşlanılmaması imkânsız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir