Mükemmel Doğum Günü Hediyesi Nasıl Hazırlanır?

Mükemmel Doğum Günü Hediyesi Nasıl Hazırlanır?

  Sevgili hediyetavsiyeleri.com okurları bu zamana kadar onlarca doğum günü hediyesi fikirleri verdik fakat o hediyenin nasıl hazırlanması gerektiği konusunda sizlere hiç bilgi vermedik. Aslında birçoğumuzun bildiği şeyler olsada biz yinede hatırlatmak için sizlere 8 adımda mükemmel bir doğum günü hediyesinin nasıl hazırlanacağınız anlatacağız.  Mükkemmel bir doğum günü hediyesi dendiğinde aklınıza hiçbir zaman pahalı ve maddi değeri yüksek olan hediyelik eşyalar gelmesin. Çünkü mükemmel olan hediyenin kendisi değil ne düşünülerek alındığı,nasıl paketlendiği ve ne şekilde sunulduğudur. Aslında hemen hemen herkesin düşündüğü şeyler aynı olsada bu makalemizde püf noktaları bulabilirsiniz.

  8 Adımda Mükemmel bir Hediye hazırlama

  mukemmel-bir-dogum-hediyesi-nasil-hazirlanir

  1- Herkesin hafızası çok kuvvetli olmayalabilir.

  Bu yüzden ilk adım sevgilinizin  ya da arkadaşınızın doğum gününü hatırlayamıyorsanız hiç çekinmeyin ve kendisine sorun. Yanlış bir günde hediye vermenin utancı doğum günü tarihini bilmemekten çok daha ayıptır. Bu yüzden utanmadan ve sıkılmadan doğum günü hediyesi alacağınız kişiye doğduğu günü sorun hatta bu tarihi ajandanıza kaydedin ki seneye unutmayın!

  sevgiliye-dogum-gunu-hediyesi

  2-Hediye bulma ve alma aşaması en zor aşamadır.

  Zaten hediyetavsiyeleri.com’da hediye bulma konusunda stress yaşayanları kurtarmak için kuruldu. Bugüne kadar onlarca kategoride yüzlerce hediye önerisi verdik bu yüzden bu makalemizde sizlere ürün tanıtımı yapmadan sadece sevgiliye doğum günü hediyesi konusunda ufak püf noktaları vereceğiz. Öncelikle hediye alacağınız kişinin nelerden hoşlandığını bir düşünün bakalım. Ya da birlikte konuşma esnanızda neleri almak istediğini… Eğer sevgiliniz birlikte kahve içerken yakın zamanda bir laptop almayı düşünüyorum ya da fiyatı yüksek olan chanel bir parfüm almayı düşünüyorum derse ve sizinde bütçeniz bu ürünleri almak için yetersiz ise; sakın o ürünlere benzer ucuz ürünler almayın. Pahalı parfümlerin ve laptopların yerine bütçeniz uygun bir kolye ,bileklik ya da kol saati satın alabilirsiniz.

  sevgiliye-dogum-gunu-hediyesi

  3-  Kendi doğum günü hediyenizi kendiniz yapın.

  El yapımı hediyeler görünüşü en güzel fakat yapımı en zor olan hediye gruplarıdır. Kendiniz el emeği bir hediye yapacak iseniz saatlerinizi ve alın terinizi bu işe vermeniz gerekmektedir. Fakat verdiğiniz her damla alın terinin karşınızdaki mutlu etme oranıda okadar artmaktadır. Eğer aklınızda el yapımı doğum günü hediyeleri ile ilgili fikir yoksa aşağıda sizler için paylaştığımız tavsiyeleri inceleyebilirsiniz.

  • İkinizin fotoğraflarından oluşan bir albüm hazırlayın.
  • Onu neden sevdiğinizi anlatan 52 neden yazın. Bu sürpriz internette en çok aranan sürprizlerin başında gelmektedir.  Bu yüzden sizde sevgilinize doğum günü hediyesi hazırlayacaksanız, onu mutluluktan havalara uçuracak bu sürprizi yapabilirsiniz. 52 farklı nedeni bulma konusunda zorluk çekiyorsanız internette ufak bir araştırma ile başkalarının yaptığı örneklerden kopya çekebilirsiniz.
  • Bütün bayanlar çiçek almaktan hoşlanırlar. Fakat siz çiçekçiden almak yerine papatyalarla dolu bir bahçeden kendiniz toplayın.
  • Tüm bayanlar çiçekleri sevdiği kadar takılarıda çok severler. Hatta mücevherleri çok daha fazla severler. Fakat biz şuanda el yapımı ürünlerden bahsettiğimiz için pahalı mücevherler yerine daha çok ahşaptan ve incik boncuktan hazırlanan ucuz ama tamamen el işi yapılmış bileklik ,kolye ve küpeleri size öneriyoruz.
  • Anı Defteri hazırlayın. Daha önce anı defteri nedir diye duymadıysanız, sizlere biraz bahsedelim. Öncelikle google’da scrapbook diye arama yaptığınızda yabancı versiyonları bulabilirsiniz. Anı defteri adından da anlaşıldığı gibi kocaman bir defter içinde sevgilinizle birlikte çekildiğiniz fotoğrafların,ufak hikayelerin,aşk mesajlarının ve ilginç origamilerin bulunduğu süper bir hediye.
  • En romantik sürprizi sona bıraktım. Sevgilinize mumlardan ve gül yapraklarından hazırlanmış bir yol yapın.

  sevgiliye-surpriz-dogum-gunu-hazirlama

  4- Doğum günü hediye hazırlamak sadece hediye alıp vermekten ibaret değildir.

  Bunu da zaten yazımızın başında sizlere söyledik.  Hediye işi başlı başına bir organizasyon. 4.adımda bu organizasyonun bir parçası olan romantik bir yemek.  Hediyenizi kuru kuru bir alışveriş merkezinde ya da eşinize elinizde poşetlerle evde vermek istemezsiniz herhalde. Bu yüzden romantik bir akşam yemeği şart. Eğer pahalı ve şık restaurantlara ayıracak bütçeniz yok ise; Evde romantik bir masa kurabilir ya da dışarıda çimlerin ortasında mumlarınızı yakarak mükemmel bir kır pikniği yapabilirsiniz. Ayrıca o günü unutulmaz kılmak için yemeğin ardından sevgilinizi romantik bir sinema filmine,konsere ya da tiyatro oyununa götürebilirsiniz.

  hediye-paketi-notu

  5- Hediye notunu sakın unutmayın!

  Hediye notları hediyenin kendisi kadar değerlidir. Çünkü daha paket açılmadan ilk kendiniz gösteren şey hediye notudur. İçinde güzel aşk dolu mesajlar barındıran ,mükemmel bir el yazısıyla yazılmış hediye notları hediyenize ekstra bonus katabilir.

  hediye-paketi-hazirlama

  6- Hediye Paketi olmayan bir hediye , Hediye değildir.

  Başlık sanki biraz derin anlamlar içermiş gibi olsada, paketi yapılmamış ve sürpriz niteliği olmayan bir hediye gerçekten hediye sayılmaz. Bu yüzden siz siz olun neredeyse bütün kırtasiyelerde bulabileceğiniz bir hediye paketi alın ve hediyenizi paketleyin. Eğer kız arkadaşınıza hediye verecek iseniz; paket seçeneğinizi kırmızı kapli olan modellerden seçmenizde yarar var.

  surpriz-dogum-gunu-nasil-yapilir

  7-Hediyesini Beklemediği bir anda sürpriz yaparak verin.

  Sürpriz ,mükemmel bir hediyeyi çok daha mükemmel kılan son aşamadır. Hediye alacak kişi ona hediye alındığını bilmemeli hatta bilse dahi ne zaman ve ne şekilde alacağınız kesinlikle bilmemelidir. Bu yüzden sizde hediyenizi vermeden nasıl vereceğinizi iyice düşünün. İster yemek yerken birden çıkartın. İstersenizde bi işle uğraşırken arkadan yaklaşıp gözlerini kapatıp sürpriz yapabilirsiniz.

  8- Doğum Günü pastası

  Pasta bir doğum gününün olmazsa olmazıdır, demirbaşıdır kısacası herşeyidir. Pastasız bir doğum günü paketsiz bir hediyeye benzer. İşte bu sebeple ister evde , ister oturduğunuz bir kafede , istersenizde çok şık bir restaurantta garsona rica edin ve hiç beklenmedik bir anda daha önceden hazırlamış olduğunuz pastayı masanıza getirsin ve sevgilinizin doğum gününü kutlayan ilk kişi siz olun.

  BENZER KONULAR

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.