İlk Buluşma İçin 5 Altın Öneri

ilk buluşmada neler yapılır

ilk buluşmada neler yapılır

Modern hayatla birlikte kadın erkek ilişkileri günden güne iki cinsin de zorlanmasına sebep oluyor. Sosyal medyanın bu kadar yaygın kullanılması ve bununla birlikte ilk tanışmanın buradan gerçekleşmesi, ilk buluşma için daha stresli ve gergin bir ruh haline girilmesine sebep olabiliyor. Kadın ve erkek için de eşitlenen yaşam koşulları sebebiyle günümüz ilişkilerinde her iki tarafında daha baskın ve yoğun bir etkiye sahip olmasını sağlayabiliyor. Peki her iki tarafında bu kadar baskısı ve yoğun etkisi varken ilk buluşmada nasıl davranmak gerekiyor? Sizlere ilk buluşma hakkında kulağınıza küpe edeceğiniz 5 altın öneri verecek ve ilişkinizin temelden kuvvetli olmasına yardım edeceğiz.

1. Kıyafetlerin de Bir Dili Vardır

ilk buluşmada neler yapılır

İlk buluşma söz konusu olduğunda kadın için de erkek için de karşınızdaki insanı gördüğünüz o ilk an çok önemlidir. Bu nedenle gideceğiniz yere uygun bir kıyafet tercihi yapmalısınız. Giyeceğiniz kıyafetin sizin bir parçanız olduğunu unutmamalısınız. Beden dilinizi de yansıtacak olan bu parça, karşınızdaki kişiye hakkınızda bilgi verecektir.

hediye

fiyat

Abartılı kıyafetler giyinmekten kaçınmalısınız. Abartılı giyinmek, abartı derecede makyaj yapmak ya da aksesuar kullanmak karşınızdaki kişiye karşı nahoş bir görüntü sunmanıza sebep olacak ve dolayısıyla karşınızdaki kişi sizin hakkınızda yanlış fikirlere kapılabilecektir. Buluşacağınız kişinin özel biri olduğunu unutmadan giyinmeli, sade ve şık bir görünüme sahip olmalısınız. Daha önce hiç giymediğiniz bir kıyafeti kombine etmek yerine giydiğiniz zaman üzerinizde nasıl durduğuna emin olduğunuz bir giyimi tercih etmek daha iyi olacaktır.

2. Yalan Söylemekten Kaçının

ilk buluşmada neler yapılır

İlk buluşmada yapılması gerekenler içerisinde en önemli nokta yalan söylemekten kaçınmanız olacaktır. Kadın ya da erkek karşınızdaki kim olursa olsun hiç yapmadığınız ya da yaşamadığınız şeyleri ilgi çekmek amaçlı dahi olsa söylememelisiniz. Örneğin kitap okumayı sevmiyorsanız ve karşınızdaki kişinin hobileri arasında bilim-kurgu romanları okumak varsa bu kitap türünü okumaktan keyif aldığınızı belirten bir cümle kurmamalısınız. Bu yalanı söylemek karşınızdaki kişiyi etkilemeyecektir. Çünkü ilişkiniz uzun vadede olursa söylemiş olduğunuz yalana göre davranmak zorunda kalacaksınız. Doğum gününüzde sevgilinizin size hiç sevmediğiniz bir kitabı hediye etmesini kabullenmek mi istersiniz yoksa en baştan doğruyu söylemeyi mi? İyi niyetli olsanız dahi olmadığınız biri gibi davranmamalı, yalan söylememelisiniz.

3. Samimiyetinize Dikkat Edin

ilk buluşmada neler yapılır

İlk buluşmanın bir diğer altın kuralı davranışlarınıza dikkat etmeniz hakkında olacaktır. En önemli sırlardan birisi samimiyet derecesini iyi ayarlayabilmekten geçer. Ne çok soğuk olmalı ne de çok samimi davranmalısınız. Her zamanki bir tanıdığınızla buluşur gibi doğal davranmaya özen göstermelisiniz. İçten olmalı fakat bir yabancı ile buluştuğunuzu da unutmayarak davranmalısınız. Bu mesafe iki taraf için de en iyisi olacaktır. Abartılı hareketlerden uzak durmalı, fazla samimiyetten kaçınmalısınız. Eğer heyecanınızı yenemiyorsanız karşınızdaki insanın yakın bir dostunuz olduğunu düşünebilirsiniz. Bu sizin rahatlamanızı sağlayacaktır.

4. Eski İlişkiler Konusu

ilk buluşmada neler yapılır

İlk buluşma sırasında konuşulabilecek konulardan en önemlisi eski sevgililerdir. Bu konuyu ya hiç açmamalı ya da tek düze şekilde anlatmaya özen göstermelisiniz. Karşılıklı olarak eski ilişkilerden bahsedebilir, ilişkilerinizin neden yürümediği hakkında konuşabilir veya ilişkideki beklentileriniz hakkında yorum yapabilirsiniz. Fakat bu konuşmayı uzun tutmamalı, sürekli olarak eski ilişkileriniz hakkında bahsetmemek konusunda dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde karşınızdaki insana karşı kötü bir izlenim vermiş olacaksınız. En mantıklı karar eski ilişkiler konusuna karşı taraf değinmediği takdirde girmemektedir. Hem eski eskide kalır, bu buluşma geleceğinizi etkileyecek bir buluşma olabilir! Daima önünüze bakmalı, eski sevgilinizi aklınızdan çıkarmalı ve geçmişi unutmalısınız.

5. Evlilik Hayalleri

ilk buluşmada neler yapılır

Karşınızdaki kişi kim olursa olsun gözlerinin içerisine bakıp evlilik hayali kurmayın. Bu tip hayallere kapılmak hiç etkilenmeyeceğiniz birinden etkilenmenize ve yanlış bir ilişkide yer almanıza sebep olabilir. Bunun ilk randevunuz olduğunu unutmamalı ve sakin olmalısınız. Hayaller kurmak ilk buluşma sonrasında karşı taraf sizinle bir daha görüşmek istemezse büyük bir hayal kırıklığı yaşamanıza sebep olabilir. Bu nedenle beklenti içerisine girmemek en doğru karar olacaktır. Bu çeşit hayaller kurmak ve sonrasında ters bir tepki almak, bir süre sonra ilişkilerden soğumanıza sebep olabilir. Bu nedenle karşınızdaki kişiyi dinlemeye yönelmeli, hayal kurmaktan uzak durmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir