Kokulu Mum Nasıl Yapılır

kokulu mum nasıl yapılır

kokulu mum nasıl yapılır

Ev dekorasyonu ve aydınlatmada mumların yeri oldukça büyük! Artık mum kullanımı romantik akşamlar ile sınırlı değil! Ev dekorasyonları ve ev kokularında mumlar önemli bir role sahip! Son zamanlarda popüler mum çeşitlerinden olan kokulu mumlar pek çok kişinin dikkatini çekmekte! Peki, bu kokulu mumları dışarıdan satın almak yerine evde kendiniz yapmaya ne dersiniz? Evde kokulu mum nasıl yapılır, sizlere en detaylı ve resimli şekilde anlatacağız! İster kendinize ister sevdiklerinize kokulu mum tasarlayabilirsiniz! Sadece birkaç malzeme ile ortaya harika sonuçlar çıkartabilmeniz mümkün! Kendi elleriniz ile hazırlayacağınız bir hediye sevdiklerinizi daha özel kılar! Üstelik mumların üzerine yazdıracağınız ücretsiz çıkartmalar ile mumlarınızı daha güzel hale getirebilirsiniz! Ayrıca mumların güzel kokması için sizlere güzel tarifler vereceğiz! Mumları koyabilmek için mumluklarınız yok ise evdeki kullanılmayan birkaç kap kacaktan yararlanabilirsiniz! Böylece ortaya daha retro bir hava katmanız mümkün! Eski bir kase, çay bardağı veya mermer bir saksı neden olmasın? Şimdi sizlere evde kokulu mum nasıl yapılır gösterelim!

EVDE KOKULU MUM İÇİN MALZEMELER

• Mumluklar
• Soya balmumu
• Uçucu Yağlar
• Mum Parfümleri
• Fitil ve tutucu
• Dübel
• Tava

EVDE KOKULU MUM YAPILIŞI

Malzeme listesini hazırladıysanız kokulu mum yapılış aşamalarına geçebiliriz!

1. İlk olarak yapmanız gereken şey mum fitilini ayarlamanız! Fitili ihtiyacınız olandan daha uzun bir şekilde kesin! Bu sayede yerini sabit tutmanıza yardımcı olacak ve daha sonra kolayca düzeltebileceksiniz!

kokulu mum nasıl yapılır

2. Sıra geldi dübellere! Dübelleri bağlayın ve sonuna kadar tutarak deliğin yanlarını sıkıştırın, ardından fazla fitili alttan kırpın!

kokulu mum nasıl yapılır

3. Fazla iplikleri fitilin üst kısmından tutucunun etrafına sarın. Mumluğun ortasına yerleştirin ve düz bir fitil ile alt kısmına oturduğundan emin olmak için uygun bir şekilde ayarlayın.

kokulu mum nasıl yapılır

4. Şimdi sıra mumu oluşturmakta! Balmumunu eritin ve istediğiniz kokuyu ekleyin. Farklı kokular oluşturabilmek için farklı yağlar ve oranlara ihtiyaç duyabilirsiniz! Bu nedenle talimatlar için paketi kontrol etmenizde fayda var!

kokulu mum nasıl yapılır

5. Geldik son aşamaya! Balmumunu kaplara dökün ve fitilin merkezini belirleyin. Soğuması ve aynı zamanda sertleşmesi için bir kenarda bırakın!

kokulu mum yapımı

Ve artık mum yeteri kadar soğuk olduğu zaman etiketlerini yazdırıp mumun kenarına yapıştırabilirsiniz! Mumları etiketlendirmek için biz yapışkan kâğıt kullandık ancak güçlü bir tutkal ve kağıt da yapıştırmak için kullanabilirsiniz. Kokulu mum oluşturmak için gerekli olan tarifler;

Lavanta Kokusu İçin;

kolay kokulu mum nasıl yapılır

2 parça lavanta
3 parça vanilya

Vanilya Kokusu İçin;

evde kokulu mum nasıl yapılır

2 parça vanilya
1 kısım orkide

Manolya Kokusu İçin;

kokulu mum nasıl yapılır

3 parça vanilya
1 parça manolya

Ve kokulu mumlar hazır! En güzel etiketler ile mumların hangi esansa ait olduğunu kolaylıkla bulabileceksiniz! İyi günlerde kullanın! Ellerinize sağlık!

kokulu mum nasıl yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir