Kendi Seyahat Günlüğünü Oluştur

Kendi Seyahat Günlüğünü Oluşturma

Seyahat etmekten hoşlanıyorsanız ve en güzel anılarınızı daima saklamak istiyorsanız kendinize seyahat günlüğü oluşturabilirsiniz. Üstelik dilerseniz bunu seyahat etmeyi çok seven arkadaşlarınız ve aile bireyleriniz için de tasarlayabilirsiniz. Seyahat günlüğünü tasarlarken hayal gücünüze bir sınır koymamalısınız. Tamamen yaratıcılığınızın ön planda olacağı bu hediye tasarımında anılarınızı canlı tutmak için mini resimler yapabilir, şık ve oldukça göze çarpan başlıklar oluşturabilir, kısa notlar yazabilir, bazı resimleri bir araya getirip süsleme yaparak günlüğünüzü düzenleyebilirsiniz.

Aklınıza gelecek olan her türlü yaratıcı tasarımı ve şekli günlüğünüze ekleyebilirsiniz. Ayrıca her anınız için bir tarih ekleyerek, bu tarihleri kronolojik bir şekilde yerleştirirseniz günlüğünüz daha hoş ve düzenli bir görünüme kavuşacaktır. Günlüğünüzün tamamen size özel ya da sevdiğiniz kişiye özel olmasını istiyorsanız tercih etmiş olduğunuz defterin kapak kısımlarını da süsleyebilir ve ardından kaplama yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler:

• Bir adet defter
• Anılarınızın yer aldığı ya da seyahat ettiğiniz yerlere ait fotoğraflar
• Renkli keçeli kalemler
• Defteri süslemek için çeşitli çıkartmalar, süsler
• Yapıştırıcı
• Kurşun kalem

1. Adım: Defter Sayfalarını Düzenleme

Kendi Seyahat Günlüğünü Oluşturma

El yapımı hediye fikirleri arasında en çok tercih edilen fikirlerden birisi de günlüklerdir. Günlükler hem hatıraların yer almasıyla anıların canlı tutulmasını hem de sevginizin ne kadar güçlü olduğunu göstermenizi sağlayan bir hediye çeşididir. Her daim onlara sırdaşlık edecek olan bir defteri tam da ona özel olarak tasarlayıp sunmak oldukça orijinal bir fikir. Sevdiklerinize böyle bir hediye oluşturmak çok hoş ve anlamlı olacaktır.

Kendi Seyahat Günlüğünü Oluşturma

Değerli mi değerli seyahat günlüğü hediyemizin yapımına önce tasarım şablonumuzu oluşturarak başlıyoruz. Bu nedenle her sayfa için bir düzenleme yapmanız gerekiyor. Hangi fotoğrafların hangi sayfada yer alacağını, sayfalarda hangi süslemelerin kullanılacağını ve defter içeriğini nasıl ayarlayacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Bunun için kurşun kalemden yardım alabilir ve daha sonra silgi ile belirlediğiniz şablonu silebilirsiniz. Söz konusu meydana gelebilecek olan hatalar böylelikle minimuma inecek ve çok daha kolay bir çalışma imkanı elde edebileceksiniz.

2. Adım: Fotoğrafları Yapıştırma

Kendi Seyahat Günlüğünü Oluşturma

Her sayfaya yapıştıracağınız fotoğrafların düzenlemesini yaptıktan sonra yapışkan yardımıyla sayfalara fotoğraflarınızı yapıştırabilirsiniz. Fotoğraflarınız kurumadan diğer sayfaya geçmeyin. Yapışkanı yeterli miktarda sürün. Fazla yapışkan kullanmak (özellikle sıvı yapışkan için) defterinizin sayfalarınızı birbirine yapışmasına ve çevirdiğinizde hoş bir görüntüye ulaşmamasına sebebiyet verecektir. Bu sebeple yapışkan sürerken dikkatli olun. Kurumadan diğer sayfaya geçmeyin.

3. Adım: Süsleme

Kendi Seyahat Günlüğünü Oluşturma

Seyahat günlüğünüzü düzenlerken en başta da dediğimiz gibi hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı kullanmanız gerekiyor. Oldukça renkli ve canlı bir günlük oluşturmak için kırtasiyelerden bulabileceğiniz çıkartmalardan ve süsleme parçalarından yararlanabilirsiniz. Renkli keçeli kalemlerle yapacağınız süslemeler sayesinde günlüğünüz daha hoş bir görünüme kavuşacaktır. Fotoğraf kenarlarına yapacağınız çizim ve desenler fotoğraflarınızın şık durmasını sağlayacaktır. Fotoğraflarınızın etrafına tarihler, yazılar yazabilir, anılarınızı kısaca anlatabilir ve kişisel mesajlarınızı ekleyebilirsiniz.

Kendi Seyahat Günlüğünü Oluşturma

Yapıştıracağınız çıkartmalar defterinizin daha şık ve süslü bir hal almasını sağlayacaktır. Ancak çıkartmalarınızı yapıştırırken dikkatli olun. Kimi etiketlerin yapışkan yüzeyleri gerektiği kadar kuvvetli bir yapışma imkanı sağlayamayabiliyor. İyice yapıştığından emin olamıyorsanız yapışkan yardımıyla çıkartmalarınızı daha da sabitleyebilirsiniz.

Defterinizin kapak kısmını kaplamak için de defter kaplama kağıtlarından yararlanabilirsiniz. Tüm bu fikirler hayal gücünüzün ürünleri olacaktır. Tüm işlemleri tamamladıysanız artık seyahat günlüğünüz hazır demektir. İster canınız sıkıldıkça moral bulabilmek için kendiniz kullanın ya da isterseniz en sevdikleriniz ile bu hediyeyi paylaşın. El yapımı ve kendi tasarımınız olan bu ürünün başka hiçbir yerde bulunamayacak kadar özel olduğunu asla unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir