Manevi Değeri Olan Hediyeler

Bizler için özel olan kişilere, çok fazla değer verdiğimiz için aldığımız hediyelerinde özel, kalıcı ve hediyeyi alan kişinin o hediyeye her dokunduğunda bizi hatırlmasını isteriz. Kıssadan hisse, vereceğimiz hediyenin maddiyatından öte, maneviyatının yüksek olmasını isteriz. Peki manevi değeri olan hediyeler nelerdir? Bu soruya verilecek birer zor ve kolay cevap var. Kolay olmasının sebebi, Normalde dışarıdan bakıldığında başkası için birşey ifade etmeyen ve sıradan olan birşeyin karşınızdaki kişiye verdiğinizde çok değerli bir eşya muamelesi görmesinden dolayı. Örneğin sevgilinizle sokakta yürürken kopardığınız bir çiçeği ona verdiğinizde onun için dünyanın en değerli hediyesi olabilir Ya da boş bir kağıda “seni seviyorum” yazıp verseniz dahi karşınızdaki kız arkadaşınızın kalbine gidebilecek bir cinste hediye olabilir.

Maneviyatı yüksek hediyelerin zor olan kısmına gelirsek; Size çok fazla anlam ifade eden bir hediye, bazen karşınızdaki kişiye hediye ettiğinizde iç dünyasında neler düşündüğü bilememenizden dolayı sizinle aynı hissi uyandırmayıp farklı hisler hissedebilir. Yani sonuç olarak, karşılıklı iki kişinin algıları hediyenin maneviyatı yüksek bir ürün olup olmayacağını gösterir. Bazen de şöyle bir durum söz konusudur, Siz dünyanın parasını vererek aldığınız bir hediye, karşı tarafta dalından koparılan bir çiçek kadar değerli olmayabilir.  Bu da tamamenin kişinin fikirleri ve hediye ye olan bakış açısıyla alakalı bir durumdur.

Şimdi asıl kısıma geldik, Hem unutulmayacak hemde manevi değerli olan bir hediye ne olabilir? Şimdi bu konu üzerine araştırmalarımı sizlere adım adım, madde madde sıralayacağım.

Hediyelerin anlamlı ve kalıcı olmasını istiyorsanız, kesinlikle kişiye özel olan ürünlere yönelin.

Bu sözde asıl söylemek istediğim, En yakınlarına hediye edeceğiniz üründe bi takım size ait özellerin olması. Nedir bunlar? Üzerine yazdırabileceğiniz bir söz, bir fotoğraf, ikinizin beraber sürekli dinlediği bir şarkı ya da beste. Yani ikiniz için belli bir anlamı olan bir obje ve size ait birtakım manalar barından hediyeler hem anlamlı hemde manevi bir değeri olacaktır.

Hediye konusunu bazen abartmak ve hediyenin değerini yükseltmek maneviyatını ve anlamınıda kuvvetlendirebilir.

Hediyenizi pisikopatlık derecesinde güçlendirin. burda belirtmek istediğim gerçek anlamda psikopatlaştırma değil. Hediyenizin olduğundan daha fazla abartılması gerektiğinden bahsediyorum. Benim şimdi vereceğim örnekler aslında tam da yapılacak cinste değil fakat örnek olması amacıyla yazacağım. Evin heryerini güllerle donatmak, Evinin odalarının tüm duvarlarına yapışkanlı kağıtlarla sevgi dolu ve aşk sözcükleri içeren notlar yazmak gibi..

Manevi değeri yüksek olan hediyelerin bir çoğu el emeğinizi vererek hazırlamış olduğunuz ufak sürprizlerden oluşur.

Seviklerinizin hiç beklemediği bir anda yapacağınız süprizler onları çok mutlu edebilir. Çünkü diğer özel günlerde hediye alacaklarını zaten bilirler. Tek bilmedikleri alacakları hediyenin türüdür. Eğer manevi değeri yüksek bir hediye yapmayı planlıyorsanız işin içine kesinlikle biraz el becerinizi sokmalısınız. Örneğin sevgilinize ya da eşinize tereyağlı şeker hamurlu kurabiyeler yapabilirsiniz, Ya da örgü konusunda iyiyseniz üzerine isimlerinizin baş harflerini işleyebileceğiniz bir atkı örebilirsiniz.  Ya da romantik bir kalp kutu içerisine ona neden aşık olduğunuzu anlatan kısa cümleler yazıp hediye edebilirsiniz. Aşağıda önermiş olduğum manevi değeri olan sürpriz hediyelerin detaylı yapım aşamaları sürprizinvar.com adresinde bulabilirsiniz…

Manevi-degeri-olan-hediyeler

Şeker hamurlu kurabiyeler yapın.

