Kendin Yap Duvar Panosu

kendin yap kolay duvar panosu

kendin yap kolay duvar panosu

Çocuklarınız için tasarlayabileceğiniz şahane bir kendin yap hediye projesi ile huzurunuzdayız. Ister okulda gerekse evde kullanabileceğiniz zikzak desenli övünme panosu çocuklarınızı ders çalışma konularında daha da çok isteklendirecektir. Okulda yaptığı ödevleri el işi sanatlarını ya da güzel karne notlarını onurla gösterebilmeleri için bu övünme panosu şahane olacaktır. Dahası yapılışı da bir hayli sıradan. Size güç bir iş gibi görünüyor olsa da sakın gözünüzü korkutmayın. Daha basit ve sıradan bir yapılış için sizler için en detaylı ve görselleriyle isme özel dekoratif duvar panosu nasıl yapılabilir anlatmaya çalışacağız. Araç gereç listesi de en az yapılış aşamaları kadar basit ve hesaplı. Ayrıca belki yaşadığınız mekanda kullanılmayan ahşapları değerlendirmek için iyi bir bahane olabilir. Şayet ki yaşadığınız mekanda çok sayıda çocuğunuz var ise onun için de pratik bir çözüm ürettik. Her bir panonun yukarı tarafına çocuklarınızın isimlerini yazabilirsiniz. Böylece ona özel dizayn edilen bu övünme panolarını çocuklarınıza hediye ettiğinizde nasıl sevineceklerini siz hesaplayın. Çok kullanılabilirliği yüksek bir yaz tatili hediyesi olacağını düşündüğümüz bu güzel kendin yap projesinin yapılış aşamalarına bir an evvel geçelim. Önce malzemeler.

Kendin Yap Dekoratif Pano İçin Gereken Araç Gereçler

• mukavva harfler.
• sprey boya ( kırmızı pembe beyaz ve bej).
• zımpara.
• 40×60 cm mdf tahta.
• klips.
• testere askı.
• yapıştırıcı.

kendin yap kolay duvar panosu

Araç gereç listesini tamamladıysanız zikzak desenli övünme panosu yapılış kısımlarına geçiş yapabiliriz. Biz bu el yapımı projesinde 3 adet pano hazırladık ancak siz kişi sayısına göre malzemeleri düşürüp ya da yükseltebilirsiniz. İlk önce mdf tahtaları birleştirerek beyaz sprey boya ile boyayın ve bir kenarda kuruması için bekletin. Onlar kurumaya devam ederken sizler de ad yazmak için harflerinizi hazırlayabilirsiniz.

 

1-ADIM

kendin yap kolay duvar panosu

İlk önce mukavva harfleri kutusundan çıkartın ve bir kağıt üstüne koyun. Evde dekoratif duvar panosu yapmak. Bej rengarenk panonun üstünde isimlerin canlı görünmesi için mercan rengi tercih ettik. Sprey boyalardan kırmızı ve pembe rengini karıştırarak mercan rengini temin edebilirsiniz. Aşağıda yer alan resimden de tam olarak görmeniz mümkün.

kendin yap kolay duvar panosu

Sprey boya ile her bir harfi boyadıktan sonra kuruması için biraz bekleyin. Evde dekoratif duvar panosu yapmak. Harflerin kurumasını beklerken ahşap panoya zikzak şekiller oluşturabilirsiniz. Zikzak şablon oluşturmak için bilgisayardan baskı çıkartıp hatasız bir biçimde kesebilirsiniz. Veya dışarıda kırtasiye gibi yerlerden hazır zikzak şablon satın almayı düşünebilirsiniz.

 

2- ADIM

kendin yap kolay duvar panosu

Zikzak motifi için gri akrilik boya kullanın. Daha güzel bir görünüm için üstünden iki kat geçin. Evde dekoratif duvar panosu yapmak. Kurutulduktan sonra ahşap panonun üzerini zımparalayın. Böylece daha hatasız bir görünüme sahip olacaksınız.

kendin yap kolay duvar panosu

Sonrasında mercan rengi boyadığınız harfleri panonun üstüne yapıştırıcı ile yapıştırın. Evde dekoratif duvar panosu yapmak. Sıra geldi kâğıtları tutmaya yarayacak klipsleri takmaya. Klipsleri takmak için tutkaldan daha kuvvetli bir tutkal kullanacak olmanızda yarar var. Daha harika kalıcılığa sahip olacak. Hatta bu yapıştırıcılar kurumadan önce çok yoğun kokabilir ancak kuruduktan sonra bu koku yok olacaktır inanın.

3-ADIM

kendin yap kolay duvar panosu

Tutkal sürdükten sonra kuruması için biraz bekleyin. Evde dekoratif duvar panosu yapmak. Sıra şimdi panoyu asma işine geldi. Övünme panosunu asmak için testere dişi askıları kullanın. Askıyı tahtanın arka yanına aşağıda yer alan görselde olduğu gibi sıkıştırın. Sağlam durmasına özen gösterin.

4-ADIM

kendin yap kolay duvar panosu

Ve son adımda hazırladığımız bu güzel panoyu duvara asma zamanı geldi. Duvarınıza bir çivi çakarak bu güzel panolarınızı yuvanızın duvarında değerlendirebilirsiniz.

kendin yap kolay duvar panosu

kendin yap kolay duvar panosu

kendin yap kolay duvar panosu

kendin yap kolay duvar panosu

kendin yap kolay duvar panosu

Ve sonuç. Zikzak desenli övünme panoları kullanıma hazır. Çocuklarınız bu panolara bayılacak. Ve elbette siz de. Bu övünme panosu yardımıyla çocuklarınızın güzel aktivitelerinizi not edebilir ve çocuklarınız ile birlikte şahane zamanlar geçirebilirsiniz.

kendin yap kolay duvar panosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir