Kız Arkadaşınız İçin El Emeği Hediyeler

Kız Arkadaşınız İçin El Emeği Hediyeler

  Kız arkadaşınızı mutlu etmek adına, illa ki bir mağazaya giderek ona özel bir hediye almanıza gerek yoktur. Elbette ki, zaman zaman alınan hediyeler hem ilişkinizin daha mutlu bir şekilde devam etmesi konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Ancak, bu hediyeleri hazır almak yerine, kendiniz bir hediye yaparak da kız arkadaşınızı fazlası ile mutlu edebilirsiniz. Bunun için de karşınızda birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Örnek verecek olursak, en basit hali ile kız arkadaşınıza bir mektup yazabilir ya da aşağıda belirteceğimiz gibi, kız arkadaşınıza el emeğiniz ile yapacağınız birçok hediye ile onu mutlu edebilirsiniz. Buna göre; kız arkadaşa el yapımı hediyeler konusunda şu alternatiflerden bahsedebiliriz.

  Kız Arkadaşa Ahşap Mektup

  kız arkadaşa el emeği hediyeler

  Kadınlar, çoğu zaman maddi karşılığı olan hediyelere fazlası ile değer veriyor gibi görünse de, aslında maddi değeri neredeyse hiç olmayan ama manevi değeri fazla olan hediyelere çok daha fazla mutlu olmaktadırlar. Bunun en güzel örneklerinden birisi de, sevgiliniz için biraz zaman ayırarak yapacağınız ahşap levha üzerine yazılmış bir mektuptur. Ahşap levha üzerine yazılacak olan mektup için ihtiyacınız olan malzemeleri şu şekilde belirtebiliriz.

  • Sevgilinizin isminin baş harfine uygun olarak kesilmiş ahşap bir levha.
  • Levhanın mektup yazılacak yüzeyini belirgin hale getirmek adına kullanacağınız beyaz ahşap boyası ve kolay boyama yapabileceğiniz fırçalar.
  • Mektup yazacağınız yönün diğer tarafına yapıştırmanız için sevgiliniz ile çekindiğiniz fotoğraflar.
  • Fotoğrafları yapıştırabilmek için ağaç tutkalı.

  Yukarıdaki malzemeleri tamamladıktan sonra, sizler de yukarıdaki resimde olduğu gibi, sevgilinize özel bir hediye yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak levhanın bir yüzünü boşluk kalmayacak şekilde beyaz renge boyamanız gerekmektedir. Bunun ardından da, beyaz bölge kuruduktan sonra, sevgiliniz için güzel sözler, ona karşı hissettikleriniz ve onu mutlu edeceğini düşündüğünüz herhangi bir sözü yazabilirsiniz. Yazma işlemini tükenmez bir kalem ile yapmak yerine, fosforlu kalemler ile yapmanız daha doğru olacaktır. Bu bölümü tamamladıktan sonra da, levhanın diğer yüzüne sevgiliniz ile çekindiğiniz resimleri, görselde görüldüğü gibi yapıştırabilirsiniz. Hazırlayacağınız bu hediyeyi, sevgilinizin tercihine göre duvara asabilir ya da doğrudan özel bir köşede muhafaza edebilecektir.

  Kız Arkadaşa Özel Bilezik Yapmak

  kız arkadaşa el emeği hediyeler

  Çiftler çoğu kez yaşadıkları anları ölümsüzleştirebilmek adına fotoğraf çekinmektedirler. Bundan dolayı, kız arkadaşa hediye el yapımı konusunda, çekinmiş olduğunuz bu fotoğraflardan biraz daha yararlanabilirsiniz. Bilindiği gibi kadınlar, bileklik ve bunun gibi aksesuarları takmayı çok severler. Bundan dolayı, hem onu mutlu edebilecek hem de gün içerisinde kullanabileceği özel bir bileklik yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, fotoğrafçılar ya da dijital atölyeler ile görüşme yapmaktır. Sizler resimleri seçtikten sonra, reklamcılar ya da fotoğrafçılar ile görüştüğünüzde, aşağıdaki görselde olduğu gibi, kısa bir sürede özel bileklik yaptırabileceksiniz.

  Çok düşük bir maliyet ile yapabileceğiniz bu bileklik için aynı zamanda QR kod tasarımı da yapabilirsiniz. Bilindiği gibi uygulamalar üzerinden, QR kod kullanarak çok özel sonuçlar elde edilebilmektedir. Eğer vaktiniz varsa ve sevgiliniz için bir video hazırlayabilirseniz, telefonundan QR kodu tarayarak bu videoya erişebilmesini de sağlayabilirsiniz.

  Kız Arkadaşa Özel Mutluluk Yolu Halı Yapımı

  kız arkadaşa el emeği hediyeler

  Çok fazla alışık olmasak da, artık alışılmışın dışına çıkarak sevgilinizi mutlu etmenüz mümkündür. Başlıktan da anlaşılacağı üzere, şimdi de sevgilinize özel bir halı yapımından söz edeceğiz. Burada kesinlikle sıfırdan bir halı dokuma işleminden bahsetmiyoruz. Burada sizin yapacağız, tamamen siyah bir halı üzerine, bazı özel işlemeler yapacağınız bir halı hazırlamaktadır. Bunu da aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

  Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi, aslında basit görünen ama yazılar ile süslemek dikkate alındığında da büyük emek ve zamanın bu hediye için gerekli olduğu anlaşılacaktır. Öncelikle, bu hediyeyi hazırlayabilmek için ilk yapmanız gereken, metrelerce uzunluğunda bir siyah halı bulmaktır. Bu kesinlikle size maliyet yaratmayacak ve çok uygun fiyatlardan bu halılardan bulabileceksiniz. Ardından hazırlamanız gereken hediye için doğrudan kalemlerinizi almaya başlayabilirsiniz. Burada, kumaş için özel olarak üretilen kalemlerden faydalanabilirsiniz.

  Eğer halı bulmakta zorlanmışsanız, halı yerine bir ferman da hazırlayabilirsiniz. Bunun için metre ile alabileceğiniz bir karton bulmanız yeterli olacaktır. Ardından da bu kartonun iç yüzeyine gelecek şekilde, kız arkadaşınıza söylemek istediklerinizi kaleme alabilir ve güzel bir şekilde de yazmaya başlayabilirsiniz. Burada, ince kağıda sevgiliniz ile çekilmiş olan resimleri çıkararak da, hediyenize eklemelerde bulunabilirsiniz.

  Kız Arkadaşınıza Özel Kupa Bardak Yapımı

  kız arkadaşa el emeği hediyeler

  Kız arkadaşa el yapımı hediyeler konusunda, kupa bardaklardan da destek alabilirsiniz. Bilindiği gibi reklam ajanslarına ya da fotoğrafçılara gittiğiniz zaman, bardağa doğrudan baskı yapabildiklerini görmektesiniz. Ancak, bu artık klasik bir hediye olacaktır. Bundan dolayı, kendi kupa bardağınızı kendiniz yapabilirsiniz. Çok kısa sürede yapabileceğiniz bu hediye için, fosforlu kalemlere ve iki adet de beyaz renkte ve üzerinde herhangi bir desen olmayan kupa bardaklarına ihtiyacınız olacaktır.

  Yukarıdaki görseli baz alarak, öncelikle kupa bardaklarını eşit bir şekilde yan yana koymanız gerekmektedir. Kupa bardaklarını resimdeki gibi yan yana koyduktan sonra ise, isterseniz resimde olduğu gibi birbirini tamamlayan bir çizim yapabilir isterseniz de tamamen sözler ile ona güzel bir kupa bardağı armağan edebilirsiniz. Oldukça dikkat çekici ve el emeğinin de ön planda olduğu bu hediye için tek dikkat etmeniz gereken şey, kalemlerinizin kalitesidir. Eğer kaliteli bir kalem almazsanız, bu durumda bardağın ısınması ile birlikte mürekkep akacak ve tüm emekleriniz boşa çıkacaktır. Ancak, özel üretim ve ısıya dayanıklı kalemler tercih ederek, sizler de daha kaliteli hediyeler ortaya çıkarabilirsiniz.

  Kahve Sever Kız Arkadaşınıza Özel Bir Sürpriz

  kız arkadaşa el emeği hediyeler

  Bir kahve, çoğu zaman tüm yorgunlukları giderebilmektedir. Ancak, bu hediyemiz için bir kahveye değil, kadınların en çok sevdiği kahve markalarından birkaç ambalaja ihtiyacınız olacaktır. Bu kahve ambalajları ile ne yapılacağına gelirse de, doğrudan makyaj malzemelerinden yola çıkabilirsiniz. Kadınların hayatlarında her zaman için önemli bir yere sahip olan makyaj, burada sizin en önemli silahınız olacaktır. Ambalajın içerisine kız arkadaşınızın en çok sevdiği ürünlerden alıp koyabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki görsel sizlere örnek niteliğinde olacaktır.

  Yukarıdaki görselde olduğu gibi hazırlık yapabilir ve bunu da doğrudan hediye edebilirsiniz. Ancak, aynı ambalaj için biraz daha ileri gidebilirsiniz. Eğer çok fazla kahve tüketen bir kız arkadaşınız varsa, ona kahvenin zararları ile ilgili kısa bir not yazarak ambalajın dışına yapıştırabilir ve kutunun içerisine de yüzlerce not yazabilirsiniz. Küçük küçük kağıtlara notlar yazarak, her sabah bu notlardan bir tanesini alarak okumasını isteyebilirsiniz. Genellikle bu tarz hediyelerde bir yılı tamamlayacak şekilde yani 365 adet not yazılmaya çalışılmaktadır. Ancak, illa bu kadar fazla not yazmanıza gerek yoktur. Bunun yerine, daha az sayıda ama daha değerli notlar da yazabilirsiniz.

  Kız arkadaşa el yapımı hediyeler konusunda hem anlamlı hem de kısa sürede hazırlanabilecek olan bu hediyeyi, aynı zamanda sevdiğiniz arkadaşlarınız için de yapabilirsiniz. Her ne kadar sıradan görünse de, manevi açıdan karşınızdaki kişide çok önemli bir yer edinecektir.

  Kız Arkadaşa Özel Taş Süslemesi

  kız arkadaşa el emeği hediyeler

  Taşlar her ne kadar sıradan ve özensiz görünse de, çoğu zaman dikkat çekici olabilmektedir. Örneğin, bir sahilde yürürken kumların arasında dikkat çeken beyaz bir taş, diğer taşlardan kendisini ayırt etmeniz konusunda yeterli olmaktadır. Aynı zamanda, büyük ve düz taşlar da çoğu zaman dikkat çekici olacaktır. Sizler de bu taşları kolay bir şekilde elde edebilir ve sevgiliniz için çok özel hediyeler ortaya çıkarabilirsiniz. Burada illa ki büyük taşlar seçmenize de gerek yoktur. Küçük taşlar toplayarak her taş için ayrı bir söz yazabilir ya da süsleme yapabilir, bunları da bir sepet içerisine koyarak kız arkadaşınıza hediye edebilirsiniz.

  Yukarıdaki resimde bulunan boyama ve yazı fontları size örnek olabilir. Bunun yanı sıra, yukarıdaki görselde, oldukça büyük bir taş görmektesiniz. Burada, boyama işlemi yaparken ona söylemek istediğiniz temel sözü yazabilir ve diğerlerinden bir adım daha öne çıkarabilirsiniz. Ayrıca, en başta da belirttiğimiz gibi, küçük taşlar seçerek bunları süsleyebilir, güzel sözler yazabilir ve bunları da sepet haline getirebilirsiniz. Sepetin en üst kısmında ise en dikkat çeken taş olması için en büyük olanı seçmeniz gerekmektedir.

  İlaç Kapsüllerinden Özel Bir Hediye

  kız arkadaşa el emeği hediyeler

  İlaç kapsülleri ile güzel bir hediye yapmak, birçok kişinin aklına gelen bir durum elbette değildir. Ancak, internet üzerinden alacağınız boş ilaç kapsülleri ya da evinizde bulunan ilaç kapsüllerinin içerisindeki ilaç tozlarını çıkararak, çok özel bir sevgili hediyesi hazırlayabilirsiniz. Burada, hazır ilaç kapsülleri aldığınızı varsayalım. Oldukça küçük boyutta olmalarına rağmen bu ilaç kapsüllerinin içerisine güzel birer not yazabilir ve sevgilinizden de canı sıkkın olduğunda, mutsuz olduğunda ya da her sabah uyanır uyanmaz bir tane kapsülün içerisini açarak yazanları okumasını isteyebilirsiniz. Öncelikle belirtmeliyiz ki, ister hazır kapsül isterseniz de normal ilaç kapsüllerini boşaltın, bu hediye hem zamanınızı alacak hem de sizi biraz yoracaktır. Ancak, kız arkadaşa el yapımı hediyeler konusunda bu seçimi yaptığınız zaman karşınızdakine ne kadar değer verdiğinizi bir kez daha gösterecek ve onun çok fazla mutlu olmasını sağlayacaksınız.

  Yukarıdaki görsel, aslında yapacağınız hediyenin son aşaması olacaktır. İnternet üzerinden hazır kapsüller sipariş ettiğiniz zaman aynı zamanda birer de kutu sizlere gönderilecektir. Bu kutuların üzerine hazır çıkartmalardan yapıştırabilir ya da bu hediyenize siz birer isim verebilirsiniz. Ancak hediyeyi yaparken çok dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunmaktadır. O da, ilaç kapsüllerinin suya ve neme karşı hassas olmasıdır. Eğer hediyeyi yaparken herhangi bir eldiven kullanmazsanız, bu durumda elinizde terleme veya nem artışına bağlı olarak kapsüllerin erimesi söz konusu olabilecektir. Bundan dolayı, eldiven kullanmanız ve kapsüllerin de herhangi bir su damlası ya da nem ile temas etmemesi gerekmektedir.

  Görüldüğü gibi, kız arkadaşa el yapımı hediyeler konusunda uygulayacağınız birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Sizler de kız arkadaşınıza bir farklılık yaşatmak istiyor, onun yıllar boyunca unutamayacağı bir hediyeye sahip olmasını istiyorsanız, bu hediye alternatiflerini kullanabilirsiniz. Bu alternatiflere ek olarak sizler de hayal gücünüzü kullanarak ekstra adımlar atabilirsiniz.

  Yapacağınız hediye ne olursa olsun, ister arkadaşınıza isterseniz de sevgilinize verecek olun, tamamen el emeği ile yapılacağından dolayı hediyenin anlamı hazır hediyelere göre daha fazla olacaktır. Bundan dolayı boyut, büyüklük ya da maddi karşılığı bir kenara bırakmalı, o an sadece hediye yapımına ve sonrasında karşınızdaki insanın ne kadar mutlu olacağına odaklanmalısınız.

  BENZER KONULAR

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.