Kum Sanatı İle Paskalya Yumurtası Yapımı

Kum Sanatı İle Paskalya Yumurtası Yapımı

Kum Sanatı İle Paskalya Yumurtası Yapımı

Paskalya bayramı daha çok yabancılar tarafından kutlansa da ülkemizde de bazı kesimler tarafından uygulanmaktadır. Paskalya denilince akla gelen ilk şey Paskalya yumurtaları! Özenle boyanan paskalya yumurtaları eşe dosta armağan edilir. Böylece sizlere de arkadaşlarınız ile birlikte uygulayabileceğiniz harika bir DIY projesi ortaya çıkmış oldu! Kum sanatı ile paskalya yumurtası yapımı harika bir ev dekorasyonu projesi olabilir! Alışılmışın dışında boyayıp, süsleyeceğiniz Paskalya yumurtaları gören herkesin dikkatini oldukça çekecek! Evin içinde bir kavanoza bu yumurtaları yerleştirerek çok şık bir dekorasyon objesi oluşturabilirsiniz. Kum sanatını kullanarak Paskalya yumurtalarını boyamak çok eğlenceli olacak! Kum sanatı ile daha önce ilgilenmediyseniz hiç endişe etmeyin! Paskalya yumurtası boyama aşamalarını sizlere en ayrıntılı ve resimli bir şekilde anlatacağız! Vereceğimiz malzeme listesini hazırlayarak yapılış aşamalarına geçebiliriz! O halde ne bekliyoruz haydi kum sanatı ile paskalya yumurtası yapmaya!

KUM SANATI İLE PASKALYA YUMURTASI İÇİN MALZEMELER

• Sert haşlanmış yumurta
• Renkli kum
• Yapıştırıcı
• Küçük fırça
• Harf çıkartmalar

KUM SANATI İLE PASKALYA YUMURTASI YAPILIŞI

Kum Sanatı İle Paskalya Yumurtası Yapımı

Eğer malzeme listesini hazırladıysanız sıra geldi Paskalya yumurtalarını yapmaya!
1. İlk olarak yumurtaları iyice haşlayın ve semsert olmasını sağlayın! Paskalya yumurtalarının en büyük özelliği sert haşlanmış yumurtalar olmasıdır!
2. İkinci adımda yumurtaların üzerine hangi yazıyı yazacaksanız harfleri yumurtanın üzerine yapıştırın ve bir sonraki aşamaya geçin!

Kum Sanatı İle Paskalya Yumurtası Yapımı

3.Daha sonra yapıştırıcı ile yumurtanın üzerinde çizgi şeritler çizin. Renkli kumların güzel yapışabilmesi için bu aşama oldukça önemli! Bütün yumurtayı yapıştırıcı ile kapladıktan sonra fırça yardımı ile renkli kum ile kaplayın! Dümdüz çizgiler olmasına gerek yok istediğiniz gibi rastgele bu işleme tüm yumurta kaplanana kadar devam edin!
3. Geriye kaldı son adım! Yumurtanın kurumasını iyice bekledikten sonra ilk adımda üzerine yapıştırdığınız harf çıkartmaları kaldırın ve mesajınız ortaya çıksın!

Kum Sanatı İle Paskalya Yumurtası Yapımı

Ve bitti! Paskalya yumurtalarınız en güzel haliyle karşınızda! İyi eğlenceler!
NOT: Eğer renkli kum bulamazsanız beyaz kum alıp gıda boyasından birkaç damla kullanarak renklendirip öyle kullanabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir