Gelin Çıkarma Nasıl Olmalıdır?

gelin evden nasıl çıkartılır

Böyle olur gelin alma günleri… Gelin evi naz evi derler ama artık naz yapacak bir zaman dilimi kalmadı çünkü bugün sizin düğün gününüz olacak. peki bugüne her anlamda gümbür gümbür hazırlandınız mı? Gelinlik en pahalısından ve işlemelisinden, düğün salonu en çafçaflasından, gelin arabası desen en lüksünden. Peki bu kadar mı? Hayır!!! Durun bu nikah gelin evinden çıkış olmadan kıyılamaz. Düğün günü en erken saatinden başlayalım ve gelin alma nasıl olmalı ve nelere dikkat etmelisiniz bir bakalım. Düğün günü süslemeleri ve gelin çıkışına bir de buradan bakın.

Düğün sabahı

Düğün sabahının sabahlığı olmaz mı hiç? Olur elbette hem de en gösterişlisinden gerek fotoğraf çekimleriniz için gerekse o günün anlam ve önemi belirtmesi için özellikle sabahlığınızı özel olarak diktirebilirsiniz. Beyaz saten bir sabahlık alıp, kendiniz bir terziye vererek çok uygun fiyata mal edebilirsiniz. hatta artık hazırlarını da bulmak mümkün.

 

Gelin Kapısı Süsleme

Gelin kapısı süssüz olur mu yahu? O gün o evden bir gelin çıkacak o da sizsiniz ve bunun herkese duyurulması lazım. Duyurmakla olmaz bir de görmeleri lazım. Sizler de bugüne önem veriyorsanız ve gelin alma kısmında farklılık yaratmak istiyorsanız o halde kapınıza farklı objeler takarak gelin evi olduğunuzu hemen fark ettirebilirsiniz. Gelin kapı süsü bizce mutlaka yapılması gerekilenlerden. Kendiniz de kolaylıkla yapabilir ya da hazır satın alabilirsiniz.

 

Ayrıntılı Karşılama

düğün günü neler yapılır

Benim sadece kapımda olan süsüm püsüm yeter mi yahu diyorsanız o halde biraz daha geniş düşünelim. Kapı girişiniz ya da apartman ve site girişlerinizi de artık gelin evi süslemesi olarak yaptırabilirsiniz. güzel bir pano koyabilir, bir duvak koyabilir, beyaz bir masa koyabilir ve kısaca kendinize özel bir dekor yaratabilirsiniz. Artık bunlar oldukça moda. Yabancı gelinlerin adetlerinde sık sık yer alan bu gelin evi çıkış süslemeleri artık bizler tarafından da çok sık kullanılıyor ve mutlaka sizin gelin alayından önce yapmanız gerekilenlerin başında geliyor.

 

Gelin Tacı

Gelin tacı derken gelinlik üzerine takılan süslü püslü taşlı tuşlu olanları söylemiyoruz. Yine düğün sabahı kullanabileceğiniz ve hoş bir espri katacak gelin taçlarını edinebilirsiniz. Kendiniz için Gelin yazan, arkadaşlarınız için de nedime yazan taçlar yaptırabilirsiniz. Hatta biraz zamanınız varsa kendiniz bunları çok uygun fiyatlara el emeğiniz ile mal edebilirsiniz. eğer yok ben bu detaylar ile uğraşamam diyorsanız organizasyon firmalarından hazır olarak satın alıp temin edebilirsiniz.

 

Gelin Evi İkramları

Artık gelin evi ikramları da boyut değiştirdi. Önceden annelerimiz sarma sarar, et pilav yapar ve gelen tüm konukları doyururdu. Artık devir süs devri, artık devir gösteriş devri, artık devir daha kibar olma devri. Dolayısı ile de kendinize harika bir gelin evi masası kurarak harikalar yaratabilirsiniz. Evet biraz gereksiz ve gösteriş odaklı durabilir ama bizce olmazsa olmazların başında gelmeye başladı. Gelin evi ikramları olarak tatlılar, çikolatalar, aperatif yiyecekler ikram edebilirsiniz. karınları doyurmaz ama gözü doyuracağı bizce garanti.

 

Gelin Evi Süsleme

Gelin evinin içini süslemekte artık kolay. Öyle oradan oraya buradan buraya bir şeyler yapın demiyoruz ama gelin evi olduğunu biraz fazla hissettirmenize olanak tanıyoruz. Örneklerimizde yer aldığı gibi bir sandalyeyi giydirebilir ya da temsili bir gelin şekli oluşturabilirsiniz. Bu da gelen konuklar için ve özellikle gelen gelin alayı için güzel bir görsel oluşturuyor olacak.

 

Nedime Bileklikleri

düğün günü neler yapılır

Son olarak ise bu gününde kız alma alayında nedimelerin takması için nedime bilekliklerini unutmayınız. Bizce bunu sayın almak yerine, tüm kızlar toplanarak bir saat içinde yapabilirsiniz. İstediğiniz renk ve çiçekleri kullanabilirsiniz. Özellikle gelin alayı sırasında hoş bir görüntü oluşturuyor olacak. gelin ve nedime el bilekliği nasıl yapılır diyorsanız onu da başka bir yazımızda sizlere sunarız elbette.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir