Garip Evcil Hayvanlarla Sahip İnsanlar

Garip Evcil Hayvanlarla Sahip İnsanlar

  Garip evcil hayvanlar kedi, köpek ya da kuş gibi alışılmış evcil hayvanların dışındaki hayvanlardır. Hatta pek çoğu yabani olsa da evcilleştirilmişlerdir. Bu hayvanlar genellikle evcilleştirilmesi güç ve zahmet isteyen hayvanlardır. Doğalarından koparılmamaları gerekir. Fakat insanlar ve özellikle ünlüler tarafından beslenmiş ve beslenmeye devam edilen birçok tuhaf hayvan vardır.

  İçlerinde Frida Kahlo, Salvador Dali, Mike Tyson, Justin Bieber, Paris Hilton, Megan Fox gibi isimlerin bulunduğu pek çok ünlü kişi bu sıra dışı hayvanlara bakmıştır. Öğrendiğinizde sizi şaşırtacak ünlüler ve evcil hayvanları için yazının devamını okuyunuz.

  Ceylan

  Meksikalı sürrealist ressam Frida Kahlo son zamanlarda en popüler ressamlar arasındadır. Geçmişte yaşamış bu ressamınGranizo adında bir ceylan beslediği biliniyordu. Frida Kahlo’nun fotoğraflarından bazılarına bakıldığında Granizo’yu görmek mümkündür.

  Aslan

  Amerikan yazar ve aynı zamanda müzisyen Lavey, Şeytan Kilisesi’ni kurmasıyla bilinmektedir. Satanizmi temsil eden LaVey, bu tuhaf kişiliğine karşılık pek de evcil sayılamayacak bir hayvan olan aslan besliyor. Bu aslanın adını ise Tagore koymuştur. Garip evcil hayvanlar arasında gördüğümüz aslanı aynı zamanda Amerikan model ve aktris Hedren’ın beslediği de bilinmektedir. Kendisi aynı zamanda hayvan hakları savunucusuydu.

  Geyik

  Hollywood sinemasına bakıldığında unutulmayan bir kadın oyuncu olan Audrey Hepburn Pippin adında bir geyik beslemiştir.

  Keçi

  Dan Bilzerian profesyonel anlamda oynadığı poker ve magazin haberlerinin yanı sıra beslediği keçi ile de çoğu kez gündem olmuştur. Bilzerian, Zeus adını verdiği bu keçiyi, yanından ayırmıyor ve ipekler içerisinde uyutuyor. Havuz kenarında güneşlenen ve helikopterlere binen Zeus görenleri oldukça şaşırtıyor.

  Rakun

  Amerika Birleşik Devletleri’nin 30. Başkanı olan Calvin Coolidge’in eşi Grace, Rebecca adını verdiği bir rakun besliyordu. Tuhaf evcil hayvan fikirleriarasında sayılabilecek memelilerden,iyi bir yüzücü olan ve suyun içinde avlanan rakunlardan bahsetmemek olmazdı. Fakat diğer hayvanlar kadar kolay evcilleşmediğini ve ciddi bir zahmete mal olacağını da söylemek gerekiyor.

  Çita

  Evcil olarak nitelendiremeyeceğimiz başka bir hayvan da çitadır. Fakat ünlü caz ve pop şarkıcısı olan Baker bunu göz ardı etmiş olacak ki, Chiquita adını verdiği bir çita beslemiştir.

  Kapuçin Maymun

  Kapuçin maymunlar, herkesin dışarda ya da medyada kolaylıkla karşılaşabileceği minik maymunlardır. Günümüzde bakımı oldukça yaygınlaşmıştır. Tuhaf evcil hayvan fikirleri arasında sayılabilecek en sevimli hayvanlardan biridir.Bakan kişiler, çocuk gibi hatta bebek gibi ilgi göstermek gerektiğini söylerler. Popüler şarkıcı Justin Bieber de Mally adında bir kapuçin maymun besliyor. Bilindiği üzere Justin Bieber Mally’yi hiç yanından ayırmıyor ve konserlere giderken ya da yurt dışına çıkarken yanında götürüyor.

  Kaplan

  Eski boksör Mike Tyson henüz bebekken sahiplendiği bir kaplanla sonrasında da yaşamaya devam etmiştir. Daha küçükken aldığı bu kaplanla filmlerde bile yer almıştır. Mike Tyson’ın hayvanlarla arasının çok iyi olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Hatta bakımlarını kendisinin yaptığı ve eğitimlerini tamamı ile kendisinin verdiği bir güvercin kafesi de bulunuyor veevcil hayvan sayılamayacak bu beyaz kaplana bakması herkesi şaşırtıyor.

  Karıncayiyen

  Karınca yemesiyle bilinen, burunlarının uzunluğu ile dikkat çeken karıncayiyenler, beslenmesine alışık olduğumuz türden bir hayvan değil fakat ünlü ressam Salvador Dali bir karıncayiyen besliyordu.Bakıldığında Salvador Dali’nin karıncayiyenlerle pek çok fotoğrafı olduğunu görmek mümkündür.

  Maymun

  Evcil hayvan önerileri arasında maymunların önemli bir yeri olduğundan bahsetmiştik. Maymun besleme trendinin Michael Jackson ile başladığını söylemek mümkündür. Büyük star Michael Jackson’ın Bubbles adında bir maymunuolduğu hemen herkes tarafından bilinmektedir. Michael Jackson’ın ölümünden sonra Bubble bir bakım evine verilmiş ve Michael Jackson’ın mirası ile bakılmaya devam edilmiştir.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.