Kıza El Yapımı Sevgililer Günü Hediyeleri

Kıza El Yapımı Sevgililer Günü Hediyeleri

  Kız arkadaşa el yapımı sevgililer günü hediyesi için birçok seçeneğiniz var. Hediye herkes için oldukça mutlu edici ve değer gördüğünü ifade eden ürünlerdir. Birine hediye almanın günü olmasa da ağırlıklı olarak doğum günü, yıl dönümleri, sevgililer günü gibi durumlarda hediye alınır. Hediyeler sevginizi göstermenin, değerini ifade etmenin en kolay güzel yoludur. Kadınlar için hediyenin önemi büyüktür. Kadınlar doğası gereği detaycı ve mükemmelliyetçidir. Söz konusu hediye olduğunda alternatif çok ama onu mutlu edecek hediye fikri epey zordur. Ama şunu da söyleyebiliriz ki bu zorluğun maliyetle hiç alakası yok.  Kadınlar maddi şeylerden çok manevi şeylere önem verirler. Yüzlerce liralık bir hediyenin yerine sizin hazırladığınız ufak bir yemek sofrasını tercih edebilirler. Bu nedenle hediye seçimlerinde onların kalbini tam 12′ den vurmalısınız. Bu nedenle size önerimiz, kız arkadaşa el yapımı sevgililer günü hediyesi olarak kendi fikirlerinizle bir hediye yapmanızdır. Şunu söylemeliyiz ki kadınlar erkeklerin bu tarz hediyeler yapabileceğine asla inanmaz. Erkeklerin bu tarz hediyeleri yapamayacağını düşünen kadınları şaşırtmaya ne dersiniz? Oldukça basit malzemeler ile kolayca yapabileceğiniz hediyelerle kız arkadaşınızın hem çok şaşırmasını hem de sizi takdir etmesini sağlayacaksınız. O zaman el yapımı sevgililer günü hediyesi kıza göre olan fikirleri sizin için derledik, işe ilk olarak okumakla başlayabilirsiniz.

  Sevimli Ayıcık ve Güller

  kız arkadaşa el yapımı sevgililer günü hediyesi

  Kız arkadaşa el yapımı sevgililer günü hediyesi için ilk fikrimiz bu şirin ayıcık hediyesidir. Hepimiz biliyoruz ki bütün kızlar peluş içeren hediyelere bayılırlar. Bazen bir sevimli ayıcık sizin sevginizi en güzel ifade ederek mutluluğunuzu katlayabilmenizin en güzel yolu olabilir. Yapımı oldukça kolay olan bu hediyeyle sevgilinizi mest edecek, sevinç çığlıkları atmasına neden olacaksınız. Bu hediyeyi yapabilmek gözünüzü asla korkutmasın. Kolaylıkla bulacağınız malzemelerle dakikalar içerisinde harika bir yapabileceksin. Bu sevimli ayıcığı yapabilmeniz için gerekli olan malzeme ve maliyet oldukça azdır. Bu hediye için öncelikle, istediğin ölçülere sahip dekoratif bir kutuya sahip olmalısın. Bu kutulara dekoratif ürünler satan her yerde rahatlıkla bulabilirsin. Bunun yanında dekoratif gülleri de birçok dekoratif ürünler satan yerler ya da çiçekçilerden alabilirsin. Tüm bunların yanında kutunun içine rahatlıkla sığacak boyutta peluş bir ayıcık almalısınız. Bütün bunlara sahip olduktan sonra dakikalar içerisinde hediyeniz hazır hale gelecek. Ayıcığın etrafına yerleştirdiğin güllerin arasına şekerleme ufak notlar ekleyerek de romantizmin seviyesini artırabilirsin. El yapımı sevgililer günü hediyesi kıza hediye ederek bu sayede emin ol günün sonunda kazanan sen olacaksın.

   

  Romantik Çiçek Kavanozu

  Kız arkadaşa el yapımı sevgililer günü hediyesi alternatiflerinden bir tanesi de romantik çiçek kavanozu hazırlamanızdır. Kadınların ne kadar çiçek sevdiğini artık hepimiz fazlasıyla biliyoruz. Çiçekler kadınlara olan sevginizi gösterebilmenin en güzel aracıdır. Sevgilinize çiçek hediye etmeniz onun kendini çok değerli hissetmesine ve çok mutlu olmasına neden olacaktır. Bu nedenle romantik çiçek kavanozu çok güzel bir hediye olabilir. Çiçek kavanozunu yapmak oldukça kolay ve basit bir işlemdir. Öncelikle işe uygun ebatlarda bir kavanoz edinmekle başlayabilirsiniz.

  Birçok kırtasiye de rahatlıkla bulabileceğiniz cam boyası ve fırça yardımıyla kavanozu hiçbir yer boyasız kalmayacak şekilde boyamalısınız. Bu işlemi iki kat üst üste yaparsanız daha iyi bir sonuç alabilirsiniz. Bu noktadan sonra daha ince uçlu bir fırça yardımıyla arklı bir cam boyası rengi seçerek İstediğiniz tüm kalp, harf gibi figürlerle kavanozu özenle boyamalısınız. Boyadığımız kavanozun ağız kısmında renklerle uyumlu bir kurdele de bağlayabilirsiniz. En son işlem ise, kavanozun içine beğendiğiniz çiçeklerle ilgili bir buket hazırlamanız olacak. İşte size kız arkadaşa el yapımı Sevgililer Günü hediyesi! Kız arkadaşınız bu evde karşısında gözyaşlarını tutamayabilir. En önemlisi size bir kez daha aşık olmasını sağlayacaksınız.

   

  Bir Kavanoz Aşk Çikolatası

  Kıza el emeği sevgililer günü hediyesi olarak bir kavanoz aşk çikolatası yapmaya ne dersiniz? Birçok kadının kurtarıcısı çikolatalardır. Mutluluğunda, hüznünde, hastalığında, sağlığında kadınların ilk arkadaşlardır çikolatalar. Peki siz olmadığınızda ona en iyi arkadaşını hediye etmek istemez misiniz? Ayrıca yedikçe Seratonin hormonu salgılayacağı için mutlu olacağının garantisini verebiliriz. Yapımı oldukça kolay olan bu hediyenin maliyeti de oldukça düşük. Bu hediye yapabilmenin Öncelikle uygun ebatlarda bir kavanoz bulmalı ya da almasınız. daha sonra kırtasiyeden yaldızlı cam boya ve 1 adet fırça almanız gerekir. Sonrasında bir karton ya da bir gazete yardımıyla 1 adet kalp figürü çizin ve kesin.

  Bu kalp figürünü uygun şekillerde kavanoza yapıştırın. İyice yapıştırdığımız kalp figürünün etrafından dikkat ederek yaldızlı cam boyasıyla boyamaya başlayın. Kavanozun her yerine boyadıktan sonra biraz bekletip üstüne bir kat daha cam boyası ile boyayın.  Boyamış olduğunuz kavanozu birkaç saat iyice kurumaya bırakın. Daha sonra dikkatli bir şekilde kalp figürünü kavanozun üzerinden kaldırın. İstediğiniz şık bir kurdeleyi kavanozun ağız kısmına fiyonk şeklinde bağlayın. Şekerlemeci dene aldığımızı rengarenk şekerleri kavanoza boşaltın. Şekerleri renkli seçmek görünüş açısından da hoş bir görünüm olacaktır. Kavanozun kapağını da kalan cam boyası ile boyadıktan sonra iyice kurutun ve ağzını kapatın. Artık el yapımı sevgililer günü hediyesi kıza hediye edebilmeniz için hazırdır.

   

  Kalpli Abur Cuburlar

  El yapımı sevgililer günü hediyesi kıza göre olan bir diğer orijinal fikir, kalpli abur cuburlardır. Bir kadını mutlu edebilmek için ona abur cubur alın. Yapımı oldukça basit olan bu hediye ile aşk tazelemeye ne dersiniz? Abur cubur yemek kadar zevk veren nadir birkaç şey vardır mutlu eden şu hayatta. Sevgilinizin sevdikleri leziz abur cuburları bir araya getirerek onu memnun edebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey sağlam bir kutu ya da sert köpüktür. Kutu ya da köpüğe kalp şekli verin. Köpük ile yapacaksanız köpükleri keserek yapıştırmalısın.

  Küçük kutuları birleştirerek yapıştırın ve kalp şekli verene kadar bu işleme devam edin. Sonra yapışkanlı kağıtları kullanarak oluşturduğunuz kalp figürünü kaplayın. Kapladığınız kalbi süslemek için yılbaşı süslerinden yararlanabilirsin. Kız arkadaşınızın sevdiği abur cuburları özenle kalp figürünün üzerine yapıştırın. Tüm figürü kapatacak kadar abur cubur yapıştırdıktan sonra kalbin eğik kısmından kalın kurdele ile fiyonk şeklinde bağlayın. Sonra aralara yılbaşı süslerini kullanarak daha süslü görünmesini sağlayabilirsiniz. Artık lezzetli bir kalbiniz hazır hale gelmiştir. Bu hediye ile, sevgilinizin gönlünü bir kez daha kazanacaksınız.

  Seni Seviyorum Çünkü Çerçevesi

  Kız arkadaşa el yapımı sevgililer günü hediyesi için bu çerçeve mükemmel olabilir. Kolay olması nedeniyle zorlanmadan rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu hediye karşısında sevgilinizin mest olmaması imkansız. Yapım da oldukça kolay olan bu hediye için öncelikle şık bir çerçeve seçmelisiniz. Sevdiğiniz çerçevenin ebatlarını belirleyin. Belirlediğiniz ebatlara göre bilgisayar yardımıyla bir “seni seviyorum çünkü” yazısı tasarımı yapın. Tasarım tamamen sizin zevkinize kalmış. Güzelce tasarladığınız bu yazının çıktısını almalısınız. Aldığınız çıktının üzerine cevap olarak onu neden çok sevdiğinizi açıklayan bir cümle yazın. Örneğin ; Seni Seviyorum Çünkü, sen benim hayatımın merkezisin.. Seni Seviyorum çünkü bu hayatta benim için herkesten önemlisin. gibi kelimeler yazarak onu mest edebilirsiniz. Bu çıktıyı çerçeveye özenle koyarak, güzel bir şekilde paket yapın. El yapımı sevgililer günü hediyesi kıza duygusal anlar yaşatacağının garantisini verebiliriz.

