Kot Pantolondan El Yapımı Hediyeler

Kot Pantolondan El Yapımı Hediyeler

  Yine farklı bir dönüştürme, yenileme konusu ile birlikteyiz! Bugün sizlerle daha çok eski kot pantolonlardan neler yapabiliriz, ne gibi işlemler sonra el yapımı hediye projeleri hazırlayabiliriz gibi konularda incelemeler yapacağız. Kullanmadığınız kot pantolonlardan o kadar çok fazla ürün oluşacak ki bunu hayretler içinde izleyeceksiniz. Kot pantolonlar renkleri, yapıları ve türleri nedeniyle birçok ürüne dönüşebilmektedir. Bu yazımız da 10’dan fazla kot pantolon projesini incelemiş olacağız. Eminiz ki içerisinden kafanıza yatan birçok ürün olacaktır. Bununla birlikte atmaya kıyamadığınız ve dışarıda giyemediğiniz kot pantolonları çok güzel bir şekilde değerlendireceğiz! Sizlere kot pantolonlarınız ile hayal dünyanızı geliştirecek birçok ürün önerisi sunacağımız bu yazımız ile ağzınız açık ile işe hemen atılmaya başlayacaksınız! Yapımı çok kolay ve çok zor ürünler de var. Özellikle nakış-dikiş işlerinde tecrübeli okurlarımızın rahat edeceğini düşünüyoruz. Tecrübesiz okurlarımızın için de birçok ürün dönüştürme projemiz var. Hadi birlikte incelemeye başlayalım! İyi okurlar dileriz.

   

  1) DIY Kot Kapı Süsü

  eski kot pantolonlarından el yapımı hediyeler

  Görsel de görüldüğü üzere kot pantolonuz harika bir kapı süsüne dönüşebilir! Bunun için kullanacağınız bir kot pantolona ve üzerine süsler yapmak için fiyonklara ihtiyacınız var. Hepsi bu kadar! Öncelikle kullanmadığınız ve kapı süsü olarak kullanacağınız kotu veya kotları bir araya getirin. Kot pantolonları diyoruz çünkü isteyen 2 farklı renkten oluşan bir kapı süsü yapabilir. Bu daha farklılık katabilir. Daha sonra ise kot pantolonun bel çevresinden kapı süsü için kullanacağımız kısmı kesiyoruz. Fiyonklar ve benzeri kapı süsü şekilleri oluşturarak üzerine ilave süsler ekleyip kapımıza asıyoruz! İşte sadece bu kadar. Gelen misafirler bu el yapımı kapı süsünü çok sevecekler ve hayranlıkla bakacaklar.

   

  2) Piknik Örtüsü

  eski kot pantolonlarından el yapımı hediyeler

  Kot pantolon ile neler yapılmaz ki! Piknik örtüsüne ihtiyacınız varsa bunu denemelisiniz. Oldukça basit bir şekilde! Biraz dikiş-nakış işlerine aşina iseniz bunu rahatlıkla yapabileceksiniz. Öncelikle hangi renk bir piknik örtüsü kullanacağınızı belirlemelisiniz. Buna istinaden kot pantolonunuzu kesmeye başlayabilirsiniz. Ölçüleri ayarlamanın çok ama çok önemli olduğunu ve renk uyumu gerekliliğine mutlaka değinmek isteriz. Biraz el beceriniz ve bilginiz varsa kendi piknik örtünüzü çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

   

  3) DIY Jean Mini Çanta

  eski kot pantolonlarından el yapımı hediyeler

  Arka kot cebiniz hiç bu kadar kullanışlı olmamıştı! Güzel bir kesim ile dışarı çıkardığınız arka dış cebin üzerine güzel bir süsleme yapın ve yine aynı güzellikte çanta ipi! İşte aslında bu kadar kolay. Dikkat etmeniz gereken tek nokta arka cebin kesimlerini özenle yapmak. Kesim yaparken fazla veya az ölçüm yanlış sonuçlar doğurabilir. Bu arada kot pantolonunuz kullanılmadığı için cebin iç tarafı deforme olmuş olabilir. Mutlak suretle kontrolünü yapın, zira değerli eşyalarınız içinden düşmesin! Kesinlikle tavsiye ediyoruz. Özellikle yazın çok gözde olacak bu mini çantaya biz bayıldık!

  4) DIY Kot Bilezik

  eski kot pantolonlarından el yapımı hediyeler

  Son günlerde bileziklerin popülerliği hızlı bir şekilde artmaya başladı. Daha çok farklı bilezikler satışlara sunuldu. Biz de kot pantolonlardan bir de bilezik yapılmasını istedik. Üzerine farklı renkler ile işlemeler yaparak çok şirin bir bilezik yapabilirsiniz.

  5) DIY Kot Dantel Etek

  eski kot pantolonlarından el yapımı hediyeler

  Yenilenmeyi ve farklı bir ürüne dönüşmeye bekleyen kot pantolonlarınızı hazırlayın! Çünkü çok güzel bir dantel eteğe dönüşme vakitleri geldi. Üstelik yapımı oldukça basit. Etek boyunuzu kendinize göre ayarladıktan sonra pantolonun bel hizasından kesmek. Daha sonra ise etek boyunun bittiği yere dantel işlemesinin dikimini sağlamak. Tabi bu etek boyunun daha da uzamasına neden olacaktır. Daha öncesinde bunu hesaba katarak kesim yapmanız, dönülmez bir hatanın önüne geçmesini sağlayacaktır. Dantel modelinizden kesimler yaparak kendinize etek kemeri de yapabilirsiniz! Bu görsel de ki gibi harika bir eteğe dönüşmesini sağlar. Biz şahsen çok beğendik. Böyle bir etek yazın çok beğenilecektir.

  6) DIY Denim Önlük

  eski kot pantolonlarından el yapımı hediyeler

  Bir başka kot pantolon kullanım alanlarından birisi olan ‘’Önlük’’ ile beraberiz. Bahçeyle, evinizle uğraşırken mutlaka üstünüze lekeler; tozlar ve geçmeyen boyalar bulaşıyordur. Bunu önlemek için çok kolay bir çözüm var. Kullanmadığınız kot pantolonu önlük haline çevirerek bu eksikliği giderebiliriz. Yapmanız gereken sadece kot pantolonunuzun boyunu ayarlayarak kesim yapmak. Kesimi kendiniz yapabileceğiniz gibi bu işlerde daha başarılı bulduğunuz bir arkadaşınıza yaptırabilirsiniz. Kesim yaptıktan sonra kullanımında mutluluklar dileriz. Bu önlük ayrıca çok ama çok kullanışlı. Arka cepleri ön tarafta çok işinize yarayacak. Ayrıca pantolonlarınıza hangi işlerde kullanacaksanız o işle ilgili dikimler yaparak daha şirin hale getirebilirsiniz. Bu konuda geliştiriciliği sizin hamarat ellerinize ve güzel düşüncelerinize bırakıyoruz!

  7) DIY Denim Süslemeler

  eski kot pantolonlarından el yapımı hediyeler

  Daha önce ki ürünleri okuyarak bu noktaya ulaştıysanız bu süslemelere mutlaka tanık olmuşsunuzdur. Eğer ki daha önce ki kot ürünlerimizi incelemediyseniz mutlaka incelemenizi öneririz. Hem güzel fikirlerimizi kaçırmamış, hem bu ürünün ne kadar değerli olduğunu daha iyi anlamış olursunuz. Evet! Daha önce ki kullanımı olmayan kot pantolonları farklı ürünlere döndürdüğümüz konularda dilerseniz üzerlerine süslemeler dikip, yapıştırabileceğinizi söylemiştiniz. Bu süslemeleri de tabi ki biz yapabilirsiniz, yani sizler. Hem de çok kısa bir sürede. Yapımı oldukça basit. Pantolonunuzdan uygun boyutlar da kesimler yaparak bu işlemi bitirebilirsiniz. Yapmanız gereken görsel de ki gibi kesimler ve yuvarlamalar! Aslında sadece bu kadar. Tabi biraz daha değişiklikler yapabilirsiniz.

  8) DIY Kot Kumaş Sepet

  eski kot pantolonlarından el yapımı hediyeler

  Güzel bir ürün dönüştürme projesi ile devam ediyoruz. Kot kumaşlarımızdan kesimlerimiz ile bu güzel sepeti yapmak aslında çok kolay! Eğer ki biraz kesim-dikim işlerinden anlıyorsanız bunu yapmak fazla vaktinizi almayacaktır. Sepetin etrafını farklı bir kumaş ile görsel de ki ürün gibi dikerseniz daha da güzelleşeceğini düşünüyoruz bu ürünün!

  9) DIY Kot Portföy

  eski kot pantolonlarından el yapımı hediyeler

  Kullanmadığınız Kot pantolonlarınız ile ilgili daha bir sürü harika önerimiz var! Bunlardan birisi vazgeçilmezimiz olan Portföyler! Kot pantolonunuzun en beğendiğiniz kısmı kesip, uygun boyutlarda dikmeye başlayabilirsiniz. Ne kadar büyük bir portföy isteyeceğiniz size bağlı! Etrafına güzel desenli dikimler, süsler uygulayarak bu ürünü daha şirin bir hale getirmeniz mümkün.

   

  10) DIY Kot Korse

  eski kot pantolonlarından el yapımı hediyeler

  Sıra da Korse var! Birçok zamanlarımız da bizim kurtarıcımız olan bu ürünleri kendi elimiz ile yapmamız mümkün. Öncelikle temin ettiğiniz Korse iplerinin boyutlarını uygun olacak şekilde kesiyoruz. Daha sonra ise belimize uyum sağlayacak boyutta olan kot korsemizden açtığımız deliklerden geçirmeye başlıyoruz. İlk başlarda istediğimiz boyut, sıkılıkta olmayabilir! Dert etmenize gerek yok. Hafif dar-geniş olursa çözümü basit.

  11) DIY Kot Kaplı Kalem Kutusu

  eski kot pantolonlarından el yapımı hediyeler

  Sıra da Kalem Kutumuz var. Her evin olmazsa olmazıdır. Çünkü kalem vb. araçları en ihtiyacımız olduğunda bulmakta zorlanırız. Bunun çözümüne yetişen Kalem Kutularını artık kullanılmayan kot pantolonlardan yapmak mümkün. Oldukça basit ve pratik yöntemle! Öncelikle uygun boyutlarda bir konsere kutusu temin etmeniz gerekiyor. Bunun yerine kavanoz gibi ürünler de olabilir. Kutumuzu temin ettikten sonra etrafına önceden kesimlerini yaptığınız kotu pantolon parçalarını yapıştırıyoruz. Üzerine ise Kot parçalardan ek ilave kesimler yapabilirsiniz!

   

  12) DIY Denim Kot Çocuk Önlüğü

  eski kot pantolonlarından el yapımı hediyeler

  Çocuklarınızın çok beğeneceği bir Çocuk Önlüğü karşınızda! Ona güzel bir hediye olabilir, özellikle el yapımı olması da bu ürünü paha biçilemez kılıyor. Çocuğunuzun üstüne tam gelecek bir önlük için ölçümleri aldıktan sonra başlayalım kesim işlemine! Sadece boyun çevresi için biraz daha dikkatli kesim yapmanızı öneriyoruz, onun haricinde zorlayacak bir tarafı bulunmuyor. Ayrıca önlük önüne ilave süs, yazılar ile bu ürünü daha özel ve güzel kılabilirsiniz!

  13) DIY Eski Kottan Etek

  eski kot pantolonlarından el yapımı hediyeler

  Çok ama çok güzel bir Kot Etek modeli ile sizlerleyiz! Bu ürünü yapabilmek için öncelikli olarak eski veya kullanmak istemediğiniz bir kot (Bel çevresi size uygun) ve etek altı için kumaş dikimi! Kullanmadığınız kot pantolonunuzu cebinizin hemen alt kısmından düz bir şekilde kesiyoruz. Sonrasında ise eteğinizi tamamlayacak olan kumaşın dikimin işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Etek boyunuzun uzunluğunu ne kadar isterseniz ona göre ayarlayabilirsiniz, tercih sizin! Kemer kısmına ilave süsler ile ürünü daha da güzel hale getirebiliyoruz. İyi günler de kullanın, çok beğenileceğini biliyoruz!

   

  14) DIY Kot Peçeteler

  eski kot pantolonlarından el yapımı hediyeler

  Şirin, otantik ve gösterişli Peçeteleri artık yapmanız mümkün! Kullanmadığınız kot pantolonlardan harika peçeteleri oluşturmak sadece 2 dakikanızı alacak. Peçete boyutuna uygun bir kesim ile herkesin dikkatini çekeceği bu gösterişli Peçeteler masanızda ışık saçacak! İlgi çekici bir ürün kesinlikle.

   

  15) DIY Kot Halı

  eski kot pantolonlarından el yapımı hediyeler

  Belki de en uğraştırıcı, zaman harcayacak bir ürün. Ancak şu da bir gerçek ki sizlere bu yazımızda gösterdiğimiz tüm ürünler arasında belki de en çok beğenilecek, gözde olacak bir ürün. Çünkü halılar tüm misafirler tarafından dikkatli bir şekilde incelenir. Ve gerçekten evi gösteren ürün halılardır! O nedenle biraz daha uğraştırıcı olması size üzmesin. Yardım alarak daha hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz. Bu ürünü yapabilmek için 1’den fazla kot pantolona ihtiyaç duyabilirsiniz.

  eski kot pantolonlarından el yapımı hediyeler

  Sadece büyük bir halı gibi düşünmeyin. Dilerseniz banyo paspası olarak da kullanabileceğiniz bir ürün yapabilirsiniz. Geliştirmek sizin eliniz de! Kolay gelsin dileklerimizi sunup güle güle kullanmanızı dileriz!

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.