Kendin Yap Küçük Ev Süsleri

Kendin Yap Küçük Ev Süsleri

  Çoğu kimse evini süslemek için dışarıdan hazır süsler satın alırken kimi insanlar araştırma yaparak el emeği ev süslerini öğrenmekte ve bunlarla kendi evlerini süslemektedir. Bu tip el emeği süsleri yanı sıra hediye olarak ta verilebilmektedir. El emeği hediyelerin ne kadar kıymetli ve anlamlı olduğunu herkes anlamaktadır. Daha çok sevilen kişiler için bu tipte armağanlar satın alınmaktadır. El emeği ufak ev süsleri için milyonlarca fikir yer almaktadır. Hazırlanması pek de zor olmayan bu tip süsler hobi amaçlıda satın alınmaktadır. Bir hayli zevkli anlar yaşamaya neden olduklarından dolayı kimi insanlar hobi amaçlıda bu işi yapmaktadır. Ayrıca bazıları hobilerini işe dönüştürmekte ve satış yapmaktadır. Özetle el emeği ufak ev süsleri her gaye için hazırlanabilir ya da evlerde kullanılabilir. El emeği ev süsleri modellerini bu makalemizde resimleri ile bulmayı başaracaksınız. El emeği denildiğinde akla birçok şey gelebilir. Ilki hediyeler ve süsler olmaktadır. Şimdilerde karşımıza çıkan birçok şey elle yapılacak seviyede olmaktadır. Fakat seri üretimler için makineler kullanılmaktadır. El emeği eşyalar bir hayli anlamlı ve kıymetli olmaktadır. Üstünde bir çaba sarf edildiğinden dolayı başka eşyalara göre ön planda tutulmaktadır bilhassa el emeği hediyeler özelliksiz ve basma kalıp hediyelere göre çok daha anlamlı ve şefkatli olmaktadır. Bu tipte armağanlar karşıdaki insanı çok sevindirmektedir. Bir insana verilen değerin hediye ile anlatılması böylelikle olmaktadır.

  1 Yumurta Kutusundan Gül Süsleri ile Ayna Hazırlanması.

  kendin yap ev süsleri

  Evde ufak süs objeleri nasıl yapılabilir. El ile yapılacak milyonlarca süs eşyası ve ev malzemesi yer almaktadır. Kimi fikirler ise kırk yıl düşünülse akla gelmeyecek cinstedir. Bunlardan biri de yumurta kabının kullanılarak ayna yapılmasıdır. Hatta bu ayna modeli bir hayli havalı gözükmektedir. Çoğu kimse bu tip malzemelerden böylesi bir armağanın nasıl çıkarıldığına fazlasıyla şaşırmaktadır.

  kendin yap ev süsleri

  Böylelikle bir ev süs eşyası yapmak bir hayli kolaydır. Yumurta kabının resimde görüldüğü gibi çıkık olan kısımları ayrı olarak kesilmeli ve gül şekli için ayrılmalıdır. Bunun için en lazım araç ise makas olmaktadır. Daha sonraysa sunta ve ayna gereken malzemeler içerisinde söz konusudur. Belirli ölçülerde ebatlarda bir sunta üstüne daha ufak ebatlarda ayna yapıştırılmadır. Ayna ile sunta içerisinde süs için belirli miktarda boş alan kalmalıdır. Resmi takip ederek ne denilmek istenildiği anlaşılabilir. Sonrasında gül şekli için kesilen karton parçaları istenilen renge boyanarak birer birer aynanın etrafı bunlarla çevrilebilir. Kısa vakit içinde bu ufak ev süs eşyası bitecektir. Bittiğinde ise çıkan netice karşısında şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz.

   

  2 Enteresan Anahtarlık Dizaynları

  kendin yap ev süsleri

  Her daim için enteresan hediyeler güzel hediyelere göre daha fazla ilgi çekmektedir. Bu sebeple ev süsleri için enteresan tasarım fikirleri ve süslemeler değerlendirilebilmektedir. Çoğu kimse hediye seçerken de bu taktiği kullanırlar. Hoşlandığı kişiyi hem hayrete düşürmek hem de sevindirmek için ona bir hayli enteresan hediyeler vermekte ve karşısındaki insanı fazlasıyla böylelikle sevindirmektedir.

  kendin yap ev süsleri

  Ev için ufak süs objeleri konularında 2 fikir olarak bir hayli enteresan bir model yer almaktadır. Evde yer alan ya da dışarıdan temin edilebilecek eski çatal ve kaşıklardan epeyce havalı görünüme sahip olan çağdaş anahtarlıklar hazırlanabilir. Birçok evin girişinde kapının yanında anahtarlık bulunur ve ev halkı eve girdiğinde es geçmeden anahtarları buraya asarlar. Buraya asmak içerisinde aksesuar olmalıdır. Dışarıdan almayı düşünmeyerek evde kolay adımlar ve neşeli bir biçimde bu anahtarlıklar yapılabilmektedir. En başta eski çatal ya da kaşıklar bulunmalıdır. Kaç adet anahtarlık yapılabilecek ise ona göre bulunuz. Sonrasında bunların montajı için farklı form ve modellerde tahta parçaları elde edilmelidir. Resimde görüldüğü gibi bu tahta parçaları güzel bir biçimde boyanmalı ve istenilen kıvama getirilmelidir. Bu her şeyi ile el emeği süs eşyası yapan kişinin beklentilerine bağlı bir durumdur. Istenilen renge kolaylıklla getirilerek üstüne çatal ya da kaşık güzel bir biçimde resimde görüldüğü gibi yapıştırılmalıdır.

  3 Su Şişesi ile Dekoratif Ev Süsü Saksı Hazırlanması.

  kendin yap ev süsleri

  Saksı çiçekleri evi süsleyen en özel canlılardan birisi olmaktadır. Çiçekler kadar bunların dikildiği saksılarda mühimdir. Bilhassa ev içinde saksıda çiçek yer alıyor ise eve ve dekorasyona yakışacak tipte bir hayli çok sayıda saksı türleri değerlendirilmeli ve uygulanmalıdır. El emeği ufak ev süsleri için milyonlarca fikir yer almaktadır.

  kendin yap ev süsleri

  Su şişesinden saksı hazırlanması birçok kimsenin aklına gelebilecek bir fikir değildir. Hem de böylelikle güzel bir dizayna sahip bir saksıdan bahsediyoruz. Güzel ve evin rengine uyumlu olan bir çiçek ve buna bir hayli güzel hazırlanmış ve el ile yapılmış olan bir saksı bir hayli çok sayıda yakışacaktır. Pet şişeyi resimde görüldüğü gibi kesmeniz gerekiyor. Daha sonraysa form vermek dilediğiniz tipte yünlü ve biraz kalın ip ile arada boşluk bırakmadan pet şişeyi sararak pet kısımlarını kapatınız. Isterseniz rengarenk ve değişik tipte iplikler seçilebilir. Veya çok değişik renklere boyanabilir. Işlem bu kadar hızlı ve kolay bir biçimde gerçekleşmektedir.

  4 Rendelenmiş Dekoratif Ev Süsü Mumlar

  kendin yap ev süsleri

  Evini süslemek ve kendi beğenilerine göre havalı bir görüntü kazandırmak isteyen kişi sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Dahası bunları elleri ile yapmak isteyen kişilerde yer almaktadır. Bu sebeple bu kişiler el emeği ufak ev süsleri araştırması yapmakta ve uygulamaya çalışmaktadırlar.

  kendin yap ev süsleri

  El emeği ufak süs objeleri içinde enteresan fikirlerde yer almaktadır. Enteresan fikirler her daim daha fazla dikkat çekmekte ve en fazla tercih edilenlerden olmaktadır. Enteresan fikirlerin içerisinde en ilgi çekici olanlarından biriside başlıkta söz konusudur. Rendelenmiş mumları duyan pek olmamıştır. Rengarenk kokulu ve bir o kadarda değişik dizayna sahip mumları rendeleyerek bir bardak ya da kavanozda toplayabilir ve odanıza şahane bir görüntü kazandırabilirsiniz. Ev süsleri için faydalanılabilecek en özel ve en yaratıcı fikirlerden birisidir. Ancak rendelenmiş mumların güzel durması için güzel ve havalı bir bardak seçilmelidir. Özelliksiz ve kolay su bardakları kullanmanın hiçbir anlamı yoktur.

  5 Kâğıtlar ile Duvar Süsleri.

  kendin yap ev süsleri

  Bir ev için yapılacak en özel ve en ufak süsler için kâğıtlar seçilebilir. Kâğıtlar ile bir hayli kısa vakit içinde yuvanızın duvarını süsleyebilir ve çok güzel bir görüntü gerçekleştirebilirsiniz. El emeği ufak ev süsleri için bu tip kâğıtlar ile yapılacak bir hayli çok sayıda fikir yer almaktadır. Bununla ilgili olarak bilhassa hayvan figürleri kullanılmaktadır. Çocuk odası süslemeleri ve dizaynları için bu tip ikonlar fazlası ile tercih edilmekte ve bir hayli güzel neticeler alınmaktadır.

  kendin yap ev süsleri

  Resimde görüldüğü gibi kuş figürleri ağaç figürleri ve buna benzer birçok biçimde kâğıtlar ile süsler yapılabilmektedir. Hayal gücüne yönelik olarak bu fikirler geliştirilebilir ve çok daha güzel ikonlar elde edilebilir. Bu süslemeler yaş günü sürprizleri ve kutlamaları içerisinde bir hayli uygun olabilmektedir.

   

  6 El Emeği Tavan Süsleri.

  kendin yap ev süsleri

  El emeği süsler hediye için bir hayli güzel tercih olabilir. Çoğu kimse hoşlandığı insanlar için bu tip el emeği hediyelere yaparak bu kişileri çok fazla mutlu etmeyi başarmaktadır. Insanlar fakat çok hoşlandığı kişiler için bu tip uğraşlara girmektedir. El emeği ufak ev süsleri anneler kız arkadaşlar ya da sevilen tanıdıklar için hediye olarak verilebilir. El emeği süs objelerini hediye olarak vermeyi düşünüyor iseniz ne yapacağınıza karar vermeli ve yapacağınız şeyin güzel olması için özen göstermeniz olmalıdır. Ilk tercihiniz tavan süsü olabilir. Resimde görüldüğü gibi bir el emeği süs eşyası yaparak bunu sevdiğiniz kişiye hediye olarak verebilirsiniz. Bu o kişi için büyük bir olasılıkla alınabilecek en özel hediyeler içerisinde yer almaya başlar.

  kendin yap ev süsleri

  Resimde görünen tavan süsünü yapmak için küçük tefek süs objeleri ve yumuşak top şeklinde bir sünger ya da benzeri malzemeye gereksinim vardır. Bu malzemenin etrafına süs yapılabilecek ve güzel bir hale getirilecektir. Resimde kullanılan malzemelerden değişik ve daha zarif malzeme kullanılabilir. Daha farklı renkler hoşunuza gidiyor ya da hediye vereceğiniz kişi daha farklı renklerden oluşuyor ise buna göre malzemeler kullanarak yapabilirsiniz.

  7 El Emeği Kapı Süsleri

  kendin yap ev süsleri

  El emeği yapılacak bir hayli güzel süslerden biriside kapılar için olanlardır. Kapı süsleri birçok evin kapısında kullanılmakta ve bir hayli güzel bir görüntüye neden verebilmektedir. Birçok kapı süsü el ile hazırlanabilir. Ayrıca hazır satışı yapılan süslerden çok daha güzel modeller dahi, el ile hazırlanabilir. Bunun için doğru süs tercihi ve biraz el yeteneği olmalıdır. Bu tip kapı süsleri en yakın arkadaşlara hediye içerisinde bir hayli uygun olabilir. Yakın arkadaşlar dostlar sevgililer ve ayrıca akrabalar için fazlası ile güzel bir hediye alternatifi olacak. El emeği olması armağanı güzel yapan en mühim özelliğidir. Bir armağanın el ile yapılması çaba gösterilmesi o armağanı ve veren kişiyi güzelleştiren en mühim ayrıntısı olmaktadır. Armağanı alan kişide ona ne kadar kıymet verildiğini böylelikle anlar ve bu durumdan bir hayli mutlu olmaktadır.

  kendin yap ev süsleri

  El emeği kapı süsü yalnızca hediye için değil hatta kendi yaşadığınız mekanda de kullanabileceğiniz bir hayli güzel ve mini bir süs nesnesidir. Kapıyı güzelleştirmenin daha eve girmeden dikkat çekmenin en özel yöntemlerinden birisidir kapı süsleri kullanmak. Bu kapı süsleri üstünde istenilen form ve ikonlar tercih edilebildiği gibi yanı sıra anlamlı yazılarda yazarak misafirlere güzel imajlar oluşturulabilir.

  8 El Emeği Avizeler

  kendin yap ev süsleri

  Evi güzelleştiren en mühim ayrıntılardan bir tanesi iç kuşkusuz avizelerdir. Avizeler son yıllarda bir hayli çok sayıda satın alınmaktadır. Bundan böyle tüm evlerde bu tip özel yapılmış ve güzel görüntüler sunan avizeler satın alınmaktadır. Her ne kadar hazır birçok tasarımda ve şıklıkta avizeler olsa da el emeği avizelerde bir hayli tercih edilmekte ve güzel görünebilmektedir. El emeği bir avize yapmak gerçekte görüldüğü kadar güç değildir ve küçük tefek yardımlar ile rahatlıkla yapılacak düzeydedir. El emeği avize için en başta yukarıda güzel bir tasarım örneği yer almaktadır. Bunun için kavanoz ya da benzeri bir biçimde cam malzeme kullanılabilir. Cam olması çok önemlidir. Devamlı ışık yanacağından ısıdan etkilenmeyen bir malzeme kullanılmalıdır. Gereken malzemeler duy elektrik kablosu matkap ve gereksinim duyulan süs malzemeleri. Duy kavanozun tabanına sabitlenmeli ve kavanozun tabanından kablonun geçebilmesi için bir delik açılmalıdır. Resimde her şey net bir biçimde gözükmektedir. Birde kavanozu tavana sabitlemek için ayrı bir ip ya da aparat kullanılmalıdır. Elektriğe bağlanan tel ile tavanda tutunması bir hayli tehlikeli olacak. Tercih edilen kavanozlar istenilen biçimde ya da adette olabilir. Ihtiyaca göre boyanabilir ya da farklı efektler dahi verilebilir. Bu tip el emeği ev süsleri evi bir hayli değişik göstermekte ve bir çaba olduğunu somut olarak koymaktadır. Hatta böylelikle bir avizeyi dışarıdan almak bir hayli güçtür. Eşi emsali olmayan ve el yapımı ile yapılmış bir avizeyi kendi yaşadığınız mekanda kullanmanın lezzeti bir hayli başka olacak.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.