Kişiye Özel Spor Ayakkabısı Nasıl Yapılır?

el yapımı kişiye özel spor ayakkabı

Yaz mevsimlerinin en fazla tercih edilen ayakkabılarından biride şüphesiz bez kumaş ayakkabılardır. Hafif oluşları sebebi ile rahat hareket kabiliyeti sağlamaları ve nefes alan bez kumaştan imal edildiği içinde ayaklarda yaz aylarında meydana gelen terleme ve kötü koku olayının da önüne geçilmiş olur. Bu sebeple yaz mevsimlerinin en değişmez ayakkabı tercihlerinin başında bez kumaşlardan yapılmış ayakkabılar gelir dersek abartmış olmayız. İşte bugünkü yazımızın konusu da bu bez ayakkabılarınız ile ilgili olacak. Son derece sade ve basit görünen beyaz bez ayakkabılarınıza değişik bir tarz katmak ve kişiselleştirmeye ne dersiniz? Kendi belirleyeceğiniz şekiller ve boyayacağınız renkler ile o sadelik abidesi bez ayakkabılarınız bu yaz sokaklarda cıvıl cıvıl görünecekler. Dilerseniz hazırlayacağınız bu ayakkabılar ile sevdiklerinize benzersiz bir sürpriz yaparak hediye edebilirsiniz. En çokta böyle kişiselleştirilmiş bir spor ayakkabılardan bir çift hazırlayarak sevgiliye de orijinal bir hediye hazırlamış olursunuz. Bu projemizi hazırlamak gözünüzü korkutmasın Zira Bol resimler eşliğinde, Adım adım yapım aşamalarını anlattığımız Kişiye özel Spor ayakkabısı nasıl yapılır? Yazımızı okuduktan sonra sizde çok kolay bir şekilde bu rengarenk ayakkabılardan hazırlayabilirsiniz. Bu projemiz sizde heyecanlandırdı ise hadi bakalım yaz bitmeden ve hiç vakit kaybetmeden bu orijinal görünüme sahip spor ayakkabılarından hazırlamaya başlayalım. Her zaman olduğu gibi yine öncelikle bu harika projeyi gerçekleştirebileceğiniz malzemeleri sizlere sıralayalım.

el yapımı kişiye özel spor ayakkabı

Bu proje için gereken malzemeler.

1. Beyaz bez ayakkabı
2. Kumaş boya kalemi
3. Kurşun Kalem
4. Kurdele

Malzemelerimiz işte bu kadar. Gördüğünüz gibi malzeme sayısı bakımından kendin yap projelerimize göre oldukça az sayıda malzeme ihtiva eden bir proje. Spor ayakkabısı olarak Beyaz Bez kumaşa sahip herhangi bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Bunun için herhangi bir marka yazmamıza gerek yok. Piyasada malumunuz olduğu üzere çok değişik fiyat aralıklarında tercih edilebilecek beyaz renkte spor ayakkabıları mevcut. Bunlardan bütçenize uygun herhangi bir markayı tercih ederek Kişiye özel Spor ayakkabısı projemizi hazırlayabilirsiniz. Yine renkli marker tarzında kumaş boyalarda zanaat malzemelerinin satıldığı marketlerden ya da internet üzerinden sipariş vererek satın alabilirsiniz.

el yapımı kişiye özel spor ayakkabı

Çizim konusunda yeteneğiniz var ise herhangi bir yardımcı araca ihtiyaç duymadan ve hayal gücünüzü özgür bırakarak, istediğiniz şekil ve desen çizebilirsiniz. Ancak çizim konularında hiç becerim yok, çöp adam bile çizemem diyenlerdenseniz üzülmenize gerek yok! Kopya kağıtlardan veya karbon kâğıdı diye kırtasiyelerden satın alabileceğiniz bir kâğıdın üzerine her türlü deseni kopyalayarak ayakkabı yüzeyine aktarım yapabilirsiniz. Bu yöntemi zaten bilmeyen yoktur.

el yapımı kişiye özel spor ayakkabı

 

Kurşun kalem vasıtası ile yumuşak eskiz çizgileri ile oluşturduğunuz desenlerinize şimdi siyah marker kalem ile kontur vermeye ve dış hatlarını belirginleştirme başlayabilrisiniz. Bir çift ayakkabının ikisinide aynı desenlerde oluşturabileceğiniz gibi dilerseniz her bir tekini farklı desenlerde de oluşturabilirsiniz…

el yapımı kişiye özel spor ayakkabı

Şimdi sıra bu projemizin en eğlenceli kısmına geldi. Eğlenceli diyoruz, zira şimdi ortaya çıkardığınız desenlerin içini rengarenk boyama zamanı! Ne kadar çok renk ile boyarsanız o kadar capcanlı bir ayakkabı ortaya çıkarmış olursunuz. Renklendirmeyi tamamladığınızda, geleneksel ayakkabı bağcıkları yerine bu defa bu ayakkabılarınıza daha çok canlılık katacak renkli kurdelelerden istifade edebilirsiniz. Bu şekilde daha etkileyici sonuçlar elde edebilirsiniz. Nasıl sizce de öyle görünmüyorlar mı?

el yapımı kişiye özel spor ayakkabı

Ve işte Final. Son derece sıra dışı ve havalı rengarenk bir çift ayakkabılarınız oldu! Artık çevrenizdeki birçok kişinin imrenerek, hatta kıskanarak bakacağı son derece orijinal ayakkabılara sahipsiniz. Eminiz ki bu ayakkabıları giydiğinizde birçok kişinin “Bunları Nereden aldın? ““Kaça aldın?” gibi sorularına muhatap olacaksınız. Böylesi havalı ayakkabıları nasıl sahip olduğunuzu anlatmak veya anlatmamak tamamen size kalmış:) Ama bize sorarsanız bu güzellikleri sevdikleriniz için de hazırlayarak harika bir sürpriz yapabilirsiniz. Örneğin bu ayakkabılar kardeşiniz için harika bir doğum günü hediyesi olabileceği gibi, sevgiliniz için Sevgililer Günü hediyesi ya da arkadaşınız için de yine güzel bir doğum günü hediyesi olabilir. Artık bu ayakkabıları nasıl değerlendireceğiniz size kalmış. Bu yazımızda son derece renkli ve orijinal görünen çiçekli böcekli harika rengarenk ayakkabıları nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Umarız bu yazımızdan memnun kalmışsınızdır. Bir sonraki el yapımı sürpriz ve hediye anlatımında daha görüşmek dileğiyle Kalın sağlıcakla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir