Kolay Yapılabilen Yılbaşı Hediyeleri

2017 yılına veda ediyor ve 2018 yılını karşılamaya hazırlanıyoruz. Peki kutlama için hediyeleriniz hazır mı? Bu yıl ne olursa olsun ama hediyem de el emeği olsun diyorsanız o halde sizlere fazlası ile yardımcı olacağımızı düşünüyoruz. Hem yaparken keyif alacağınız hem de karşı tarafa güzel bir anı olarak hediye vereceğiniz bu el emeği yeni yıl hediyeleri ile çok konuşuluyor olacaksınız. önemli olan pahalı bir hediye değil el emeği yılbaşı hediyeleri hazırlamanız olacak. Bizden fikir vermesi, el emeği hazırlayarak yapması sizden. İnanın her zaman para ile alınan hediyelerdense el emeği ile hazırlanan hediyeler gerçek seven için daha önem görür. Eğer verdiğiniz el emeği hediyesinin beğenilmesisini anlıyorsanız karşı tarafta olan değerinizi de kolaylıkla anlamış olursunuz. Ortaya güzel bir yeni yıl hediyesi çıkmasa bile emek vermeniz bile yeterli olmalıdır.

TAŞ SANATI. TAŞ BOYAMA

el yapımı yılbaşı hediyesi

İlk baktığınızda bunlar ne kadar harika ve ben kesin yapamam demeyin. Oldukça kolay ve yeteneğinizi ortaya çıkaran bir el emeği aslında. Elbette taş sanatı başlı başlına bir sanat ama kimse sizden harikalar yaratmanızı istemiyor ki? Siz elinizden gelenin en iyisini yağın yeter bizce. Eğer biraz zamanınız varsa taş boyama kurslarına da katılabilirsiniz ama bizce biraz yeteneğiniz varsa kendiniz de denemelere başlayabilirsiniz.

Malzemeler

Rahatlıkla dışarda bulabileceğiniz taşlar. Daha çok yassı ve biraz büyük olmasına dikkat ediniz. Aynı zamanda girintili çıkıntılı olmaması da işinizi kolaylaştırıyor olacak. Sizler aramaya başladıkça çok kolay bulabildiğinizi fark edeceksiniz. Farkındalık ile işiniz kolaylaşıyor olacak.

  • Taş kalemi ya da keçeli kalem
  • Alt zemini boyamak için beyaz boya
  • İnce uçlu fırça

Yapılışı:

Taşlar için kullanılan boyalar elbette farklı olabilir ama siz ilk etapta çok profesyonel olmayacağınız için elinizde olan boyalarda da yapabilirsiniz. Öne çıkan tek ayrıntı ince uçlu bir fırça bulmanız olacak. Zaten taş çok büyük olmadığı için ince çalışma yapmanız gerekecektir.

el yapımı yılbaşı hediyesi

Alt zemini beyaza boyadıktan sonra yeni yıl temasına uygun olarak taş boyamaya başlayabilirsiniz. İlk resim örneğimizde aslında desenlerin daha zor olduğunu söyleyebiliriz ama alt görselde göreceksiniz ki oldukça kolay birkaç hareketle güzel bir taş boyama örneği çıkarabilirsiniz. Hem de geyik görseli ile el yapımı yılbaşı hediyesi yapmış olacaksınız.

Bitirdikten sonra kurumasını bekleyiniz. Hatta birkaç hareket yaptıktan sonra hemen müdahale etmeden o kısımların da kurumasını bekleyebilirsiniz. Yine yaparken oldukça dikkatli olmalı ve ellerinizi kaymasını ya da titremesini engellemelisiniz. Ne kadar özenirseniz ortaya o kadar iyi bir iş çıkacaktır.

 

KEÇEDEN HEDİYELER

el yapımı yılbaşı hediyesi

El işlerini seviyorsanız o halde bu kez keçe ile yapılan tatlı yılbaşı süsleri yapabilirsiniz. Evde yılbaşı süsleri yaparak vereceğiniz hediyelerin üzerine yapıştırabilir ya da evde kutlama yapacaksanız ve bir çam ağacı var ise gideceğiniz kişiye hoş bir hediye olarak sunabilirsiniz. Üstelik yapımları hiç zor değil ve oldukça da keyifli. Yapmanız gereken sadece biraz temiz el işçiliği olacak o kadar. Kendin yap yılbaşı hediyelerini diyor ve keçeden Noel süslemeleri keçeden yılbaşı ağacı süslemeleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

 

Keçeden yeni yıl süsleri yapımı

el yapımı yılbaşı hediyesi

Bunun için farklı renklerden oluşan keçeler satın alabilirsiniz. Mutlaka kırmızı beyaz ve yeşil almaya gayret ediniz. Sadece bu 3 renkten bile zaten istediğiniz birçok figürü yapabileceksiniz. Kendiniz internetten alacağınız kalıplar ile de kolayca kalıp oluşturabilecek ya da kendiniz önce hafif çizerek sonra da kesebileceksiniz. Beyaz renkli bir ip ile kenarlarını diker içine de hafif bir elyaf koyarak en güzel kolay yapılabilen yılbaşı hediyesi alternatifini ortaya çıkarmayı başarabilirsiniz.

Keçe alımı yaparken kalitesine mutlaka dikkat ediniz. Kolayca tüylenen ve yıprananları değil, uzun kulanım imkanı veren hediyeleri seçin. Aksi halde emeğinize bile yazık olacaktır. El emeği hediyeler hazırlarken ürünleriniz ne kadar kaliteli olursa sizin de el işçiliğiniz o denli kolay ve güzel bir şekilde ortaya çıkacaktır.

 

İLLE DE DAHA ÇOK EMEK DİYENLERE

el yapımı yılbaşı hediyesi

Vereceğim hediye çok daha fazla emek içersin hatta onu sıcacık tutsun mutlu etsin derseniz o halde atkı ve bere örebilirsiniz. Havaların soğukluğu nedeni ile karşı tarafa verilecek en güzel yeni yıl hediyelerinden biri olacaktır. İsterseniz tamamen yeni yıl temalı olacak şekilde kırmızı yeşil ve beyaz olarak örebilir ya da istediğiniz ya da onun sevdiği bir renk ile örme işlemini yapabilirsiniz.

Bu hediye yine de çok alakasız kalıyor yani yeni yıl ruhunu yansıtmıyor derseniz o halde atkıyı ve bereyi ördükten sonra uçlarına dikmek için az önce verdiğimiz örnekte ki gibi keçeden yeni yıl süsleri yapabilir ve atkıyı hareketlendirebilirsiniz. Yalnız erkeklerin her zaman sade şeyler sevdiğine değinelim ve bizce evde yapılabilecek yılbaşı hediyeleri arasında en güzel alternatifin atkı ve bere ikilisini olduğunu tekrar hatırlatalım.

el yapımı yılbaşı hediyesi

Atkı yapılışının ise illa en zor modellerini seçmenize gerek yok. Önemli olan el emeği ile bir şeyler yapmanız. Bu sebeple bir düz bir ters model bile yeterli olacaktır. Yetersiz kaldığınız anlarda atkı yapım videoları zaten sizlere yardımcı olacaktır. Bir de yanınızda anneanne ya da babaanneniz varsa zaten sizden şanslısı yok demektir. Ama yine de dikkat edin bu sizin el emeğiniz olacak onların değil sadece işi en tecrübeli olanından öğrenmiş olacaksınız o kadar.

 

EV KAPILARINI SÜSLEMEYE NE DERSİNİZ?

el yapımı yılbaşı hediyesi

Gideceğiniz eve kendiniz ile zaten bir şenlik bir mutluluk götürüyor olacaksınız ama aynı zamanda onlara el emeğiniz olacak bir yeni yıl kapı süsü götürmeye ne dersiniz? Aslında hiç zor olmayan ve hatta çok keyifli bir şekilde hazırlanan bu yılbaşı temalı kapı süsleri bizce her ev sahibinin hoşuna gidecek. Bu hediyeyi evde kutlamaya gitseniz de gitmeseniz de hediye edebilirsiniz. Sonuçta her zaman kullanılabilecek ve harika bir hediye olarak kalacak. El yapımı yılbaşı hediyesi olarak alternatiflerin içinde.

el yapımı yılbaşı hediyesi

Görselde gördüğünüz gibi oldukça kolay. Yapmanız gereken sade hazır olarak da satılan yuvarlak ağaçlardan yapılmış kasnağı almanız. Birçok el işi zaten yerlerde kolayca bulunabiliyor. Onun üzerimi ister görsellerde ki gibi süslerseniz isterseniz de kendi zevkinize göre çiçekler ile, ya da yaptığınız başka el içi yılbaşı süslemeleri ile daha hareketli bir hale getirebilirsiniz.

el yapımı yılbaşı hediyesi

Hatta daha kolay olsun ben bu malzemeleri bulamam diyorsanız diğer örnekte olduğu gibi keçelerden de yapılan yılbaşı kapı süslerine de bakabilirsiniz. Onları da yapmak oldukça kolay olacak.

 

YENİ YIL SÜRPRİZ KAVANOZU

el yapımı yılbaşı hediyesi

Bu hediye size biraz klasik gelmiş olabilir ama inanın ki verilen kişiyi çok sevindiriyor. İçinde o yıl için hissettiğiniz temennileri yazabilir ya da onun güzel huylarını yani kısaca onun hakkında her şeyi küçük kağıtlara yazarak bu kavanozu koyup hediye edebilirsiniz.

BU ÜRÜNÜ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ >>

Toplamda 365 tane yazmanızın daha güzel olacağı bu sürpriz kavanoz hediyesi sayesinde her gün bir adet kağıt okuyacak ve günü bomba gibi geçmeye hazır olacak. Özellikle bu kişi sevgiliniz ise onun için çok daha heyecanlı olacağı kesin. Tabi hepsini meraktan oturup bir günde okumazsa.

Bizce hiçbir zaman modası geçmeyen bir yeni yıl hediyesi olacak. Sizin duygularınızı bir de yazılı olarak okuması ona ayrı bir mutluluk katıyor olacak. Yazım işi sizi biraz zorlayabilir ama zamana yayarak yaparsanız oldukça keyif alırsınız. Zaten söz konusu sevgiliniz olunca bence yazacak çok şey bulursunuz yanılıyor muyuz?

 

EL YAPIMI MUM VE SÜSLEMELERİ

el yapımı yılbaşı hediyesi

Yeni yıl hediye alternatiflerinin arasında bu kez mumlar yer alıyor. Yeni yılda zaten çok verilenlerin içindedir ama bizler sade sıradan olanla değil, sizin el emeğiniz olacak mum hediyeleri ile ilgileniyoruz. Gidip sadece düz bir şekilde alacağınız mumları kendiniz renklendirebilir ve süsleyebilirsiniz. Hem karşı tarafın çok hoşuna gidecek hem de el yapımı yılbaşı hediyesi olarak güzel bir seçenek olarak vereceksiniz.

BU ÜRÜNÜ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ >>

Bu konuda yardım alacağınız ürünler bir adet beyaz kalın mum ve Hint Kınası olacak. Çok ince bir şırıngaya doldurarak da mumun üzerini boyamaya başlayabilirsiniz. Bu elbette biraz el beceresi istiyor ama dilerseniz sizler çok daha basitlerini yapabilirsiniz. İsim baş harflerini yazabilir ya da farklı süslemeler yapıştırabilirsiniz. Örneğin bir miktar çakıl taşını ister boyayarak isterseniz de beyaz hali ile mumlara yapıştırabilir ve modern bir mum ortaya çıkarabilirsiniz.

el yapımı yılbaşı hediyesi

Ya da bir mumu alarak çubuk tarçınları etrafına yapıştırabilir ve sonrasında cam fanusun içerisine mumu yerleştirerek hediye verebilirsiniz. Oldukça güzel bir yılbaşı süsü olarak yerini alıyor olacak. Hem el emeği bir hediye vermiş olacak hem de uygun maliyetli bir seçenek tercih etmiş olacaksınız.

BİR SAKSI DOLUSU SEVGİ VE EMEK

el yapımı yılbaşı hediyesi

Bu yıl öyle çok da vaktiniz yoksa ve daha kolay el işleri ile bir hediye sunmak istiyorsanız o halde sizlere ilk önerimiz bir çiçek olacak. Peki çiçeğin neresinde kalıyor benim el emeğim diyebilirsiniz. Saksınızı daha özenli ve el emeği haline getirerek bunu sağlayabilirsiniz. Üstelik yapacağınız oldukça basit birkaç hareket olacak. Hatta saksınızı hazırladıktan sonra içine kendi istediğiniz bir çiçeği ekerek hediye etmeniz çok daha özel olacaktır bizce.

el yapımı yılbaşı hediyesi

Kolay yapılabilen yılbaşı hediyeleri alternatifine koyabilirsiniz. Hem el emeğiniz olacak hem de en zarif en naif hediyeyi karşı tarafa sunmuş olacaksınız.

 

EMEK DOLU SÜSLEMELER

el yapımı yılbaşı hediyesi

Ben bu yeni yılda çok daha emek dolu bir hediye vermek istiyorum diyorsanız o halde içine fotoğrafta koyabileceğiniz bir kalp çerçeve yapabilirsiniz. Örnekte görüldüğü gibi renkli kağıtları farklı şekillere sokarak süsleyebilirsiniz. Biz altına koyacağınız kağıdın kalın mukavva olmasını öneririz. Bu sayede kesip onun arkasında bir dengeleyici yaparak çerçeve gibi durmasını sağlayabilirsiniz. Bu el emeği yılbaşı hediyesi biraz zaman alacak olsa da bizce yaptığınıza değecek bir hediye olacaktır. Dolayısı ile de yavaş yavaş her akşam biraz yaparak ortaya çıkarabilirsiniz. Boyutunu ne çok küçük ne de çok büyük hazırlamanızı öneririz. Orta karar yani içine orta boy bir resmin sığacağı kadar yapacağınız ayarlama yeterli olacaktır. Hem güzel bir dekorasyon hediyesi olarak sunulacak hem de yeni yıla yakışır şekilde oldukça renkli bir seçenek olacak. Özellikle hep aynı hediyelerden sıkıldıysanız ve ben el emeği seviyorum o da seviyor derseniz el emeği çerçeve yapımı bizce yardımınıza koşuyor olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir