Kadınlar Gününde Hangi Çiçek Alınır

Kadınlar gününde hangi çiçek alınır sorusu, bu özel günde hayatında önemli bir yer eden kadınlara incelik yapmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Kadınlar, özel olan günlerde hiçbir hediye alınmasa bile bir demet çiçek ile de mutlu olabilmektedir. Bu sebeple özel günlerde hediyelerin eşliğinde çiçek sunulabildiği gibi tek başına hediye olarak da çiçek hediye edilebilmektedir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde genellikle kişiler annelerine, eşlerine, kızlarına, sevgililerine kısacası kendileri için önemli olan kadınlara hediye almaktadır ayrıca centilmen iş arkadaşları da mesai arkadaşı oldukları kadınlara hediye sunmaktadır ve bunun için genellikle çiçekler tercih edilmektedir. Eğer siz de bir çiçek eşliğinde kadınların kadınlar gününü sembolik olarak kutlamak istiyorsanız, onlarca seçenek arasında bulunan çiçek türlerinden yararlanabilirsiniz. İşte kadınlara kadınlar gününde sunulabilecek mis gibi çiçek modelleri

Karanfil

kadınlar günü çiçek önerileri

Karanfil, hemen hemen her özel günde kadınlara verilebilen bir çiçektir. Bu çiçekler pek çok yerde süs amaçlı olarak kullanıldığı gibi parti, düğün, festival ve benzeri günlerde de yoğun olarak tercih edilmektedir. Karanfil çiçeklerinin derin bir anlamı vardır ve oldukça dikkat çekicidir. Genel olarak karanfiller sevgiyi, aşkı, hayranlığı ve erdemli olan duyguları sembolize etmektedir. Genel olarak karanfil türleri içinde kırmızı renkte olanları tercih edilmektedir. Fakat diğer renklerdeki karanfiller de çeşitli anlamlar barındırdığı için hediye edilebilmektedir. Kadınlar günü hediyesi olarak her daim kırmızı karanfili tercih edebilirsiniz. Kadınlar gününde sunulabilecek olan kırmızı karanfiller derinden hissedilen sevgiyi ve şefkati sembol olarak bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca hayranlık duyulan kişilere de kadınlar günü hediye modelleri arasından bu çiçekler hediye edilebilmektedir.

Kırmızı Gül

kadınlar günü çiçek önerileri

Gül, günümüzde tüm dünyada sevgiyi ve aşkı ifade etmek için kullanılan bir semboldür. Tarihi bir geçmişi bulunan, ünlü ressamların tablolarına konu olacak güzellikteki bu çiçekler kadınlar gününe hediye olarak tercih edilebilmektedir. Gül farklı renkleri bulunan bir çiçek olduğu için her renginin taşıdığı anlam da farklıdır. Bununla birlikte güllerin tomurcuk halinde olup olmaması durumuna göre de farklı anlamları bulunmaktadır. Tomurcuk halinde olan yani gonca halinde olan kırmızı güller, hediye verilen kişiye duyulan masum duyguları ön plana çıkartmaktadır. Bu çiçek ile çiçeğin sahibinin saflığı, güzelliği ve gençliğine vurgu yapılır.

Her bir çiçeğin anlamı olduğu gibi bu çiçeklerin sunuluş biçimleri de bir anlam ifade etmektedir. Bu bağlamda bir kişiye, tek bir adet gül verilmesi seni seviyorum anlamına, dikensiz bir gül verilmesi de ilk günden beri o kişiye duyulan aşk anlamına gelmektedir. Dolayısı ile kadınlar gününde özel hayatınızda büyük bir önem bulunan kadınlara kırmızı gül hediye edebilir, sevginizi dile getirecek şekilde sunum yapabilirsiniz.

Orkide

kadınlar günü çiçek önerileri

Orkide, saflığı ve saf sevgiyi sembolize eden bir çiçektir. Bu çiçeklerin sergilediği zarafet, tazeliği ve dürüstlüğü de işaret etmektedir. Piyasada oldukça farklı renkte ve çeşitte orkide bulunmaktadır. Dolayısı ile renklerine göre orkideler de farklı anlamlara gelmektedir. Kadınlar günü için hediye önerileri arasında yer alan orkideler kadınların yüzlerinde tebessüm oluşturmaya neden olabilecek türden çiçeklerdir. Çünkü bu çiçekler demet olarak sunulabildiği gibi aynı zamanda saksıda da sunulabilmekte ve daha uzun ömürlü olmaktadır. Kısacası orkide almak, kadınlar gününde kadınlara yapılabilecek olan minik jestlerden bir tanesidir.

Orkideler günümüzde demet ve saksıda sunulabildiği gibi şık tasarımlı kutular içerisinde de sunulmaktadır. Bu sunum, çiçeklerin kuruduktan sonra da zarar görmeden çiçeğin saklanabilmesini sağlamaktadır. Dolayısı alacağınız orkide zarar görmeden kurusun, hediye ettiğiniz kişilerin yaşam alanlarında daima kalsın istiyorsanız bu seçeneği de değerlendirmeye alabilirsiniz.

Bonsai

kadınlar günü çiçek önerileri

Bonsai çiçek açan, birbirinden renkli türleri olan bir bitkidir. Günümüzde çiçek hediye edilmek istendiğinde artık daha uzun ömürlü olacak, hep yaşayacak olan çiçek türlerine yönelim gerçekleşmektedir. Bonsai de bakımı yapıldığı müddetçe yaşayacak olan bir bitki türüdür. Ufak yani minyatür bir ağaç şeklinde olan bu bitki çeşitli özel günlerde kadınlara hediye edilebilmektedir. Bu özel günlerden bir tanesi de kadınlar günüdür. Kadınlar gününe ne hediye alınır diye düşünüyorsanız ve aklınızdan bir çiçek almak geçiyor ise bonsai bunun için en doğru seçimlerden bir tanesi olacaktır. Çünkü oldukça şık olan bu çiçekli bitki aynı zamanda oldukça kullanışlı bir dekorasyon ürünüdür. Çalışma masasından üniteye kadar istenilen yer yere konulabilecek olan bu minyatür ağaçlar, bulunduğu yerlerin atmosferine güzellik katmaktadır. Bu nedenle de 8 Mart’ta kadılara hediye olarak düşünülebilir.

Bonsai bitkisi farklı renk seçenekleri ile piyasada satılmaktadır. Bu bitkiler mevsimsel olarak çiçek açmakta ve mevsimi geldiğinde de çiçeklerini dökmektedir. İyi bir bakımla yıllarca yaşayacak olan bu bitkiler, hediyelik çiçekler arasında ilk sıraları almaktadır.

Kır Çiçekleri

kadınlar günü çiçek önerileri

Kır çiçekleri genellikle ılıman havalarda doğada fazlasıyla yetişen çiçeklerdir ve bulundukları yerlerin görüntüsünde güzelliklere neden olur. Bulunduğu ortamın havasını değiştiren, ortama tazelik getiren bu çiçekler özel zamanlarda sıklıkla kadınlara hediye etmek için tercih edilmektedir. Orkide ve gül gibi derin anlamları olan çiçekler genel olarak özel hayatta yer edinen kadınlar için uygunluk taşımaktadır fakat kır çiçekleri, hayatınızda var olan her kadına alabileceğiniz türden çiçeklerdir. Bu nedenle eğer iş arkadaşınıza ya da sıradan bir arkadaşınıza kadınlar günü kutlaması için bir çiçek almak istiyorsanız tercihinizi kır çiçeklerinden yana kullanabilirsiniz. Kadınlar günü için hediye fikirleri arasında bulunan kır çiçekleri, hediye edilen kişinin yüzünde hoş bir tebessümün sebebi olacaktır.

Kır çiçekleri birbirinden farklı çiçeklerden oluşmaktadır. Dolayısı ile kır çiçeği alındığında rengarenk bir görüntü meydana gelmektedir. Kadınlar gününün mart ayında olması ve genellikle soğuk bir havaya denk gelmesi nedeniyle, bu soğuk havada insanın içini ısıtacak renklerin olduğu bir çiçek buketi oldukça hoş olacaktır. Bu sebeple eğer kadınlar günü kutlamasına özel bir çiçek alıp kadın arkadaşlarınızı mutlu etmek istiyorsanız kır çiçeği buketlerini düşünebilirsiniz.

Lavanta Buketi

kadınlar günü çiçek önerileri

Lavanta buketi, hoş kokusu ve güzel görüntüsü ile ilgileri üzerine çekmektedir. Son derece hoş kokuya sahip olan bu lavantalar, kadınlar gününde hediye olarak sunulabilmektedir. Genel olarak kurutulmuş demetler halinde hazırlanan lavantalar, bulunduğu ortamın kokusunu değiştirmekte ve etrafa güzel kokular yaymaktadır. Bu nedenle de son zamanlarda modern paketlemelerle hediye olarak sunulmaktadır. Eğer siz de kadınlar günü için sıra dışı bir çiçek hediye etmek istiyorsanız lavanta seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Lavantalar buket halinde saklanabildiği gibi aynı zamanda kurutulup ufak parçalar haline getirilerek de bir kutu içerisinde saklanabilmektedir. Dolayısı ile kadınlar gününde alınacak olan lavantalar, uzun bir süre işlevsel olarak kullanılabilmekte, hoş kokular yaymaktadır.

Saksı Çiçekleri

kadınlar günü çiçek önerileri

Saksı çiçekleri en az buket şeklinde hazırlanıp sunulan çiçekler kadar tercih edilmektedir. Bu çiçeklerin uzun ömürlü oluşu, mevsimsel olarak tekrar tekrar açması ve yaşam alanlarının renklenmesine neden olması sebebinden dolayı hediye alacak olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kadınlar gününe çiçek almayı düşünüyorsanız ve henüz hangi çiçeği alacağınıza dair bir karar varmadıysanız birbirinden farklı, birbirinden güzel saksı çiçeklerinden birini tercih edebilir ve kadınlar gününü daha anlamlı kılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir