Kendin Yap Organizer

el yapımı organizer

Kendin yap organizer önerileri ile evinize şıklık ve düzen katacak modeller için vereceğimiz önerilere bayılacaksınız. Bu basit ve zahmetsiz öneriler odanıza ve evinize düzen katarak eşyalarınızın daha toplu görünmesini sağlayacaktır. Evinizde bulunan eşyalar ile hazırlayabileceğiniz organizer modelleri sizlere masrafsız ve çok kullanışlı ürünler elde etmeyi sağlayacaktır ve bu ürünleri hediyelik olarak da hazırlamanız mümkündür.

Sevdiğiniz kişilerin özel günleri için tasarlayacağınız organizerler son zamanların en ilginç hediyesi olamaya adaydır. Evde kendi başınıza yapmanız hiçte zor olamayacaktır. Oldukça zahmetsiz ve kolay bir şekilde elinizde bulunan malzemeler ile organizer yapabilirsiniz. Birkaç temel adımı bulunan bu tasarımlar oldukça dikkat çekecek hediyelikler arasında olacaktır. Eşyaların hepsinin bir arada ve düzenli bir şekilde bulunmasını sağlayan bu organizer çeşitlerine hep birlikte bakalım.

Origami ile Organizer Tasarlama

Hediyelik organizer tasarımı yapabilmeniz için çok fazla şeye ihtiyacınız olmayacaktır. Origami ile organizer tasarlamak istiyorsanız en başta ihtiyaç duyacağınız şey, kare şeklinde olan renkli kağıtlardır. Origami bir katlama sanatı olduğu için kağıtları belirli kurallara göre katlayarak organizer haline getirmelisiniz. Satın alacağınız renkli kağıtlar oldukça ekonomik olacağından elde edeceğiniz organizer de hem ilginç bir hediye olacaktır hem de oldukça kullanışlı olmasından dolayı hediyeyi verdiğiniz kişi tarafından çok beğenilecektir. Kağıtları dilediğiniz renkte kullanabilirsiniz fakat kağıtların renkli olması tasarımınızı daha güzel gösterecektir. Alacağınız renkli kağıtları 5-15 şeklinde keserek tasarım haline getirebilmeniz daha kolay olacaktır. Bu yüzden kağıtları belirtilen ölçüde keserek katlama yapmalısınız.

Kağıtların hepsini belirlediğiniz ve iç içe geçirilecek şekilde katlamalısınız, özellikle ölçüleri çok iyi ayarlamalısınız, yanlış kestiğiniz kağıtları kullanmamalısınız. Daha sonra tüm kağıtları aynı şekilde katlayarak birbirinin içerisine geçirmelisiniz. Organizer tasarımları arasında yapımı en eğlenceli olan organizer origami ile olandır hem renkli oluşu hem de kağıtları kolayca şekillendirebilmeniz sizin için de oldukça kolay olacaktır. Bu nedenle origami ile organizer tasarlama, tercihleriniz arasında en üst sırada yerini almalıdır. Bu işinizi daha kolay hale getirerek, güzel bir hediyelik yapmanızı sağlayacaktır. Kesinlikle önceliği origami ile tasarlayacağınız organizerlere vermelisiniz bu size zaman kazandırarak güzel bir hediye tasarlamanızı sağlayacaktır. Renkli görüntüsü ile herkesin dikkatini çekmeyi başarabilecek düzeyde bir hediye olacaktır.

Filografi ile Organizer Tasarımı

İlginç hediye fikirleri arasında en başta yer alan hediyelerden biri de tabii ki organizerlerdir. Aslında ilginç olduğu kadar da kullanışlı olan bu organizerler, kişilerin düzenlerini sağlayabilmeleri için çok anlamlı hediyelerdendir. Kişi ister evinde isterse de araba veya iş yerinde de kolaylıkla kullanabileceği bu organizerleri oldukça ilginç ve işe yarar bulacaktır. Böylelikle, organizerler tavsiye edilebilecek hediye fikirleri arasındadır. Filografi ile organizer tasarlamak hem ilginç hem de oldukça modern bir görüntü oluşturacaktır. Kesinlikle denenmesi gereken organizerlerden biri de filografi ile olandır. Filografi ile organizer tasarımı yapmak oldukça zahmetsiz ve ekonomiktir. Tercih edilebilir hediyelerden biri olan organizerler, seçiminize göre süslenerek hediye edilebilir.

Organizer yapımı fikirleri arasında en ama en ilginç olan filografi ile tasarlanan organizerlerdir. Bunun için gerekli olan şeylerden biri düz bir tahtadır, bu tahtaya çiviler çakarak, renkli ipleri bu çivilere istediğiniz şekilde bağlayabilirsiniz. Hediyeyi vereceğiniz kişi ile çekilen fotoğraflarınızı, kıskaçlar ve mandallar yardımı ile bu iplere asın, oldukça modern bir görüntü oluşturarak hem organizer tasarlamış olacaksınız hem de çok anlamlı bir hediyeyi ellerinizle yapmış olacaksınız. Tabloya ekleyeceğiniz fotoğrafların hepsinin aynı boyutta olmasına dikkat edin bu görüntünün çok daha iyi olmasını sağlayacaktır. Hediyeyi vereceğiniz kişiyi bu ilginç tasarımlı organizer ile hem şaşırtacak hem de çok mutlu edeceksiniz. Dilerseniz bu organizeri duvara asarak da dekor edebilirsiniz.

Kot ile Organizer Tasarlama

Tasarlayacağınız el yapımı organizer çeşitlerinden biri de kot ile yapılmaktadır ve bu tasarım oldukça ekonomiktir aynı zamanda da fazlasıyla ilginç bir organizerdir. Daha önceden çok fazla yapılmış olmayan bir organizer tasarımıdır. İster çalışma alanınıza isterseniz de evinizin bir köşesine yerleştirebileceğiniz bu organizerler tasarım açısından da kişiye büyük keyif vermektedir. Dolayısıyla bu organizerleri tasarlamak ve hediye etmek, hediye ettiğiniz kişiyi şaşkına çevirecek ve çok farklı bir hediye hissi uyandıracaktır. Kesinlikle klasikleşmiş hediyelerin dışına çıkmaya başarmış bir hediye olan kot ile organizer tasarlama hem hazırlayan kişiye hem de hediyeyi alan kişiye büyük keyif verecektir. Oldukça farklı görünen bu organizer, tercih edilmesi gereken en güzel organizer çeşitlerinden biridir.

Yapmanız gereken şey, giymediğiniz ve eski bir kotunuzun cebine kasnağı geçirerek düzenli bir şekilde kalıp çıkarmanız daha sonra elde ettiğiniz bu cep, sizin organizeriniz olmuş olacaktır. İster birkaç cep ile birleştirerek tasarlayın isterseniz de tek başına tasarlayın. Fakat kendinizi için tasarlıyorsanız kesinlikle tek cep kullanmanız yeterli olacaktır. Eğer hediyelik olarak tasarlayacaksanız, birden fazla kotunuzu keserek cepleri birbirine bağlayabilirsiniz. Ev için verilebilecek en güzel dekorasyon önerileri arasında cep ile tasarlanmış organizerler de verilebilir, bu organizerler oldukça şık ve modern bir görüntü oluşturacaktır. Bu tasarımların dekorasyon olarak kullanılması da mümkündür. Bu yüzden tasarım yaparken hediye edeceğiniz kişinin zevkine göre tasarımınızı şekillendirmelisiniz, zevkine uygun olması daha çok işine yarayacaktır.

Keçe ile Organizer Tasarlama

Organizer tasarlama belki de dünyanın en keyifli işlerinden biridir, çünkü bir şeyler düşünebilmek, fikir yürütmek ve sonucunda bir şeyler üretmek oldukça tatmin edici bir histir. Sevdiğiniz biri için hediye tasarlamak ve bunu kendi ellerinizle yapmak oldukça anlamlı olacaktır ve hediyenin kıymetini arttıracaktır. Bu yüzden organizer hediye etmeyi düşündüğünüz biri için, organizeri kendi ellerinizle fikir yürüterek hazırlamanız daha da kıymetli olacaktır. Bu bir ev hediyesi olabilir, doğum günü hediyesi olabilir, bundan dolayı el yapımı olması çok daha önemlidir. Hediyenin kendisine özel tasarlandığını bilmesi, hediye verdiğinizi kişiyi çok mutlu edecektir. Mümkün olduğunca, bu tarz hediyeleri evde kendinizi tasarlamaya özen göstermelisiniz. Bu durum sizin fikirlerinizin gelişimi için de oldukça faydalı olacaktır.

İlginç hediyeler kategorisinde de yer alan bu  organizerler için çok fazla para harcamanıza gerek yok oldukça ekonomik bir şekilde tasarlanabilen bu organizerler sizi hiçbir konuda zorlamadan hediye hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Özellikle hediyenin el emeği olmasına özen gösteriyorsanız, en ok tercih etmeniz gereken kategori ilginç hediyeler kategorisinde seçeceğiniz organizer tasarımları olabilir. Bu hediyeler hediye vereceğiniz kişiyi şaşırtırken aynı zaman da mutlu etmeyi de başarabilecek nitelikte hediyelerdir. Kesinlikle tercih etmeniz gereken hediyeliklerden biri organizerlerdir, bunun sebebi de hem kendi elinizle ekonomik bir şekilde hazırlamanız hem de sıradan hediyelerin dışına çıkmanızdır.

Keçe ile organizer tasarlamak zannettiğinizden daha kolay bir yöntemdir. Üstelik bu yöntem oldukça minimalisttir. Fazla para harcamadan en hesaplı şekilde organizer elde edebilmek veya hediye hazırlamak için oldukça faydalı bir yöntemdir. Hediye fikirleri arasında, en kolay yapılabilen ve tercih edilen yöntem keçe ile hazırlanan yöntemdir. Kalın keçe satın alarak, üzerine kenarları 20 cm olacak şekilde üçgen çizmelisiniz. Daha sonra, oluşan sivri uçları keserek, kesilen yerlerin kenarlarını ip yardımı ile dikmelisiniz. Üçgen şeklinde oluşan organizerler günlük takılar için oldukça kullanışlı organizerlerden biri olacaktır ve tasarlanması da diğerlerine göre daha kolay olan bu yöntem günlük eşyalar için vazgeçilmez bir organizer olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir