Kendin Yap Öğretmene Kolay El Yapımı Hediyeler

Kendin Yap Öğretmene Kolay El Yapımı Hediyeler

  Öğretmenler mum gibidir, kendileri tükense de etraflarında bulunan kişilerin aydınlatmaya devam eder. Kendilerini bizleri aydınlatmaya adamış bu güzel insanlar için ne yapılırsa az kalır. Onlara bu olağanüstü emeklerinden dolayı teşekkür etmek için onlara yalnızca öğretmenler günüde değil yılın her günü hediye alabilirsiniz. El yapımı hediyeler manevi değeri yüksek olması nedeniyle her zaman daha etkileyici olmuştur. El yapımı hediyeler, onlara kendimizden bir şeyler kattığımız için daha güzel olacaktır. Değerli öğretmeninize manevi bir hediye vermek ve bu hediyenin manevi bir değer taşımasını istiyor iseniz sizler için hazırlanan kendin yap öğretmene kolay el yapımı hediyeler listemize bir göz atmalısınız.

  ‘Bizi Büyüttüğün İçin Teşekkürler’ Notlu Çiçek Saksısı

  öğretmene pratik hediyeler

  Ailemizden sonra büyümemizde ve kişiliğimizin oluşumunda en çok rol alan kişiler öğretmenlerimizdir. Değerli öğretmenlerimiz tıpkı bir fidanı yetiştirmek için suladığımız gibi bizleri de bilgi, birikim ve deneyim gibi oldukça değerli olan şeyler ile sulamaktadır. Sizler de ona bu emeklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorsanız ona kendin yap öğretmene kolay el yapımı hediyeler arasında bulunan ‘Bizi büyüttüğün için teşekkürler’ notlu çiçek saksısını yapabilirsiniz. Bu hediyeyi yapmak için ihtiyaç duyacağınız materyaller üzerine yazı yazabileceğiniz bir saksı, saksının içerisine yerleştirmek için isteğinize göre bir çiçek, tebeşir ve biraz toprak olacaktır. Saksıya öncelikle üzerine tebeşir ile ‘Bizi Büyüttüğün İçin Teşekkürler’ notunu ya da farklı bir not yazmalısınız. Sonra seçmiş olduğunuz çiçek türünü toprağı koyduktan sonra toprağın içine yerleştirin. Saksının ağız kısmına göze hoş görünmesi için tebeşir ile cetvel çizebilirsiniz. Bütün bu işlemler sonrasında çiçeği sulayın ve öğretmeninize vermek için artık hazırdır.

  El Yapımı Kitap Ayracı

  öğretmene el yapımı hediye

  Öğretmenlerimiz bizlere her daim kitap okumamız gerektiğini, kitapların bizler için en iyi arkadaş olduğunu hatırlatırlar. Bizler de onlar için küçük, basit ama el yapımı olduğu için değerli olan ayraçlar yapabiliriz. Bu ayraçları yapmak için ihtiyacımız olan malzemeler; karton, renkli kalemler ve makastır. Kendin yap öğretmene kolay el yapımı hediyeler arasında bulunan bu kolay ayraçları yapmak için öncelikle daha önceden almış olduğunuz kartonu kitap ayracı boyutunda kesmelisiniz. Hediye etmek istediğiniz sayıda karton keserek üzerine ister renkli kalemleri kullanarak, ister normal kalem kullanarak öğretmeninizin hoşuna gidecek alıntılar bularak yazabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak ayraç üzerine dekoratif amaçlı desenler de çizebilirsiniz. Bu el yapımı hediye ile öğretmeniniz size her bulduğu fırsatta hatırlattığı kitap okumayı kendisi de yapacak ve bunu her yaptığında sizin ona özel olarak yapmış olduğunuz ayracı görecektir.

  El Yapımı Resimli Çakıl Taşları

  öğretmene el yapımı hediye

  Kendin yap öğretmene kolay el yapımı hediyeler, öğretmeniniz için dekor amaçlı olabilir. Bu dekoratif amaçlı yapılan el yapımı hediyeleri isterse okulda isterse evde kullanabilmeli. Bu el yapımı resimli çakıl taşlarını yapmadan önce öğretmeninizin sevdiği şeyler hakkında bilgiler edinmelisiniz. Bunun amacı öğretmeninizin bu resimli çakıl taşlarını her gördüğünde gülümsemesine sebep olabilmesidir. Bu el yapımı hediyeyi yapmak için mağazalar, online alışveriş siteleri ya da dışarda bulabileceğiniz çakıl taşları almalısınız. Çakıl taşlarının sayısı tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Alacağınız çakıl taşları üzerine çizim yapabilecek kadar düz olmalıdır. Çakıl taşlarını aldıktan sonra oluşturmak için istediğiniz resim için boya türleri gerekiyor. Bu malzemeleri edindikten sonra geriye öğretmeninizin seveceğini düşündüğünüz resimler çizebilirsiniz.

  El Yapımı Dünya Küresi

  öğretmene el yapımı hediye

  Öğretmenlerimiz dünyamızı güzelleştiren, her zaman dünyamıza katkıda bulunan ve hatta dünyamızın temellerini atan değerli varlıklardır. Bizler de öğretmenlerimizin dünyasına az da olsa güzellik ve değer katabilmek için bazı şeyler yapabiliriz. Kendin yap öğretmene kolay el yapımı hediyeler arasında bulunan el yapımı dünya küresi için tahmin edeceğiniz üzere bir dünya küresine ihtiyacınız vardır. Bu dünya küresinin boyutu üzerine yapmak istediğiniz dekorlara bağlı olarak değişebilir. Bir dünya küresi aldıktan sonra üzerine çizim yapabilmek ya da yazılar yazabilmek için dünya küresinin zaten üzerinde bulunduğu haritaları kapatmak için boya türlerini iyi seçmelisiniz. Üzerine öğretmeninizin hoşuna gideceği çizimler yaptığınız taktirde el yapımı hediyeniz hazırdır.

  El Yapımı Tatil Çantası

  öğretmene el yapımı hediye

  Bizlere bir şeyler katabilmek için sıkı çaba harcayan öğretmenlerimiz için kendin yap öğretmene kolay el yapımı hediyeler arasında onları rahatlatacak bir hediye olan el yapımı tatil çantası yapabilirsiniz. Bu tatil çantasını yapmak için ihtiyaç duyacağınız malzemeler; isteğe bağlı olarak değişiklik gösteren kumaş türü, makas, dikiş ipi ve dikiş iğnesidir. Almış olduğunuz kumaşı çanta halinde dikmelisiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra öğretmeninizin yazın tatilde kullanacağını düşündüğünüz malzemeleri bu çantanın içine yerleştirebilirsiniz. Bu hediyeyi dönem sonunda öğretmeninize vererek yaz tatilini daha rahat ve sizin emeğiniz olan bir hediye ile geçirecektir.

  Kalemlerden Vazo

  öğretmene el yapımı hediye

  Öğretmenler için kendin yap öğretmene kolay el yapımı hediyeler arasında bulunan hediyeler çoğunlukla öğretmenlerin okulda sıkça kullanıldığı malzemelerden oluşuyor. Bu hediyeler onların mesleği hakkında olduğundan dolayı onlara her zaman sizleri hatırlatacaktır. Kalemlerden vazo hediyesini yapmak için vazoyu kendiniz de yapabilir ya da bir vazo alabilirsiniz. Eğer kendiniz yapacak iseniz kalın karton alıp bunu istediğiniz vazo şeklinde kesin ve birleştirin. Daha sonra vazonun etrafına yetecek kadar kurşun kalemler alın. Bu kurşun kalemleri vazonun etrafına güçlü bir yapıştırıcı ile yapıştırın. Bu vazonun içine istediğiniz çiçek türlerini yerleştirin. Bu işlemler sonrası el yapımı kalem vazosu öğretmeniniz için hazırdır.

  Acil Tatlı Kutusu

  öğretmene el yapımı hediye

  Herkes tatlı şeyler yemeyi çok sever. Tatlı şeyler yemek kişiyi rahatlatır. Rahatlamaya en çok ihtiyacı olan kişiler de öğretmenlerimizdir. Kendin yap öğretmene kolay el yapımı hediyeler arasında bulunan en tatlı hediye şüphesiz acil tatlı kutusudur. Çünkü okulda bir çok öğrenciye bir şeyler katabilmek amacı ile her gün çok sıkı çabalar harcarlar. Bu olağanüstü çaba zaman zaman onları da yorabilmektedir. Yoruldukları zaman onları sadece görmeleri bile mutlu edebilecek olan bir tatlı şöleni hazırlayabilirsiniz. Bu acil tatlı kutusu içine öğretmeninizin yemekten en çok haz ettiği çikolataları koyabilirsiniz. Bu kutuyu hazırlarken öğretmeninizi mutlu edecek şeyler de yazabilirsiniz. Öğretmeninize bu tatlı hediyeyi yapmak oldukça basit.

  ‘Hayatımıza İzler’

  öğretmene el yapımı hediye

  Öğretmenlerimiz bütün öğrencilerin hayatına güzel izler bırakmaktadır. Bizler de öğretmenlerimizin hayatına kendi izlerimizi bırakabiliriz. Bu izleri bırakabilmek için sizinle birlikte sınıf arkadaşlarınız da bu kendin yap öğretmene kolay el yapımı hediyeler kategorisinde bulunan bu hediyeyi yapmak için yer alabilir. Bu el yapımı ‘hayatımıza izler’ hediyesini yapmak için renkli kartonlara ihtiyacınız vardır. Sınıfta bulunan bütün arkadaşlarınızın el izlerini kartonlara çizip kesmelisiniz. Kestikten sonra daha büyük tercihen mukavva karton üzerine kesilen el izlerini yapıştırın. El izlerine sahip öğrenciler kendi el izlerinin üzerine öğretmenleri hakkında olan düşüncelerini yazabilir. Böylece manevi değeri yüksek bir el yapımı hediye olacaktır.

  Öğretmeninize Özel Bardak Kılıfı

  öğretmene el yapımı hediye

  Öğretmenlerimiz okulda çoğu zaman bir şeyler içerler ve kendilerine ait bardakları vardır. Bu bardaklar için öğretmeninizin adını üzerine diktiğiniz bir kılıf hazırlayabilirsiniz. Kendin yap öğretmene kolay el yapımı hediyeler arasında yapımı oldukça basit olan bu hediye için bir kumaş parçası, dikiş ipi ve iğnesi gerekiyor. Üzerine dekoratif amaçlı desenler de dikebilirsiniz.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.