Mini Kalplerden Oluşan Romantik Takvim

Mini Kalplerden Oluşan Romantik Takvim

  romantik-kalplerden-dogum-gunu-takvimi

  Doğum günleri özel günler arasında belkide en özeli ve en unutulmaması gerekenidir. Zaten sevgilinizin doğum gününü unutmak gibi hataya düştüyseniz vay halinize. Bizde sevgilisinin doğum gününü unutmamış romantik beyler için tamamen elleriniz ile hazırlayabileceğiniz mini kalp kartlardan oluşan sürpriz bir takvim yapmak istedik. Aslında bu takvimi sadece doğum günleri için değil, yıldönümü ve tarihi önemli olan tüm özel günler için hazırlayabilirsiniz. Giriş yazısını kısa kesip bugünkü makalede direk hediyenin yapılışına girmek istiyorum. Çünkü sevgiliye doğum günü hediyesi olabilecek gerçekten romantik bir ürün.

  Doğum gününe özel romantik takvim için gerekli malzemeler:

  • Takviminizi hangi renklerde yapmak istiyorsanız , o rengin 3 ton açığı ve koyusundan oluşan keçeler. ( Bayanların bir çoğu pembeyi sevdiklerinden biz pembeyi seçmek istedik.)
  • Evdeki yazıcınızdan a4 sayfasına çıkarabileceğiniz takvimin sayılarının olduğu kısım
  • Yapıştırı , Kalp şeklinde delgeç ve siyah çerçeve

  romantik-kalplerden-dogum-gunu-takvimi-2

  Sıra geldi adım adım yapım aşamasına;

  İlk olaraka elimizde bulunan pembenin tonlarında olan keçeleri kalp delgeç yardımıyla kesiyoruz. (kalp delgeciniz yok ise ve tedarik etmek istiyorsanız cağaloğlundaki tüm kırtasiyelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz.) Eğer kalp delgeci arayıp bulmak ve satın almakla uğraşamam derseniz, her mahalle arasında bulunan kırtasiyelerden kalp şeklinde rengarenk stickerlar satın alabilirsiniz.

  romantik-kalplerden-dogum-gunu-takvimi-3

  romantik-kalplerden-dogum-gunu-takvimi-5

  romantik-kalplerden-dogum-gunu-takvimi-4

  Sıra geldi ikinci adıma ve en çok emek isteyen kısıma. Kalp delgeciniz ile kesmiş olduğunuz minik pembe kalpleri takvim sayfanızın üst kısmına kalp şeklini oluşturacak şekilde dizmelisiniz. Bunun için kurşun kalem ile kağıt üzerine klavuz çizgiler çizerek kalp şeklini oluşturacak şekilde minik kalplerinizi yapıştırmak olmalıdır. Takvimin alt kısmı yani sayıların olduğu kısımada sevgilinizin doğum tarihinin tam üstüne gelecek şekilde ufak bir mini kalp yapıştırmalısınız.

  romantik-kalplerden-dogum-gunu-takvimi-6

  Son olarak yapımını bitirdiğiniz soft renkler ve romantik görünüme kavuşmuş takviminizi aynı aşağıdaki örnek görseldeki gibi şık siyah bir çerçeveye koyarak sevgilinize hediye edebilirsiniz. Doğum günü hediyesini son dakikaya bırakmış beyler ve bayanlar işte size yapımı bir okadar kolay bir hediye. Hem kısa sürede hazırlayabilir hemde sevgilinizi etkileyebilirsiniz.

  romantik-kalplerden-dogum-gunu-takvimi-7

  BENZER KONULAR

  3 YORUMLAR

  1. Merhabalar cok cok begendim bu hediye alternatifini. Delgec boyutu hakkinda bilgi verebilir misiniz? Normal delgec boyutunda olursa kalpler cok minik olur. Simdiden tesekurler

  2. merhaba..ben nişanlımın doğum günü için yapmaya başladım bu hediyeyi inşallah güzel olur ama kalp boyutları takvim boyutu bunların hiçbiri yazmıyor. Bilgi alabilirsem sevinirim. Teşekkürler..

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.