  Kalp Şeklinde El Emeği Yastık

  Kız arkadaşa el yapımı sevgililer günü hediyesi için sizin söyleyemediklerinizi söyleyen bir kalp yastık vermek istemisiniz? Birçok kadın güzel sözler duymaktan fazlasıyla hoşlanır. Kadının suyu ilgidir, sevgidir. Bu ilgiyi sıra dışı şekillerde göstermeniz sizin lehinize olacaktır. Bu hediyeyi oluşturmak için öncelikle onu ne kadar sevdiğinizi gösteren uzun bir mektup yazın. Mektup mu kaldı demeyin. Söz uçar, yazı hep kalır. Bu yüzden ona duygularınız açık açık ifade eden, verdiğiniz değeri anlatacak uzun bir mektup yazın.  Sonrasında dekoratif düz renk bir yastım bulun. Beyaz bu renk için oldukça iyi bir renk olabilir ancak alternatifler size kalmış. Keçe yardımıyla yastığın boyutlarını göz önünde bulundurarak kalp çizin. Çizdiğiniz kalbi kesin ve yastığa monte edin. Bu noktada dikmek daha iyi sonuç verecektir. Burada bir yakınınızdan yardım alın ve figürü dikin. İç kısmını mektubu monte edin. Yanına bir çikolata da eklerseniz sevgilinizden mutlusu olmaz. El yapımı sevgililer günü hediyesi kıza göre uygun olacak bu hediye sayesinde aşkınızı bir kez daha tazeleyin.

  Anı Kutusu , Sürpriz Resim Kutusu

  El yapımı sevgililer günü hediyesi için bir diğer orijinal fikir resim kutusu yapmaktır. Her kadın anılarıyla iç içe olmaktan hoşlanır. Ona mutlu olduğunuz, romantik dakikalarınız da ya da eğlencenin doruklarına çıktığınız farklı fotoğraflardan oluşan bir kutu hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için ahşap bir kutuya sahip olmalısınız. İşe öncelikle almış olduğunuz ahşap kutunun ölçüsünü belirlenerek başlayın. Oldukça uzun bir karton kesin. Kutunun ölçülerine göre fotoğrafları çıkarttırın ve bu fotoğrafları sırasıyla kartına yapıştırın. Yapıştırdığınız fotoğrafları bükerek diğer fotoğrafı yapıştırın. Üst üste gelen fotoğraf artık mükemmel bir anı olmak için hazırdır. Bundan sonra kırtasiyeden satın alabileceğiniz fırça ve ahşap boyası yardımı ile iç kısmını istediğiniz renge boyayın. Ahşap kutunun iç kısmını eskitme boyası ile boyayın. Bu renk olmasını istemezseniz seçeceğiniz farklı renklere de boyayabilirsiniz. Üst kısmına ister boya ile, ister normal kalem ya da lazer kalem yardımıyla baş harflerinizi yazın. Fotoğrafların ilk kısmını delgeçle delin kurdele ya da rafya yardımıyla bağlayın. Sevgilinizi fotoğrafları çekmeye başladıkça hepsi ardı ardına gelecek ortaya çok hoş bir görüntü çıkacak. Bu muhteşem hediye sayesinde aşkınızı ölümsüzleştirebilir ve anılarınızın ömür boyu sizinle olmasını sağlayabilirsiniz.

  Sizin için en bayan sevgiliye el yapımı sevgililer günü hediyesi hakkında farklı fikirler vermeye çalıştık. Şu unutulmamalıdır ki, emek harcanmış hediyelerin maddi bir karşılığı olamaz. Bazen manevi hediyeler, çok para vererek alacağınız hediyelerden bile kıymetlidir. Kadınlar farklı ve el yapımı olan manevi hediyelerden çok hoşlanırlar. Sevgilinize ayıracağınız birkaç saat, onun için vereceğiniz emek onları fazlası ile mutlu edecek ve çok duygulandıracaktır. Kadınlar sevgi ve ilgi ile kalbinde size olan aşkını büyütür. Onların yüzünde kocaman bir gülüş oluşturmak için çok büyük şeylerde yapmanıza gerek yok. Birkaç malzeme ile onların çok hoşuna gidecek el yapımı hediyeleri sayesinde çok mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz. El yapımı hediyeniz sayesinde ona olan sevginizi anlatabilecek, milyonlarca kişi arasındaki farkını ona hissettirebileceksiniz.

  BENZER KONULAR

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.