Öncelikle eşinizden ya da sevgilinizden uzaktaysanız ve uzun zamandır onu görmüyorsanız, kesinlikle özlem duygularınız çok kabarmıştır. Fakat yanına gitme gibi durumunuz yoksa fakat doğum günü, yıldönümünüz gibi özel günlerinizde yaklaşıyorsa, ona el emeğinizi vererek manevi değeri çok yüksek bir hediye yapabilir ya da yaptırabilirsiniz. Öncelikte bu sürprizin hediyetavsiyeleri.com’un uzman ekibi tarafından yapıldığını belirteyim. “Buradan” inceleyebilirsiniz. Hayır ben kendim yapmak istiyorum derseniz biraz el becerisine ve hatrı sayılır miktarda malzemeye para harcamanız gerekmekte. Eğer istanbulda ikamet ediyorsanız eminönünde 2 farklı pasta malzemesi satan dükkan var bunlardan birtanesi besan diğeri nüans. Bu iki dükkanda da yukarıda örnek resmini görmüş olduğunuz şeker hamuru süslemeli kurabiyeleri yapacağınız tüm malzemeleri bulabilirsiniz. Yıldönümünüz için üzerine tarih,isim ve kutlama mesajlarınızı yazabilir,doğum günü içinde doğum gününü kutlayan ve aşk dolu sözcükleri yazabilirsiniz. Uzakta olan sevgilinize manevi değeri yüksek olan bir hediye yapacaksanız bence ilk sırada bu kurabiyeler olmalı. Çünkü sevgiliniz ya da eşiniz her kurabiyeyi yediğinde sizin marifetli ellerinizle yaptığınız yemekleri hatırlayacak,belki de ilk uçağa atlayıp yanınıza gelecek. “Olmaz” demeyin sadece deneyin:)

Mesajlı kurabiyelerin Fiyatını ve Nerede Satıldığını Öğrenmek için Tıklayın.

manevi-degeri_yüksek-hediye

“Exposion Box” Açılan Fotoğraf Albümü Yapın.

Aileyle,sevgiliyle ve arkadaş çevresiyle çekilmiş fotoğraflar her zaman manevi değeri olan kişisel anılarımızdır. Çünkü fotoğraflar birlikte yaşanmış o özel günü somut şekilde hatırlatan en güzel objelerdendir. Eğer sizinde sevgiliniz ya da eşinizle birlikte çekildiğiniz onlarca fotoğrafınız varsa, bu fotoğrafları kullanarak resimde görmüş olduğunuz albümü yapabilirsiniz.

patlayan kutu

İngilizce adı “explosion box” olan bu albüm kapağı açıldığında aniden açılan tabiri caizse patlayan yapıya sahip. Eğer evlilik yıldönümünüz için eşinize hem el emeği hemde manevi değeri olan bir hediye yapmayı planlıyorsanız, düğününüzde çekilmiş olan fotoğrafları bir araya getirerek çok değişik bir albüm oluşturabilirsiniz. Detaylı yapım videosunu “buradan” inceleyebilirsiniz.

el-orgusu-kalp-yastik-hediyesi

El örgüsü eldinven,atkı,bere ya da yastık yapın.

El örgüsünde başarılı olmak,bir bayanın maneviyatı yüksek bir hediye yapımında kullanabileceği en büyük silahlardandır. Çünkü bu yeteneğinizi kullanarak  çok para harcamadan hem kullanışlı hemde uzun yıllar saklanacak bir hediye yapabilirsiniz. Erkeklere hediye bulma konusunda zorluk yaşıyorsanız , üzerine isimlerinizin baş harflerinizi yazabileceğiniz atkı,şapka ya da eldiven örebilirsiniz. Eğer yeteneğiniz çok daha fazla ise örnek resimde görmüş olduğunuz üzerinde “love” yazılı kalp yastığı yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir